Гріється відеокарта на комп'ютері: що робити? - все про комп'ютери

Сучасні відеокарти споживають велику кількість енергії і відповідно виділяють багато тепла, яке потрібно від них відводити. Зазвичай з відведенням тепла не виникає проблем, але іноді щось іде не так і відеокарта гріється більше покладеного. У таких ситуаціях необхідно визначити причину перегріву і усунути її якомога швидше інакше відеокарта може вийти з ладу.


Причина № 1. Відеокарта гріється із-за пилу.

Якщо ваша відеокарта гріється занадто сильно, то перше, що потрібно зробити, це видалити пил із її радіатора. Для це відеокарту потрібно зняти з комп'ютера, вийти з нею на свіже повітря і акуратно почистити її від пилу.

В більшості випадків можна обійтися без розбирання системи охолодження. За допомогою пензлики для малювання та стисненого повітря можна видалити більшу частину пилу навіть не знімаючи з вентилятор відеокарти. Але, якщо дуже багато пилу або конструкція відеокарти дуже закрита, то може знадобитися і повна розбирання системи охолодження.

Причина № 2. Відеокарта гріється через зламаного вентилятор.

Зламаний або заблокований вентилятор (кулер) на відеокарті обов'язково призведе до перегріву. Для того щоб переконатися, що вентилятор на відеокарті працює нормально увімкніть комп'ютер зі знятою бічною кришкою і поспостерігайте за його роботою.

Якщо вентилятор не обертається, то це може означати одне з двох: або він зламаний і його потрібно міняти, або щось блокує його роботу. Що стосується другого варіанта, то блокувати роботу вентилятора можуть грудки пилу або бовтаються в корпусі дроти. Якщо ви помітили щось подібне, то проблему потрібно усунути.

Причина № 3. Відеокарта гріється через поганий продувності комп'ютера.

Друга за популярністю причина сильного нагріву відеокарти — це погана продувність комп'ютера. Зазвичай дана проблема проявляється влітку. Взимку система охолодження відеокарти ще справляється, але з приходом літньої спеки температура повітря в корпусі піднімається і починається перегрів відеокарти.

Для вирішення цієї проблеми потрібно поліпшити рух повітря в корпусі комп'ютера. Холодне повітря із зовнішнього середовища повинен втягуватися в комп'ютерний корпус з передньої нижньої і бокової сторони корпуса, а вже нагріте повітря повинен виводитися з корпусу в задній частині корпусу і зверху.

Спробуйте поліпшити цю циркуляцію повітря в комп'ютерному корпусі встановивши додаткові вентилятори на вдув холодного повітря або на викид гарячого. Для боротьби з нагріванням відеокарти особливо добре допомагають вентилятори, встановлені на нижній стороні корпусу. Такий вентилятор всмоктує холодне повітря з-під системного блоку і направляє його прямо на вентилятор відеокарти.

Причина № 4. Відеокарта гріється через пересохлої термопасти.

Якщо ви почистили відеокарти від пилу і поліпшили охолодження комп'ютерного корпусу, але відеокарта все ще гріється вище нормальних значень, то можливо причина у пересохлій термопасті на графічному чіпі. Таке трапляється досить рідко, зазвичай термопаста служить весь термін експлуатації відеокарти.

Для вирішення даної проблеми потрібно зняти з відеокарти систему охолодження, видалити залишки засохлої термопасти на графічному чіпі, нанести свіжу термопасту і встановити систему охолодження назад. Процедура це не сама проста, тому перед тим як приступати краще подивитися декілька відео про розбирання відеокарти на Youtube. Можливо вам навіть вдасться знайти відео з розбиранням саме вашої моделі відеокарти.