Як зробити візуальні закладки Firefox - комп'ютерна допомога

Чим більш досконалий і функціональний браузер використовується на комп'ютері, тим більш комфортним буде серфінг по інтернету. І можливість швидко перемикатися між своїми улюбленими сторінками є один з визначальних чинників цього зручності.

Очевидно, що набирати адресу або використовувати вибране не завжди зручно, та краще рішення - зробити візуальні закладки в Mozilla Firefox.


Фото: зовнішній вигляд вкладки з закріпленими сайтами


Що таке закладки і навіщо потрібні

Візуальні закладки – це особлива функція браузера, завдяки якій при відкритті нової вкладки відображається розділ, де зібрані всі найбільш відвідувані користувачем адреси в інтернеті. За замовчуванням браузери, в тому числі і FireFox, що не володіють можливістю додати і закріпити посилання для швидкого доступу в ручному режимі, і роблять все автоматично, грунтуючись на діях користувача.

Саме тому у багатьох користувачів виникає потреба в закладках, з допомогою стороннього додатка, щоб самостійно додавати, закріплювати і іншими способами управляти улюбленими сайтами в цьому розділі. Крім цього, сторонні розширення володіють більш широким функціоналом, дозволяючи самостійно призначати назву сторінки та її мініатюру.

Відео: панель швидких закладок


Speed Dial

Самим популярним додатком для закріплення обраних сайтів на новій сторінці, є плагін Speed Dial [FVD]. Поширюється це розширення абсолютно безкоштовно через офіційний каталог браузера.


Фото: Speed Dial


Воно дозволяє додати і закріпити свої улюблені сайти у вигляді мініатюр в браузері і налаштувати їх на свій розсуд.

Speed Dial це:

 • швидкий і зручний спосіб перемикатися між своїми улюбленими сайтами;
 • безліч налаштувань, як зовнішнього вигляду самої сторінки, так і зовнішнього вигляду закріплених сторінок (дилов);
 • стабільна робота і швидке завантаження доповнення, не впливає на продуктивність браузера;
 • безкоштовний доступ до всього функціоналу програми.

 • Легка і швидка настройка ASUS RT N10P з PPTP.

  Чому iPad mini не бачить wifi? Читайте тут.

  Завантаження і установка

  Для того щоб встановити додаток Speed Dial [FVD] буде потрібно:

 • відкрити браузер;
 • клацнути лівою кнопкою миші по кнопці в правому верхньому кутку вікна програми, де намальовані три горизонтальні смужки, для того щоб відкрити головне меню;
 • виберіть пункт «додатки».


  Фото: пункт «додатки»


 • рядок «Пошук серед доповнень» вписати фразу «Speed Dial» і натиснути на кнопку «Enter» на клавіатурі;


  Фото: пошук Speed Dial


 • натиснути на кнопку «Встановити» навпроти доповнення «Speed Dial [FVD] і дочекатися закінчення процедури;


  Фото: натиснути Встановити


 • перезавантажити браузер.

  Фото: йде Установка  Фото: пропонує перезапустити браузер


 • Налаштування

  Після того, як у вас вийшло зробити візуальні закладки в Mozilla FireFox, можна перейти до налаштувань встановленого доповнення. Для цього потрібно відкрити нову вкладку в браузері, після чого вам стануть доступні шість закріплених за замовчуванням сайтів. Їх можна видалити, просто навівши на кожну мініатюру курсор і натиснувши з'явилася іконці у вигляді червоного хреста.


  Фото: шість закладок з можливістю їх видалення


  Клацніть правою кнопкою миші по будь-якій вільній області на цій сторінці. В меню можна відрегулювати кількість стовпців з мініатюрами, а також їх розмір у відповідних розділах. Тут же змінюється тема оформлення (темна або біла) і тип гортання сторінок (горизонтальний або вертикальний).


  Фото: вікно найстроек


  Щоб зробити візуальні закладки FireFox Mozilla для своїх сайтів, потрібно клацнути лівою кнопкою миші по порожньому мініатюрі із зображенням знака « », а потім ввести адресу сторінки і її назва. Для зручності користувача розробники передбачили можливість копіювання адреси вже з відкритої вкладки або часто відвідуваних сторінок. Просто заповніть потрібні поля і збережіть.


  Фото: створення нової вкладки


  Переключившись на вкладку «Вигляд» після заповнення адреси і назви, можна налаштувати зовнішній вигляд діла, вказавши шлях до зображення.


  Фото: вкладка Відображення


  Система може сама запропонувати користувачеві зображення того чи іншого сайту. Наприклад, для соціальних мереж і найбільш популярних новинних порталів в розширенні передбачено відразу кілька іконок, але користувач має право вибрати будь-яке інше зображення.


  Фото: розширення з доданими користувацькими сайтами


  Якщо Ви купили роутер DIR 320, то читайте як робиться налаштування wifi роутера D LINK DIR 320.

  Як зайти в налаштування роутера через браузер? Відповідь далі.

  Самостійна настройка роутера MIKROTIK RB951UI 2HND. Читайте тут.

  Як ми бачимо, зробити візуальні закладки в Mozilla Firefox, а потім провести їх налаштування виявилося дуже простим завданням. Завдяки Speed Dial користувач може розширити стандартні можливості свого інтернет-оглядача і комфортно переміщатися по сторінках улюблених сайтів.