Як розпакувати ZIP файл на комп'ютері - все про комп'ютери

ZIP файл – це один з найбільш популярних форматів архівації файлів. Тому рано чи пізно з ZIP файлами стикаються всі користувачі. У даній статті ми розглянемо два способи, як розпакувати ZIP файл на комп'ютері з операційною системою Windows.


Спосіб № 1. Розпакування ZIP файлу за допомогою вбудованого архіватора.

В операційній системі Windows є вбудований ZIP-архіватор, за допомогою якого можна розпакувати ZIP файл. Даний спосіб розпакування ZIP файлу зручний тим, що для його використання не потрібно встановлювати на комп'ютер ніяких додаткових програм.

Отже, для того щоб розпакувати ZIP файлу за допомогою вбудованого архіватора вам потрібно просто відкрити ZIP файл подвійним клацанням лівою кнопкою мишки (або з допомогою правого кліка і команди «Відкрити»).

Після цього ZIP файл відкриється як звичайна папка. Якщо ви звернете увагу на адресну рядок, то там буде вказано, що ви переглядаєте вміст вашого ZIP файлу.

Після того як ZIP файл відкрився як папка, його вміст можна скопіювати в будь-яку іншу папку на комп'ютері. Для цього можна просто перетягнути файли лівою кнопкою мишки або скористатися копіюванням через CTRL C/CTRL V.

Якщо при спробі відкрити ZIP файл не відкривається папка, а замість цього запускається якась інша програма, то ви можете скористатися меню «Відкрити за допомогою» і вибрати пункт «Провідник».

Після цього ZIP файл відкриється папка і ви зможете розпакувати його так, як це описано вище.

Спосіб № 2. Розпакування ZIP файлу за допомогою безкоштовного архіватора.

Ще один спосіб розпакувати ZIP файл на комп'ютері — це скористатися безкоштовним архіватором. Найбільш популярним і відомим безкоштовним архіватором є програма 7-zip. Тому далі ми будемо розглядати саме його.

Скачайте цю програму з офіційного сайту (посилання) і встановіть на свій комп'ютер. Після установки в контекстному меню файлів з'явиться розділ «7-Zip». За допомогою даного розділу в контекстному меню можна розпаковувати ZIP файли, а також архіви інших популярних форматів. Якщо вибрати пункт меню «Розпакувати тут», то вміст ZIP-файлу буде распаковано в тій же папці, де знаходиться сам ZIP файл. Якщо ж вибрати «Розпакувати...», то буде створена окрема папка і вміст ZIP-файлу буде распаковано вже туди.

Також можна вибрати варіант «Розпакувати». В цьому випадку відкриється невелике вікно, в якому можна буде вибрати папку, в яку потрібно розпакувати вибраний Zip файл.

Ще один варіант – відкрити Zip файл в інтерфейсі програми 7-Zip. В цьому випадку ви зможете вибрати, які файли ви хочете розпаковувати, а які ні. Для цього потрібно виділити потрібні файли і натиснути на кнопку «Вилучити».

Після цього відкриється вікно, в якому потрібно вибрати папку, в яку потрібно розпакувати вміст Zip-файлу.

Після вибору папки слід натиснути на кнопку «Ok» і файли будуть розпаковані.