KNOX Samsung що це таке - комп'ютерна діагностикаБезпеку, збереження і конфіденційність даних є важливими атрибутами розвитку IT-індустрії. Цифровий ринок буквально затоплений програмними продуктами, що обіцяють високий рівень захисту, блокування від вторгнень третіх осіб, систематичний контроль та моніторинг системи. Одним з таких продуктів є мобільний додаток KNOX від компанії Samsung, пропонує користувачеві захист особистої інформації, функцію безпечного завантаження, контроль цілісності ядра і безліч інших переваг. В даному матеріалі я розповім, що ж це KNOX Samsung, як користуватися цим додатком, і видалити KNOX Samsung з вашого пристрою.


Огляд KNOX від компанії Samsung


Зміст статті:

 • 1 Що таке KNOX?
 • 2 Як працювати з KNOX Samsung
 • 3 Як відключити або видалити KNOX від Samsung
 • 4 Висновок

 • Що таке KNOX?

  KNOX позиціонується компанією Samsung як безпечне середовище для додатків, встановлених на вашому телефоні. Така середовище реалізована у вигляді програмної надбудову над ОС Android, що дозволяє створити на вашому телефоні свого роду «закриту область» (так званий «контейнер KNOX»), куди можна поміщати потрібні вам файли. Доступ в цю область можна отримати, лише ввівши пароль (комбінацію цифр, відбиток пальця і так далі).


  Дані в згаданому контейнері зазвичай шифруються за допомогою механізму 256-бітного шифрування. Ви можете мати на телефоні два ідентичних додатки: одне – у відкритій області, друге – в закритій області Knox, при цьому видалення відкритого варіанту програми ніяк не позначиться на функціоналі програми закритого.

  Крім наявності функції «контейнер KNOX» цей додаток дозволяє контролювати цілісність ядра системи і її завантажувача, забезпечує функцію безпечного завантаження ОС («Secure boot»), пропонує можливість отримання FIPS-сертифікованого VPN клієнта, дозволяє дистанційно видаляти дані з втраченого смартфона і так далі.

  Для роботи KNOX необхідний досить сучасний гаджет (від Galaxy S3 і новіше). Також звертаю увагу читачів на те, що Samsung KNOX відмовляється працювати з рутированными і кастомних прошивками смартфонів. Що це таке додаток KNOX ми розібрали, тепер навчимося користуватися розробкою від Samsung.


  З Samsung KNOX безпеку ваших даних буде під надійним захистом


  Як працювати з KNOX Samsung

  Для роботи з функціоналом Knox необхідно встановити на телефон додаток «Samsung My Knox», доступне в «Плей Маркет» (на деяких гаджетах Самсунг воно вже встановлено самими виробниками).


  Після установки програми та проходження реєстрації програма запропонує вам скопіювати в захищену область KNOX потрібні вам програми, по суті, створивши їх захищені копії.

  Потім вам буде потрібно налаштувати спосіб розблокування (пароль, пін-код, візерунок, відбиток пальця, двоетапна перевірка). Після визначення способу блокування завершення налаштування «KNOX».


  Приступаємо до роботи з KNOX


  Запустіть додаток від Самсунг на робочому столі, зайдіть в його параметри і натисніть «Заблокувати». Тепер для доступу до додатків, розміщених у контейнері KNOX, буде необхідно ввести заданий раніше пароль.

  Для додавання інших додатків в контейнер KNOX потрібно зайти в налаштування програми і вибрати опцію «Додати програму».

  Якщо ж ви хочете перенести в контейнер KNOX який-небудь випадковий файл, необхідно буде в «Мої файли» виконати тривале натискання на даному файлі, вибрати верху «Опції», а в них – «Перенести в KNOX». Тепер, запустивши програму, ви знайдете в його сховищі вказаний файл.

  Що це KNOX і як його налаштувати [відео]:

  Як відключити або видалити KNOX від Samsung

  На жаль, робота KNOX Samsung далеко не завжди буває стабільною. Трапляються регулярні збої в роботі програми, воно іноді вилітає і глючить, що змушує користувача задуматися над тим, як видалити knox або вимкнути його.

  Перед використанням викладених нижче пунктів врахуйте, що функціонал KNOX досить часто вбудований у роботу системи (особливо у випадку, коли він є самою компанією «Самсунг»), і всякі спроби його видалення (відключення) можуть мати досить сумні наслідки для вашого телефону (аж до зльоту прошивки, такі випадки бували). Тому користуватися зазначеними нижче пунктами потрібно на свій страх і ризик, враховуючи всі можливі результати від таких кроків.

 • Видаліть KNOX стандартним шляхом. Запустіть KNOX, викличте меню і перейдіть в Налаштування KNOX», в них тапніте на пункт «Видалити KNOX». Якщо в процесі видалення програма запросить збереження резервної копії даних, натисніть «Зробити резервну копію зараз», при необхідності введіть ваш пароль. Додаток «KNOX буде вилучено з вашого пристрою;
 • Звичайно, KNOX не працює на рутированных пристроях. Якщо ж у вас є виняток у вигляді рут прав на телефоні, тоді встановіть спеціальний додаток KNOX Disabler, запустіть його, натисніть на кнопку «Disable», і функціонал KNOX буде відключений;
 • Програма «Titanium Backup» дозволяє заморозити роботу даного додатка (також потрібні root-права). Після запуску «Titanium Backup» натисніть іконку для пошуку введіть там «Knox». Додаток знайде кілька релевантних до KNOX файлів. Відмітьте їх і натисніть кнопку «Заморозити». Потім перезавантажте ваш гаджет;
 • Використовуйте Android Terminal Emulator. Скачайте і встановіть Android Terminal Emulator, запустіть додаток, надайте йому рут-права. В емуляторі наберіть команду:
 • su pm disable com.sec.knox.seandroid

  натисніть enter, і функціонал «Knox» буде вимкнено.


  Видаляємо KNOX з телефону


  Висновок

  Для того, щоб розуміти, що це таке KNOX від Samsung слід зазначити, що даний софт являє собою програмну налаштування над ОС Андроїд, дозволяє підвищити рівень безпеки та конфіденційності наявних на телефоні даних. Якщо ж даний софт був вбудований в ваш гаджет, і ви вирішили його видалити, тоді врахуйте можливі негативні наслідки для роботи системи, і дійте у відповідності зі способами, перерахованими мною вище.