Перевірка клавіатури онлайн - комп'ютерна діагностика


Клавіатура комп'ютера – найважливіший елемент комп'ютерної системи. Її значення неможливо переоцінити, особливо для людей, які регулярно займаються тайпингом – набором різних текстів. На жаль, не завжди клавіатура працює безвідмовно, з часом деякі з клавіш починають западати, їх гумові прокладки виходять з ладу, контактні мембрани окислюються. Коли виникає необхідність перевірити роботу клавіатури нашого ПК, цінну допомогу в цьому можуть надати відповідні мережеві сервіси, які дозволяють перевірити клавіатуру онлайн. У цьому матеріалі я розповім, як провести діагностику клавіатури онлайн, які мережеві сервіси нам в цьому допоможуть, і як з ними працювати.


Виконуємо перевірку клавіатури працездатність кнопок


Зміст статті:

 • 1 Як перевірити друк на клавіатурі онлайн
 • 2 Сервіси для перевірки клавіатури онлайн
 • 2.1 Key-Test - діагностика роботи клавіш
 • 2.2 Keyboardtester - тестуємо працездатність клавіатури
 • 2.3 Mackeytest.root-project - перевіряємо пристрій введення інформації
 • 2.4 Сервіс Online keyboard tester.
 • 3 Висновок

 • Як перевірити друк на клавіатурі онлайн

  У більшості випадків, відповідні мережеві сервіси, що дозволяють виконати тест клавіатури онлайн, влаштовані досить шаблонно. Ви переходите на відповідний мережевий ресурс, і, натискаючи клавішу за клавішу на клавіатурі, перевіряєте, опитуються дані клавіші комп'ютером. Ті клавіші, натискання на які фіксується системою, набувають на екрані інший колір або фарбуються в рамку іншого кольору (зазвичай синього). Таким чином, послідовно натискаючи на кнопки, ви зможете наочно бачити, яка клавіша не опитується системою, і, відповідно, вийшла з ладу.


  При цьому також бувають випадки, коли працює нестабільно клавіша сама фіксує натискання на неї без безпосередньої участі користувача (так зване «залипання» клавіш). У такому випадку мережевий сервіс буде фіксувати неодноразове натискання на цю клавішу, ви зможете визначити джерело проблеми і спробувати виправити ситуацію.


  Запорука якісного тайпинга - надійно працює клавіатура


  Якщо ви не знаєте і не користуйтеся клавішами Num Lock і Scroll Lock вам обов'язково потрібно дізнатися для чого вони призначені і використовувати їх у своїй роботі.

  Сервіси для перевірки клавіатури онлайн

  Перейдемо до опису мережних сервісів, що дозволяють виконати тестування клавіатури в режимі онлайн. Я наведу посилання на дані ресурси, і подам опис роботи з ними.


  Key-Test - діагностика роботи клавіш

  Російськомовний сервіс Key-Test дозволяє швидко і ефективно перевірити клавіатуру онлайн, без необхідності завантажувати та встановлювати на ваш ПК зовнішні програми.


 • Для роботи з сервісом перейдіть на нього, перемкніть свою клавіатуру на англійську розкладку (так клавіші будуть визначатися сервісом більш коректно), і, послідовно натискаючи на клавіші, відслідковуйте їх фіксацію даним сервісом.
 • Натиснуті користувачем клавіші будуть забарвлюватися в синій колір.
 • Та клавіша, яка буде блимати жовто-синім кольором без натискання на неї, цілком ймовірно «залипла» і потребує ремонту.
 • Зверху сторінки знаходиться маленький чорний екран, на якому в текстовому режимі фіксується послідовність натиснутих клавіш. Він допоможе вам більш точно фіксувати проблемні клавіші на клавіатурі.

 • Віртуальна клавіатура сервісу «Key-Test»


  Keyboardtester - тестуємо працездатність клавіатури

  Англомовний сервіс keyboardtester також дозволить вам провести моніторинг роботи клавіатури онлайн. Для роботи з ним перейдіть на даний ресурс keyboardtester.com натисніть на більшу кнопку «Launch the Tester» (запустити тестер), перед вами відкриється велике вікно із зображенням клавіатури.

  Послідовні натискання клавіш клавіатури фарбують зображення даних клавіш на екрані в зелений колір (також можна чути характерний звук натискання). Миготіння між жовтим і зеленим кольором рамки клавіші (без її натискання користувачем) може сигналізувати про залипання клавіш.

  В самому верху екрана, клавіатури можна вибрати звук при натисканні клавіші (None – без звуку, Click – стандартний клацання, Josh – проголошення цього слова).


  Клавіатура мережевого сервісу Keyboardtester


  Mackeytest.root-project - перевіряємо пристрій введення інформації

  Незважаючи на те, що даний сервіс призначений для тіста клавіатури комп'ютерів Mac, його також можна використовувати і для тесту стандартних клавіатур ПК користувача.

  Для початку роботи перейдіть на сервіс mackeytest.root-project, і, послідовно натискаючи клавіші на клавіатурі, визначте, чи всі вони коректно опитуються системою. Опитувані клавіші будуть пофарбовані на екрані у синій колір, липкі клавіші будуть моргати синім та жовтим кольорами.


  Клавіатура сервісу mackeytest.root-project


  Сервіс Online keyboard tester.

  Ще один англомовний сервіс для тіста клавіатури онлайн. Його екранна область не так зручна, як у вищезгаданого Keyboardtester (другий у моєму списку), але цей ресурс також може бути ефективно використаний для перевірки працездатності клавіш онлайн.

  Для роботи з ним перейдіть на вказаний сервіс Online keyboard tester, і почніть послідовний опитування клавіш клавіатури. Нормально функціонуючі клавіші забарвляться в рамку зеленого кольору.


  Робоче вікно «Online keyboard tester»


  Висновок

  Ви можете провести перевірку клавіатури онлайн одним з мережевих сервісів, перерахованих мною вище. Досить виконати перехід на один з них, і, по черзі натискаючи на клавіші клавіатури, перевірити працездатність кожної наявної клавіші. Якщо ж натискання якої-небудь клавіші не фіксується при натисканні, то це може означати необхідність ремонту клавіатури вашого ПК (або її повної заміни). У таких випадках тимчасової панацеєю може стати виклик віртуальної клавіатури ОС Віндовс, для чого натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть osk, натисніть enter, і віртуальна клавіатура з'явиться на екрані вашого ПК.