Що це AntiMalware Service Executable і як відключити - комп'ютерна діагностика


Працюючи на своєму комп'ютері, багато користувачі помічають, що їхній комп'ютер став сильно пригальмовувати. В процесі пошуку з'ясовується, що відповідальним за уповільнення роботи комп'ютера є процес AntiMalware_Service_Executable, споживає до 60-80% ресурсів центрального процесора. В даному матеріалі я розповім, що це таке AntiMalware Service Executable, для чого він на вашому комп'ютері, і як відключити AntiMalware Service Executable на вашому ПК.


Опис AntiMalware Service Executable


Якщо ваш процесор часто навантажують різні процеси, ознайомтеся з діями по виправленню ситуації - «Що робити якщо процес Svchost.exe вантажить процесор в Windows 7«.


Зміст статті:

 • 1 Що це за процес AntiMalware Service Executable
 • 2 Як відключити AntiMalware Service Executable
 • 3 Крок 1. Відключаємо службу захисника Віндовс
 • 4 Крок 2. Відключаємо процес за допомогою редактора групової політики
 • 5 Крок 3. Відключаємо процес AntiMalware Service Executable через планувальник завдань для Windows 8)
 • 6 Крок 4. Відключаємо процес через реєстр операційної системи
 • 7 Висновок

 • Що це за процес AntiMalware Service Executable

  Antimalware Service Executable («Виконуваний антивредоносный сервіс») – це одна з антивірусних додатків, що входить до складу ОС Windows. Його функціонал полягає у виявленні шпигунських програм і приміщення їх в карантин, а також у профілактиці появи таких програм на вашому комп'ютері.

  Даний процес за замовчуванням вбудований в ОС Windows, починаючи з версії Windows XP і далі, а за його роботу відповідає файл MsMpEng.exe (розміщений в підпапках системній директорії Program Files). Користувачі знайомі з функціоналом даного процесу за більш відомому назвою утиліти Windows Defender», яка є складовою частиною пакету MSE (Microsoft Security Essentials – «Найбільш важливі програми безпеки від Microsoft»).


  Процес AntiMalware вантажить процесор


  Звичайно видно, що цей процес AntiMalware Service Executable працює у фоні, і користувач не помічає його присутності до тих пір, поки цей процес не почне споживати до 60-80% ресурсів процесора (для його моніторингу натисніть на кнопку «Відображати процеси всіх користувачів» у вкладці «Процеси» диспетчера завдань). Пов'язано це зі збоєм в його роботі, черговим оновленням системи або іншими причинами, в будь-якому випадку, буде простіше відключити AntiMalware Service Executable, особливо якщо у вас на комп'ютері стоїть надійний антивірус з постійно оновлюваними антивірусними базами.


  Зауважу, що просто завершити процес AntiMalware в диспетчері завдань у вас не вийде, ви отримаєте відмову системи з формулюванням «відмовлено в доступі».


  Як відключити AntiMalware Service Executable

  Нижче я поділюся кілька способами відключення AntiMalware Service Executable. При цьому зауважу, що специфіка вимикання даного процесу може дещо відрізнятися в різних версіях ОС Віндовс. Отже.

  Крок 1. Відключаємо службу захисника Віндовс

  Сподіваюся, ви зрозуміли, що це AntiMalware Service Executable і навіщо він потрібен, якщо ви вирішили відключити його, дотримуйтесь інструкції.

 • Для здійснення цього тиснемо на «Пуск», в рядку пошуку ввести services.msc і натиснути «Enter».


  Команда services.msc


 • У списку служб знайти «Захисник Windows», клікнути на назві двічі, і в закладці «Загальне» вибрати тип запуску «Вимкнено».
 • Якщо служба активна, потрібно натиснути на кнопку «Зупинити» у меню стану трохи нижче.
 • Крок 2. Відключаємо процес за допомогою редактора групової політики

  Другий крок для відключення AntiMalware Service Executable:

 • Тиснемо на «Пуск», пишемо в рядку пошуку gpedit.msc і натискаємо на введення.
 • Відкриється редактор групової політики, йдемо по маршруту «Конфігурація комп'ютера».
 • Потім переходимо на «Адміністративні шаблони», потім на «Компоненти Windows».
 • Вибираємо «Захисник Windows (Windows 10 – Endpoint Protection).
 • Клікаємо на ньому двічі і вибираємо опцію меню відключення захисника Віндовс (Endpoint Protection).
 • При цьому зауважу, що в Windows 10 при виборі опції «Вимкнути Endpoint Protection», трохи внизу потрібно вибрати «Включено» для активації виключення. Так, як зазначено на фото.
 • Крок 3. Відключаємо процес AntiMalware Service Executable через планувальник завдань для Windows 8)

 • Тиснемо на «Пуск», пишемо в рядку пошуку «Керування комп'ютером», натискаємо на введення.
 • Вибираємо «Службові програми», потім «Планувальник завдань», потім «Бібліотека планувальника завдань» - «Microsoft».
 • Там знаходимо Antimalware Service Executable, і при натисканні на нього праворуч відкриється розклад його запуску.
 • Ви можете, як змінити його розклад, так і вимкнути і видалити цю задачу.
 • Там же (Бібліотека планувальника завдань Microsoft) знаходиться налаштування запуску Windows Defender. Клікнувши на його назву, ви також можете прибрати це завдання або взагалі відключити дану задачу.

  Крок 4. Відключаємо процес через реєстр операційної системи

  Натисніть комбінацію клавіш Win R, у рядку введіть «regedit» і натисніть enter. Перейдіть по наступній гілці:

  KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

  Тепер натисніть правою кнопкою миші на порожньому місці праворуч, виберіть команду створити, потім «Параметр Dword» і назвіть його «DisableAntiSpyware ». Після створення двічі клацніть на ньому, і поставте значення параметра на «1». Перезавантажте комп'ютер. Готово, процес AntiMalware Service Executable відключений.

  Висновок

  Що це AntiMalware Service Executable? Функціонал описаного мною процесу полягає в захисті ОС Windows від різних шкідливих програм. Оскільки більшість користувачів вже давно використовує інші антивірусні інструменти з більш широкими можливостями, то необхідність у функціонуванні AntiMalware_Service_Executable досить сумнівна. Ви можете, як змінити час активації даного процесу, так і просто його відключити, звільнивши ресурси свого комп'ютера для більш актуальних завдань. Вирішувати вам.