Планувальник завдань в Windows 7 і 10: як відкрити і користуватися - все про комп'ютери

Планувальник завдань, який також іноді називають Планувальником завдань, це вбудований у Windows інструмент, який дозволяє автоматично запускати програми і виконувати деякі дії (наприклад, перезавантаження або вимикання комп'ютера). У цій статті ми розповімо про те, де знаходиться Планувальник завдань, як його відкрити у Windows 7 і 10 і як ним користуватися.


Де знаходиться Планувальник завдань

Якщо вас цікавить безпосереднє знаходження Планувальника завдань, то він знаходиться в папці WINDOWS\System32, а його виконуваний файл називається Taskschd.msc. Ви можете перейти в цю папку і запустити Планувальник завдань, просто якшо по ньому два рази, як у будь-якій іншій програмі.

до Речі, для швидкого відкриття папки WINDOWS\System32 можна скористатися меню «Виконати». Для цього потрібно натиснути комбінацію клавіш Windows R, ввести команду «%SYSTEMROOT%\System32» і натиснути клавішу Enter.


Як відкрити Планувальник завдань

Для відкриття Планувальника завдань Windows 7 і Windows 10 існує маса різних способів. Найпростіший варіант – це просто скористатися пошуком в меню «Пуск». Для цього відкрийте меню «Пуск» і введіть пошуковий запит «Планувальник завдань».

Крім цього можна виконати команду «Taskschd.msc». Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows R, щоб відкрити вікно «Виконати», введіть команду «Taskschd.msc» і натисніть на клавішу Enter.

Також Планувальник завдань можна відкрити через Панель управління. Для цього зайдіть в Панель управління і перейдіть в розділ «Система і безпека – Адміністрування». Тут будуть доступні різні інструменти для управління операційною системою Windows. Серед іншого тут буде доступний і Планувальник завдань.


Як користуватися Планувальником завдань

Планувальник завдань можна використовувати для вирішення самих різних завдань. Наприклад, з його допомогою можна запускати програми, скрипти, вимикати комп'ютер і багато іншого. Інтерфейс Планувальника завдань складається з трьох частин: лівої, центральної і правою. У лівій частині інтерфейсу доступна так звана «Бібліотека планувальника завдань». Тут зосереджені всі завдання, які були додані в Планувальник. Переміщаючись по папках бібліотеки, ви зможете подивитися всі завдання Планувальника.

Вибравши одну з папок Бібліотеки, в центральній частині інтерфейсу з'явиться список завдань, які знаходяться в цій Папці. Виділивши одне із завдань з допомогою мишки можна переглянути більш детальну інформацію про цьому завданні. Для того щоб запустити, зупинити або заборонити виконання завдання по ньому потрібно клікнути правою кнопкою мишки.

У правій частині інтерфейсу знаходиться блок з кнопками. Тут доступні кнопки для створення нових і налаштування старих завдань. Наприклад, для того щоб створити нову задачу з допомогою майстра потрібно натиснути на кнопку «Створити просту задачу».

Після цього відкриється майстер створення завдань. З його допомогою досить просто створити нову задачу і налаштувати дію, яку вона повинна виконувати. Докладно про процес створення нової задачі можна почитати в статті про виключення комп'ютера по таймеру.

Крім цього у правій частині інтерфейсу доступні й інші кнопки:

  • Створити завдання — створення завдання без використання майстра (ручне налаштування всіх параметрів).
  • Імпортувати завдання — імпорт завдань, які раніше експортували. Може використовуватися, якщо потрібно налаштувати виконання деякого дії на декількох комп'ютерах (наприклад, запуск антивіруса або блокування певних сайтів).
  • Відображати всі виконувані завдання — дозволяє побачити список завдань, які працюють в даний момент часу.
  • Включити журнал всіх завдань — дозволяє активувати ведення журналу планувальника завдань (в журнал записуються всі дії, виконувані планувальником завдань).
  • Створити теку — використовується для створення власних папок у лівій частині інтерфейсу.
  • Видалити папку — використовується для видалення папок у лівій частині інтерфейсу.
  • Експорт — дозволяє експортувати потрібну задачу для використання на інших комп'ютерах або після переустановки Windows