Як відкрити порти на роутер TP-LINK - все про комп'ютери

Роутер дуже зручно використовувати для створення домашньої локальної мережі і підключення до інтернету всіх наявних пристроїв. Але, у нього є і недоліки. Наприклад, у вас будуть проблеми з вхідними з'єднаннями з інтернету. Це відбувається тому, що зовнішній IP адреса буде тільки у вашого роутера, в той час як всі комп'ютери в локальній мережі будуть працювати через NAT і мати тільки внутрішні IP-адреси. На щастя, практично будь-роутер дозволяє відкривати порти (прокинути порти), що дозволяє вирішити цю проблему. У цій статті ми розповімо про те, як відкрити порти на роутер TP-LINK.


Як відкрити порти на прикладі роутера TP-LINK TL-WR940N / TL-WR941ND

Крок № 1. Увійдіть в налаштування роутера. Спочатку нам необхідно увійти в налаштування роутера. Для цього відкрийте будь-який браузер і в адресному рядку введіть IP-адресу роутера. Зазвичай роутери TP-LINK доступні за адресою 192.168.0.1, але якщо ця адреса не працює, то ви можете спробувати 192.168.1.1. Після введення IP адреси повинна з'явитися форма для введення пароля. Після введення пароля завантажаться налаштування роутера.

Крок № 2. Відкрийте розділ налаштувань «Forwarding - Virtual Servers». Для того щоб відкрити порти на роутер TP-LINK потрібно відкрити розділ«Forwarding - Virtual Servers», посилання на який ви зможете знайти в бічному меню.

Крок № 3. Натисніть на кнопку «Add New» і додайте потрібний порт. Щоб відкрити порт, його необхідно додати в список відкритих портів. Для цього натисніть на кнопку «Add New» і після цього заповніть форму, що з'явилася.

Розглянемо основні поля форми для відкриття портів:

  • Service Port – поле для введення зовнішнього порту. Тут можна ввести один порт або цілий діапазон портів. Діапазон портів вводиться через знак дефиз, наприклад, 10200-10300. До портів зазначеним у полі Service Port зможуть підключатися клієнти з Інтернету.
  • Internal Port – поле для введення внутрішнього порту, який буде використовуватися на вашому комп'ютері. Іншими словами, це порт, на який буде перенаправлятися трафік. В це поле можна ввести тільки один порт. Також ви можете просто залишити це поле порожнім. У цьому випадку буде використовуватися той же порт, що ви ввели в попереднє поле.
  • IP Address – IP адреса комп'ютера, для якого ви відкриваєте порти на роутері. На цей комп'ютер буде направлятися трафік з Інтернету.
  • Protocol –меню для вибору протоколу. Тут можна вибрати ALL (все), TCP або UTP. Якщо ви не впевнені, який протокол вам потрібен, то залиште значення ALL.
  • Status – статус порту. Для того щоб порт працював, залиште значення Enabled (включений).
  • Після заповнення форми натисніть на кнопку «Save». Після застосування налаштувань перевірте відкриті порти на вашому комп'ютері.