Що таке безпечний режим і як завантажитися в безпечному режимі в Windows 7

Рекламний блок

[img]http://windowstips.ru/wp-content/uploads/2013/09/C-Windows-8-Windows-8.1-1.png?cb1e95&34342c[/img]У цій статті ми будемо говорити про безпечному режимі (Safe Mode) в Windows 7. В першу чергу ми коротко розповімо, що таке безпечний режим і як він працює, а потім ми розглянемо способи входу і виходу з нього.

Що таке безпечний режим Windows?

В безпечному режимі Windows завантажує тільки все найнеобхідніше (мінімальний набір драйверів і служб). Таким чином, в безпечному режимі у вас буде доступ тільки до основних програм та функцій Windows, яким, як правило, не потрібні драйвера для мережевих пристроїв – це означає, що у вас не буде доступу до інтернету, якщо мова йде про стандартний безпечному режимі. Крім того, інтерфейс Windows в безпечному режимі не буде виглядати таким, яким ви звикли його бачити. Це пов'язано з тим, що безпечний режим налаштовано на запуск мінімальних графічних параметрів з самим низьким дозволом, який підтримується в Windows. У випадку з Windows 7 це 800 на 600 пікселів.

Під час процесу завантаження в безпечному режимі на екрані з'являється чорний екран, що відображає що завантажуються драйвери і служби, а після завершення завантаження на робочому столі автоматично відкривається вікно «Довідка та підтримка», в якому пояснюється, що таке безпечний режим і як його використовувати.

Запам'ятайте, що безпечний режим не завантажує ніякі сторонні служби та програми, які завантажуються при нормальному запуску операційної системи, а тільки основні служби та функції, необхідні для запуску Windows.

Все написане вище дозволяє зрозуміти, що сам по собі безпечний режим використовується для виявлення та усунення проблем в роботі операційної системи.

Як завантажитися в безпечному режимі в Windows 7

Існують кілька шляхів, якими можна завантажитися в безпечному режимі, і перший з них полягає у використанні інструменту «Конфігурація системи». Щоб відкрити його, натисніть на клавіатурі Win R, в діалозі виконати, введіть команду msconfig», а потім натисніть Enter. Коли вікно відкриється, перейдіть на вкладку «Завантаження». Там ви знайдете розділ «Параметри завантаження».

Поставте прапорець поруч з опцією «Безпечний режим», натисніть «OK», а потім виберіть «Перезавантаження» або «Вихід без перезавантаження» – якщо ви хочете, щоб комп'ютер був перезавантажений прямо зараз, виберіть перше, і відповідно друге, якщо ви хочете перезавантажити комп'ютер пізніше самостійно. При наступному запуску Windows 7 буде завантажена в безпечному режимі.

Зверніть увагу, що після цього, операційна система постійно буде завантажитися в безпечному режимі. Щоб його відключити, поверніться в «Конфігурація системи», відключіть опцію «Безпечний режим» і натисніть «OK». Потім перезавантажте комп'ютер.

Інший спосіб входу в безпечний режим буде корисний у тих випадках, коли Windows 7 з якихось причин не хоче завантажуватися в нормальному режимі, що зазвичай пов'язано з яким-небудь програмним забезпеченням (драйвера і т. д.). Щоб завантажити в безпечному режимі таким шляхом, утримуйте клавішу F8 відразу після включення комп'ютера. Це призведе до появи меню з додатковими варіантами завантаження, в якому ви зможете вибрати завантаження в безпечному режимі, в безпечному режимі з підтримкою мережевих драйверів і в безпечному режимі з підтримкою командного рядка. Використовуйте клавіші зі стрілками для переміщення між пунктами меню, і натисніть клавішу Enter для вибору.

Також зверніть увагу, що якщо ви не можете запустити комп'ютер в звичайному режимі після установки нового програмного забезпечення або внесення якихось змін в налаштування ОС, спробуйте спершу вибрати пункт «Завантаження останньої вдалої конфігурації (Last Know Good Configuration). Якщо це не допоможе, тоді завантажуйтесь в безпечному режимі і шукайте причину проблему.

Для чого потрібні інші варіанти безпечного

Старий добрий безпечний режим буває декількох видів.

Якщо в безпечному режимі вам може знадобитися інтернет, наприклад, для завантаження драйверів, необхідно використовувати «Безпечний режим з підтримкою мережевих драйверів» (Safe Mode with Networking). У цьому режимі завантажуються драйвери, необхідні для роботи мережевої карти комп'ютера або модему, що дозволить відкривати веб-сторінки, завантажувати файли та отримувати доступ до комп'ютерів в локальній мережі.

Досвідчені користувачі Windows часто працюють у вікні командного рядка, а «Безпечний режим з підтримкою командного рядка» (Safe Mode Command with Promt) дозволяє запускати і використовувати цей інструмент в безпечному режимі роботи операційної системи.

Вітаємо! Тепер ви знаєте, як завантажитися в безпечному режимі, який може стати вашим спасителем при різних проблемах з комп'ютером.

Рекламний блок