Інструкція з очищення кешу в браузері Гугл Хром - комп'ютерна допомога

Кожна сторінка, відвідана вами через той чи інший браузер, частково зберігається в кеші. Програма автоматично робить це для того, щоб прискорити завантаження сторінок і відображення «важких» даних: малюнків, фотографій, анімації і відео при наступному відвідуванні. Кешування веб сторінок економить не тільки ваш час, але і трафік, що важливо для тих, хто користується тарифицированными пакетами і мобільними провайдерами.

Навіщо чистити кеш

Іноді кількість відвідуваних сторінок настільки велике, що кеш займає багато місця на жорсткому диску користувача. В результаті збоїв або неправильного закриття браузера кеш одних і тих же сторінок може накопичуватися роками. Запитуваний вами сайт перед тим, як завантажити дані з глобальної мережі буде шукати можливість відображення зі збережених файлів. Безліч копій не тільки сповільнить вибір необхідних даних, але може також завантажити старі і неактуальні зображення. Особливо часто проблеми з кешем виникають на ресурсах з адаптивним і часто мінливим дизайном або забезпечених анімацією (наприклад, онлайн ігри, чати). Такі сторінки вимагають постійного оновлення даних. Тим самим кожен збій відкриття або закриття додає нову копію в сховище, яка стане проблемою наступного відображення.


Способи очищення

Сучасні браузери мають безліч гнучких налаштувань і дозволяють очистити накопичені дані безліччю способів: за допомогою гарячих клавіш, так і вручну, редагуючи налаштування програми.

Перед тим, як приступити до очищення від непотрібних файлів, необхідно уважно вибирати параметри видалення в браузері, оскільки разом з кешем сторінок можна очистити збережені адреси і форми авторизації на сайтах.

Для того щоб уникнути проблем, переконайтеся, що ви пам'ятаєте необхідні дані для ідентифікації ваших акаунтів (логін, пароль) або не відзначайте галочкою відповідний розділ.

Відео: очистимо кеш в гугл хром


Меню Настройка і управління

найпростіший спосіб очистити кеш в гугл хромі – скористатися стандартним меню налаштування. Для цього необхідно виконати наступні дії:

 • відкрити браузер Хром;
 • вивести меню налаштування і управління за допомогою спеціальної кнопки з трьома смужками у верхньому правому куті вікна;
 • виберіть пункт «Додаткові інструменти»;


  Фото: спеціальна кнопка з трьома смужками


 • натиснути «очистити дані веб-перегляду...»;
 • у вікні відзначити галочками необхідні для очищення параметри;


  Фото: Використання стандартного меню


 • вибрати період, за який необхідно провести видалення;
 • натиснути кнопку очищення історії.


  Фото: вікно очищення історії


 • Через деякий час, який може відрізнятися залежно від кількості видалених файлів, програма видасть повідомлення про закінчення роботи.

  Команда “ chrome://history/ “

  Хром став одним із самих популярних браузерів завдяки безлічі налаштувань і плагінів, які дозволяють управляти їм на професійному рівні і відкривають можливість зробити його максимально зручним для себе.

  Функціональність управління програмою розширена за допомогою команд, які можна виконувати з адресного рядка. Існує також команда, яка дозволяє викликати вікно з історією відвідування сторінок.


  Докладна інструкція безпеки, у статті, техніка безпеки при роботі з персональним комп'ютером (ПК).

  Схема блоку живлення комп'ютера. Пристрій і принципнцип роботи.Тут.

  Щоб туди потрапити, необхідно виконати наступні кілька кроків:

 • відкрити нову вкладку в браузері або очистити адресу поточної;
 • набрати наступну команду без лапок: «chrome://history/»;
 • можна виділити і видалити необхідні записи по часу, якщо потрібно видалити лише кількох з них, або перейти до управління непотрібними файлами за допомогою кнопки «Очистити історію»;


  Фото: Вибір видалення декількох записів історії або перехід до повного очищення


 • вибрати необхідні параметри і приступити до автоматичного видалення.
 • Очистити кеш в Хромі гарячими клавішами

  Зайти в налаштування керування даними та файлами відвіданих сторінок можна не тільки вручну, їх також можна викликати за допомогою комбінацій клавіш клавіатури. Такий метод особливо може стати в нагоді, якщо ви займаєтеся дизайном сайту і дивіться його через браузер Хром в готовому стані на сервері або ж, якщо вхід в налаштування заблокований впливом вірусів, які нерідко знаходяться в кеші.

  Ctrl Shift Del для швидкого очищення даних

  Комбінація клавіш Ctrl Shift Del дозволить відразу перейти до вибору видалених файлів, не вводячи ніяких даних і не відкриваючи ніяких налаштувань.


  Фото: відкриття вікна очищення історії Ctrl Shift Del


  Виконати ту чи іншу операцію може знадобитися миттєво, і виклик вікна управління очищенням даних за допомогою комбінації клавіш безсумнівно стане в нагоді.

  Ctrl H для входу в історію

  Якщо необхідно видалити кілька записів історії, або попередня комбінація з якихось причин не працює, можна переглянути перелік відвіданих сайтів за допомогою комбінації Ctrl H.


  Фото: вікно історії через Ctrl H


  До повного видалення даних з відвіданих ресурсів, в тому числі і кешу, з цього вікна можна перейти за допомогою кнопки «Очистити історію»;

  Видалення тимчасових файлів

  Крім записів, що зберігаються в історії, і важких файлів, які становлять основну масу кешу, існують тимчасові файли під назвою coockie. В них зберігаються дані авторизації на сайтах, пошукові запити і заповнені форми з особистими даними. В цілях безпеки або при виникненні проблем рекомендується повністю зачищати всі тимчасові файли. Як правило, у кожного браузера своя папка для їх зберігання.

  Для видалення всіх тимчасових файлів або для управління ними необхідно виконати наступні дії:

 • зайти в управління браузером через стандартне меню або за допомогою команди chrome://chrome/settings/;
 • перегорнувши сторінку вниз, натиснути кнопку «Показати додаткові параметри»;


  Фото: Додаткові настройки браузера Хром


 • керувати збереженням особистих даних можна через кнопку налаштування вмісту, а видалити всі необхідні файли можна з знайомого меню, натиснувши «Очистити історію».

 • Відповідь на питання, чому не працює Play Market.

  Що робити, якщо ноутбук не підключається до WIFI? Рішення тут.

  Як змінити пароль в роутері? Рекомендації далі.

  Якщо у вас виникла проблема з відображенням сторінок, не поспішайте встановлювати браузер або вимагати від провайдера «нормального» інтернету. Для початку спробуйте очистити кеш та іншу тимчасову інформацію, зберігається ресурсами. Більшість проблем з некоректною завантаженням сайтів пов'язане з помилковою завантаженням застарілих файлів і даних.