Чому в windows 10 не працює звук - комп'ютерна допомога

Зовсім недавно користувачам стало доступне оновлення для своєї ОС до нової Windows 10.

Це не вимагає додаткової плати, всі файли автоматично завантажуються після отримання згоди від користувача. Так як система лише нещодавно вийшла у відкритому доступі нерідко виникають невеликі помилки і баги.


Часто для вирішення проблеми необхідно повторно налаштувати обладнання. Драйвера старої версії не завжди підходять для Віндовс 10. Крім програмних збоїв, може бути поганий контакт звукової карти з материнською платою та інші поломки. Щоб вирішити проблему, необхідно точно з'ясувати причину несправності і усунути її.


Фото: операційна система Windows 10


Для цього не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення, найчастіше вистачає стандартних інструментів операційної системи і деяких знань. Усувати несправність краще за заздалегідь описаних інструкцій від досвідчених користувачів і розробників, щоб не завдати ще більшої шкоди своєму персонального комп'ютера.

Причини

Якщо до установки нової версії звук працював добре, то, ймовірно, пристрій не зміг автоматично переключиться в новому середовищі.


В ОС роботу звукової карти можна розділити на кілька напрямів:

 • системні повідомлення;
 • програвання аудіо файлів;
 • звукова доріжка у відеофайлі.
 • До системних повідомлень також можна віднести звуковий супровід ігор і інших програм. Якщо колонки або навушники «мовчать» в одній або декількох програмах, то необхідно перевірити налаштування в них.

  Більшість програм мають можливість включати і вимикати звукову доріжку, і вам просто потрібно буде встановити галочку в потрібному пункті.

  Стандартний інструмент перевірки у Windows 10 відтворює невеликий аудіофайл. Якщо в системному треї значок присутній, і ніяких сторонніх повідомлень немає, то, можливо, ваші колонки підключені неправильно або шнур просто відійшов.


  Фото: значок в системному треї


  Не забудьте також перевірити регулятор гучності, краще відразу встановити його на максимальне значення.

  Для цього:

 • просто клацніть лівою кнопкою миші по значку звуку;
 • встановіть індикатор в потрібне положення.


  Фото: регулятор гучності


 • Уважно стежте за системними повідомленнями, як правило, вони виводяться на екран у разі застарілого драйвера. Він необхідний для коректної роботи пристрою і забезпечує його стабільну роботу. Після встановлення Віндовс 10 необхідно оновити ваші звукові драйвера.

  Це можна зробити через офіційний сайт розробника. Не рекомендуємо використовувати програмне забезпечення з ненадійних сайтів. На них часто розміщують шкідливі програми і віруси, які легко сплутати зі звуковими драйверами.

  Відео: пропав звук у Windows 10 Technical Preview Pro

  Способи усунення

  Після того як ви перевірили підключення ваших динаміків і виключили їх несправність потрібно спробувати оновити драйвер. У його описі повинен бути пункт, де описується сумісність з різними ОС. Знаходимо на сайті останню версію і завантажуємо її з подальшою установкою.


  Запускаєте скайп, але видає помилку.Читати статтю, чому не вдалося встановити з'єднання скайп.

  Інструкція з роздачі wifi з ноутбука. Знаходиться тут.

  Цю роботу може зробити навіть новий користувач персонального комп'ютера. Процес установки супроводжується підказками і складається всього з декількох кроків. Допоможе визначити проблему повідомлення операційної системи, що ваш аудіодрайвер застарів, і необхідно встановити більш актуальну версію.

  Робимо так:

 • визначаємо назву виробника вашої звукової карти через Диспетчер пристроїв;


  Фото: диспетчер пристроїв


 • заходимо на сайт розробника;
 • завантажуємо останню версію драйвера сумісного з Windows 10;
 • встановлюємо програмне забезпечення і тестуємо роботу звукової карти.
 • Якщо після проведення цих дій, так само не працює звук Windows 10 це може бути пов'язане з несумісністю вашого обладнання.


  Фото: проигрывательWindows Media Center


  У разі відсутності звуку при перегляді фільмів вам потрібно встановити нові кодеки для відеоплеєра. Або вибрати для перегляду інший програвач. Проблема кодеків одна з найбільш частих після переустановлення системи, тому спробуйте для початку відтворити файл на рідному Windows Media Center.

  Після встановлення віндовс 10 не працює звук

  Проблема сумісності обладнання з тільки що випущеної операційної системою зустрічається досить часто. Через кілька місяців після релізу розробники активно працюють над виправленням дрібних помилок і неприємностей такого роду. Перші оновлення зазвичай вирішують проблему несумісності.

  Сьогодні користувачі працюють в різних інтернет-браузерах. Крім популярних Google Chrome, Opera, Internet Explorer зустрічаються і інші. Після оновлення до 10-ої версії багато користувачів відзначили проблеми зі звуком у браузері.

  Для перевірки просто зайдіть на ту ж сторінку з іншої схожої програми. Можливо, необхідно оновити флешплеер або інший плагін, який відповідає за роботу звуку на сайті.


  Фото: версія Windows 10


  Ще однією причиною неправильної роботи звукової карти може бути погана версія операційної системи. З кожним днем в інтернеті з'являється все більше різних користувацьких збірок, де досвідчені програмісти самостійно правлять вихідний код системи, забираючи звідти одні функції і додаючи інші.


  Не знаєте, що таке МДФ і як відкрити. Докладніше в статті, ніж відкрити mdf.

  Як прибрати рекламу в Яндекс браузері. Описано тут.

  Рекомендації по дефрагментації диска. Тут.

  Щоб не мати проблем сумісності системного обладнання з операційної системи рекомендуємо використовувати тільки офіційну версію Windows 10 і не встановлювати сумнівні складання з інших ресурсів. Тим більше що Microsoftдает можливість користувачам попередніх версій оновитися до «десятки» безкоштовно.

  При виникненні проблем зі звуком насамперед перевірте з'єднання ваших колонок або динаміків з комп'ютером. Після цього оновлення драйвера до актуальної версії. Для програвання відео та аудіофайлів можна використовувати стандартний плеєр, який розпізнає більшість форматів і не вантажить систему.