Як зробити посилання в Microsoft Word 2010? - комп'ютерна допомога


Виноски в Microsoft Word 2010 дозволяють зробити документ більш інтерактивним і зручним для читання. При належному вмінні їх створення не займе більше двох секунд, але потрібно знати деякі нюанси.

Навіщо створювати

Виноска в документі дозволяє автору більш лаконічно висловлювати свої думки. Розглянемо конкретний приклад: «Вам потрібно вставити в текст іноземне слово. Щоб не перевантажувати пропозицію зайвими дужками, до терміна додається символ з розшифровкою в кінці сторінки».


У деяких випадках автори використовують у своїх текстах цитати відомих вчених і політиків. Щоб не отримати клеймо плагіаторів необхідно вставляти посилання на початкові джерела. Це дозволить уникнути судових витрат і зробить роботу відповідної науковому стилю.


Фото: Кнопка Вставити виноску


Згідно з базовими правилами діловодства та оформлення наукових робіт в пояснюючою ссылке потрібно вказати автора, джерело і сторінку, звідки була взята інформація. Деякі авторитетні журнали вимагають від своїх літераторів вказувати номери рядків. Також необхідно прописувати рік видання.

Третій найпоширеніший випадок виведення пояснювальної інформації за рамки основного тіла роботи полягає в поясненні термінів.


Припустимо, автор вживає в тексті якусь складну термінологію, що вимагає розшифровки. В такому випадку кілька пропозицій в кінці допоможуть читачеві розібратися в суті.

Відео: автоматичні посилання

Ставимо виноски

Для того щоб робити виноски в Word 201 необхідно використовувати верхню стрічку, на якій потрібно вибрати вкладку «Посилання».

Після цього алгоритм дій буде наступним:

 • ви виділяєте потрібне слово, речення, фразу або абзац;
 • знаходите у відкритій заздалегідь вкладці значок «АБ1» з підписом «Вставити виноску», після чого тиснете на нього (відбудеться перенаправлення в кінець сторінки);
 • наступним кроком буде введення відповідного пояснення.

 • Фото: як виглядає створення посилання


  Пояснення можуть йти в кінці документа, кожної сторінки розділу. Автор сам обирає найбільш зручний для нього варіант. Тим не менш, є деякі неписані правила, яких варто дотримуватися.


  Фото: всі пояснення йдуть окремо від основного тексту тіла під чорною лінією


  Важливі правила складання та оформлення виносок:

 • пояснювальні матеріали у кінці сторінки прийнято позначати арабськими цифрами;
 • римські числа застосовуються для всього документа;
 • використання зірочок та інших символів допускається у неформальних документах і публіцистиці.
 • Нумерація може бути як загальною, так і роздільним. Відповідні параметри можна встановити в діалоговому вікні. При видаленні діакритичного знака інформація під лінією зникне.


  Огляд програм для домашнього відеомонтажу. У статті, проста програма для відеомонтажу.

  SSHD - що це таке? Види і призначення. Дізнатися тут.

  В кінці кожної сторінки

  Автор може робити корисні примітки, як в кінці кожної сторінки, так і у всьому документі. Перший варіант частіше всього використовується для позначення термінів та розшифровки іноземних слів. Маленьким шрифтом під текстом дається потрібна інформація. Швидка комбінація клавіш: CTRL ALT F.


  Фото: комбінація CTRL ALT F


  У кінці документа

  Посилання, що йдуть як завершення всієї роботи, виглядають так само, як і попередні. Але в даному випадку автор може вказати 10-15 літературних джерел, і це жодним чином не вплине на читабельність матеріалу. Швидка комбінація CTRL ALT D.

  Параметри в діалоговому вікні

  Діалогове вікно дозволяє встановити точні параметри посилань. Користувач може вибрати тип нумерації. Автор також вказує, з якої цифри починається створений ним список.


  Фото: зовнішній вигляд діалогового вікна


  В ньому можна підібрати унікальні символи для нумерації. Також тут здійснюється вибір між приміткою в кінці сторінки документа. Внизу віконця є можливість вибрати охоплення введених змін.

  Переходи по виносок

  Особливої уваги в програмі Microsoft Word 2010 заслуговує система зручних переходів між примітками. Читачеві достатньо навести курсор на значок, і в невеликому віконці висвітиться пояснення. Для того, щоб перейти за посиланням потрібно натиснути на символ двічі.


  Фото: перехід по виносці


  Багато користувачів при використанні переходу відчувають труднощі в знаходженні уривка тексту, на якому вони зупинили читання. Щоб повернутися до зазначеного терміну, досить двічі натиснути на советующий номер під текстом.


  Виникла потреба відновити налаштування ноутбука. Детальніше, як повернути ноутбук до заводських налаштувань.

  Як налаштувати принтер для друку? Відповідь далі.

  Інструкція, як оновити Андроїд на планшеті. Знаходиться за посиланням.

  Для економії часу читач може вибрати опцію «Показати виноски» і перейти до кінця сторінки або документа. Повторне натискання повертає користувача назад до досліджуваного фрагменту.


  Фото: показати виноски


  Компанія Microsoft надала своїм користувачам зручний інструмент для впорядкування матеріалу, і його каталогізації. Інформація подається в зручному форматі. Створення виносок займає мінімум часу, а переходи здійснюються легко і швидко.