змінити браузер за умовчанням - все про комп'ютери


Зараз існує безліч якісних веб-браузерів. Наприклад, Google Chrome, Mozilla Firefox або Opera. Встановивши один або кілька нових браузерів, користувачі не рідко стикаються з питанням, як змінити браузер за замовчуванням. У даній статті ми розповімо про те, як вирішити цю проблему.

Змінити браузер за замовчуванням досить просто. Все що вам потрібно зробити, це відкрити той браузер, який ви хочете використовувати як основний. Увійти в його налаштування і знайти функцію «Зробити браузером за замовчуванням». Після використання даної функції вибраний вами браузер буде використовуватися за замовчуванням.


Як зробити Google Chrome браузером за умовчанням

Для того щоб використовувати Google Chrome як браузер за замовчуванням відкриваємо його основне меню і переходимо в розділ «Налаштування».

У Налаштуваннях внизу сторінки ви побачите кнопку «Призначити Google Chrome браузером за замовчуванням».

Після натискання на цю кнопку Google Chrome стане браузером за умовчанням.

Як використовувати Mozilla Firefox в якості браузера за замовчуванням

Для того щоб зробити Mozilla Firefox веб-переглядачем за умовчанням натискаємо на кнопку «Firefox», яка знаходиться у верхньому лівому куті програми, і у вікні, що відкрилося, вибираємо пункт «Настрйоки».

В настройках браузера Mozilla Firefox переходимо на вкладку «Загальні». Тут у розділі «Системні налаштування» є кнопка «Зробити Firefox браузером за замовчуванням». Натиснувши на цю кнопку, ви зробите браузер Mozilla Firefox веб-переглядачем за умовчанням.

Крім цього, над кнопкою є функція «Завжди перевіряти при запуску, є Firefox браузером за замовчуванням». Якщо включити дану функцію, то при зміні браузера за замовчуванням браузер Firefox буде повідомляти, що він не є браузером за замовчуванням і пропонувати це виправити.

Як зробити Opera браузером за умовчанням

Для того щоб використовувати браузер Opera в якості браузера за замовчуванням, відкрийте меню Opera, яке знаходиться у верхньому лівому куті програми.

у вікні, перейдіть В «Налаштування». Також вікно з настройками браузера Opera можна відкрити за допомогою комбінації клавіш Alt P.

У верхній частині вікна з настройками ви побачите кнопку «Використовувати Opera як браузер за замовчуванням». Після натискання на цю кнопку веб-браузер Opera почне використовуватися операційною системою як браузер за замовчуванням.

Як зробити браузером Internet Explorer за замовчуванням

Після установки операційної системи Windows браузером за замовчуванням є веб-браузер Internet Explorer. Якщо ви змінили браузер за умовчанням, але потім вирішили повернути Internet Explorer, то це легко зробити.

Відкрийте Internet Explorer і натисніть на кнопку Alt. Після натискання на кнопку Alt у верхній частині вікна Internet Explorer з'явиться меню «Файл, Правка, Вид, Вибране, Сервіс, Довідка». Відкрийте меню «Сервіс», потім відкрийте пункт меню «Властивості браузера».

У вікні «Властивості браузера» на вкладці «Програми» є кнопка «по умолчанию».

Натиснувши на цю кнопку, ви зробите Internet Explorer браузером за замовчуванням. Крім цього, під кнопкою є функція «Повідомляти мені, якщо Internet Explorer не є браузером за замовчуванням». Якщо ви включите цю опцію, то браузер Internet Explorer повідомить вам, якщо він перестане бути переглядачем за умовчанням і запропонує це виправити.

Як змінити браузер за умовчанням через Панель управління

Також ви можете встановити браузер за умовчанням через Панель управління. Для цього відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Програми – Програми за замовчуванням – Завдання програм за замовчуванням».

Далі у вікні, виберіть браузер, який ви хочете зробити браузером за замовчуванням, і натисніть на кнопку «Використовувати програму за замовчуванням». Після цього збережіть результат, натиснувши на кнопку «ОК».

Також тут можна вказати які саме файли будуть відкриватися за допомогою тієї або іншої програми. Щоб скористатися цією можливістю натисніть на кнопку «Вибрати настройки для цієї програми».