Налаштування віддаленого робочого стола у Windows 7 - комп'ютерна діагностика


З допомогою функції «віддалений робочий стіл» здійснюється доступ до будь-якого комп'ютера, підключеного до локальної мережі або безпосередньо до інтернету. Наприклад, можна з робочого комп'ютера виконати доступ до своїх даних, що знаходяться на домашньому ПК, або навпаки. Дуже широке поширення цей інструмент отримав у системних адміністраторів, що керують роботою ПК в локальній мережі якогось підприємства. Будь-який користувач мережі може звернутися за допомогою до адміністратора, а той, маючи на екрані свого монітора його робочий стіл і не бігаючи по підприємству, надасть йому необхідну допомогу. Розроблено багато засобів керування віддаленим робочим столом. Серед них є і вбудований в Windows 7 засіб, а також ряд сторонніх програм.


Зміст статті:

 • 1 Налаштування віддаленого доступу в локальній мережі
 • 1.1 Що повинен зробити користувач
 • 1.2 Запуск підключення до віддаленого ПК
 • 2 Управління віддаленим ПК за допомогою RAdmin
 • 2.1 Налаштування серверної частини RAdmin
 • 2.2 Налаштування клієнтської частини RAdmin
 • 3 Управління віддаленим ПК по інтернету
 • 4 Програма TeamViewer
 • 4.1 Налаштування з'єднання

 • Налаштування віддаленого доступу в локальній мережі

  Уявімо собі таку ситуацію. Є локальна мережа, що включає в себе п'ять ПК, підключених через маршрутизатор (роутер), як показано на малюнку:


  Схема звичайної локальної мережі


  Перед адміністратором (ПК з локальних IP-адресою 192.168.1.2) стоїть завдання – підключити комп'ютер buh3 для віддаленого доступу до робочого столу і надання допомоги. Це типовий випадок, коли необхідно підключити віддалений ПК, не вдаючись до з'єднання через інтернет. Яка потрібно для цього налаштування?

  Що повинен зробити користувач

  Щоб в Windows 7 адміністратор зміг підключити ПК користувача, останній повинен дати на це дозвіл. Налаштування його ПК, тобто послідовність його дій показана на наступному малюнку:


  Налаштування віддаленого комп'ютера для підключення


  Налаштування віддаленого комп'ютера закінчена, тепер на ПК адміністратора необхідно виконати запуск підключення до нього.


  Запуск підключення до віддаленого ПК

  Щоб підключити робочий стіл Windows 7 до свого ПК, адміністратор повинен виконати послідовність дій, показану на рисунку:


  Підключення до віддаленого робочого столу


  Якщо при запуску підключення адміністратор отримає повідомлення про те, що підключається ПК немає сертифіката, йому слід продовжити процедуру підключення, ввівши ствердну відповідь.

  Після того, як вся настройка виконана, з'єднання з віддаленим ПК встановлено, і його робочий стіл видався адміністратора, він отримує в своє розпорядження повне управління цим ПК. Його користувач не має доступу до свого робочого столу, так як він заблокований Windows. Є в цьому один недолік - він не бачить, що робить адміністратор. Для повернення управління комп'ютером на себе, користувачеві необхідно розблокувати систему. Для цього йому потрібно натиснути Ctrl Alt Delete і увійти в Windows 7 зі своїм логіном та паролем.

  Управління віддаленим ПК за допомогою RAdmin

  RAdmin є однією з багатьох і, напевно, кращою програмою для віддаленого управління декількома комп'ютерами з ОС Windows. Крім адміністрування віддалених ПК через їх робочий стіл, вона надає можливість обміну файлами, функції Telnet, і багато іншого. Функціонально, ця програма має два компоненти – Server (серверна частина) та Viewer (клієнтська частина). Перший з них повинен встановлюватися на ті комп'ютери, які потрібно адмініструвати.

  Налаштування серверної частини RAdmin

  Після того як цей компонент встановлено, в області сповіщень на панелі завдань з'явиться ярлик RAdmin. Налаштування віддаленого доступу здійснюється клацанням по цьому ярлику, що призводить до появи діалогу налаштувань. На наступному малюнку показана послідовність необхідних дій (1 – 9) з налаштування серверного компонента RAdmin:


  Налаштування Radmin server


  RAdmin Server володіє такими можливостями, як:

 • Автозапуск при старті Windows.
 • Перевірка прав доступу користувача при підключенні.
 • Захист переданих даних по протоколу AES.
 • Відтворення дій віддаленого користувача на екрані монітора.
 • Робота в режимі сервера для забезпечення функцій чату (текстового і голосового).
 • Забезпечення точності зображення, в тому числі форми і переміщення курсору, з декількох віддалених моніторів.
 • І багато іншого.
 • Налаштування клієнтської частини RAdmin

  Другий компонент – Viewer – повинен бути встановлений на ПК, з якого здійснюється управління. Як правило, це ПК, системного адміністратора, але це необов'язково. Після запуску Viewer необхідно створити нове підключення, вказати режим з'єднання, задати IP-адреса керованого комп'ютера, ім'я та пароль, що вказані на серверній стороні RAdmin. Послідовність цих дій для випадку локальної мережі наведена на наступному малюнку:


  Підключення через Radmin Viewer


  Після з'єднання з керованим комп'ютером адміністратор має в своєму розпорядженні робочий стіл користувача і можливість працювати з ним, як зі своїм. Причому, все, що він буде робити, відображається на підключеному ПК в режимі онлайн.

  Управління віддаленим ПК по інтернету

  Якщо потрібно підключити віддалений комп'ютер, не перебуваючи з ним в одній локальній мережі, то необхідно використовувати підключення до нього через інтернет. Незалежно від використовуваного засоби управління віддаленому робочим столом (вбудований в Windows метод, або програма RAdmin), сам процес підключення до такого ПК виконується аналогічно підключення до локальної мережі, тільки в цьому випадку замість локального IP-адреси ПК повинен задаватися його зовнішній адресу в інтернеті.

  Справа дещо ускладнюється, якщо у керованого комп'ютера немає зовнішнього адреси, так як він підключений до локальної мережі, в яку керуючий ПК не входить. Це звичайне явище для сучасних мережевих топологій, коли інтернет підключається не до окремого ПК, а до свичу, з якою з'єднуються усі інші ПК. У цьому випадку вони не мають зовнішнього IP-адреси, а мають тільки внутрішні (локальні) IP-адреси, і ззовні ця мережева структура має один зовнішній адресу, присвоєний свичу, який і є «точкою входу» в неї. Все сказане проілюстровано наведеним нижче малюнком:


  Схема підключення до локальної мережі через інтернет


  У такій конфігурації з'єднання з одним із керованих ПК повинно відбуватися наступним чином:

 • Спочатку треба підключити свіч по його зовнішньому IP-адресу.
 • Потім свіч з'єднається з конкретним комп'ютером, використовуючи номер порту, з яким він спілкується з цим ПК.
 • Тому керований комп'ютер потрібно задавати адресою свіча і номером порту, розділених двокрапкою.

  Програма TeamViewer

  Ця утиліта являє собою спосіб з'єднання двох ПК через інтернет з метою виконання двох основних завдань:

 • Дозволити одному з них керувати іншим, використовуючи його робочий стіл.
 • Виконувати обмін файлами між ними.
 • Програма хороша тим, що не вимагає від користувача знань про мережевої конфігурації і розташування ПК не грає ніякої ролі. З'єднання виконується через сервер TeamViewer, як показано на наступному малюнку:


  Схема підключення до віддаленого робочого столу через TeamViewer


  Цю утиліту необхідно встановити на обох з'єднуються комп'ютерах. Після запуску вона видає своє головне вікно, яке має вигляд:


  Інтерфейс програми TeamViewer


  Налаштування з'єднання

  При з'єднанні використовуються лише два значення: ідентифікатор (ID) та пароль. Користувачі обох ПК повідомляють один одному свої ID і пароль. У них обох у поле «ID партнера» повинен бути вказаний ID іншого користувача, тобто його значення параметра «Ваш ID», і перемикач встановлений в положення «Дистанційне керування». Якщо, наприклад, користувач ID1 вирішив отримати управління над комп'ютером c ID2, то він натискає кнопку «Підключитися до партнера». Його ПК виконує пошук в Інтернеті комп'ютера з ID2, і якщо знаходить її, то видає на нього запрошення на з'єднання. У відповідь на це запрошення користувач ID2 вводить пароль, заданий на ПК з ID1. Проводиться перевірка пароля, і якщо він вірний, то з'єднання встановлюється. У результаті користувачеві ID1 видається вміст екрану комп'ютера ID2 (зокрема, його робочий стіл), управління повністю переходить до ID1.