увійти в BIOS на комп'ютері з Windows 7 - комп'ютерна діагностикаНапевно, існує не так багато користувачів комп'ютера, яким би не доводилося чути про абревіатурі BIOS. Для тих, хто не в курсі, біос є набором так званих мікропрограм, які забезпечують функції безпосереднього доступу до апаратних можливостей ПК і організують налагоджену роботу всіх компонентів, включаючи підключені до нього пристрої. Bios починає свою роботу одночасно із включенням вашого комп'ютера або ноутбука, і кожен раз під час завантаження перевіряє справність «заліза», а також зберігає дані про базові характеристики та внесених користувачем зміни.


Так виглядає інтерфейс BIOS


Сам термін відноситься до продуктів компанії IBM і тісно пов'язаний з операційною системою Windows, а інформація, необхідна для успішного функціонування біос, раніше зберігалася на жорсткому диску, що створювало ряд незручностей при заміні вінчестера, тепер же вона «вшита» в материнську плату, що дозволяє проводити оновлення біоса до більш сучасної версії.


Після того, як у вас вийде зайти в цей режим, ви зможете, наприклад, змінити тактову частоту роботи ЦП, внести поправки в роботу оперативної пам'яті, налаштувати шин PCI, а також дізнатися температуру материнської плати, процесора і багато інші важливі подробиці.


Зміст статті:

 • 1 Як увійти в BIOS для ОС Windows 7
 • 1.1 Спосіб перший: стандартний
 • 1.2 Спосіб другий: отримання даних без перезавантаження комп'ютера

 • Як увійти в BIOS для ОС Windows 7

  Спосіб перший: стандартний

 • Отже, для початку необхідно визначитися з тим, біос якого виробника встановлений на вашому комп'ютері. На даний момент існує три основних компанії, які займаються розробкою даних систем, відповідно сполучення клавіш для того, щоб увійти в режим відладки, буде змінюватись в залежності від розробника. Відразу після перезавантаження віндовс інформація про виробника висвітиться вгорі екрану.
 • Найчастіше на цьому ж екрані (внизу) прописується і шукане поєднання клавіш. Можна відразу ж приступати до натискання, як тільки комп'ютер був перезавантажений, причому клавішу потрібно утримувати, а багато разів натискати з короткими інтервалами.
 • найпоширенішими клавішами для того щоб увійти в bios на стаціонарних комп'ютерах на базі ОС Windows 7 є: «Delete», «Esc», «F1» і «F2», на деяких моделях ноутбуків часто в ролі таких виступають «F10» або поєднання «Ctrl» «Alt».
 • Важливим моментом є також той факт, що в ранніх версіях bios після того, як вам вдасться зайти в режим відладки, миша функціонувати не буде і всю навігацію доведеться здійснювати за допомогою стрілок клавіатури та клавіші «Введення». У деяких найбільш «допотопних» версіях для цих цілей використовуються клавіші page up» і «page down».
 • Тепер, коли у вас вийшло увійти в біос після перезавантаження операційної системи Windows 7, ви можете вибирати необхідний розділ для ознайомлення з певною інформацією або для внесення змін в налаштування ПК. Кожен з пунктів в свою чергу відповідає за наступні характеристики:
 • Main – головний розділ, що дозволяє налаштувати час і дату, а також керувати жорстким диском і всіма підключеними до комп'ютера накопичувачами.

  Advanced – «просунутий» розділ, в який можна зайти і, приміром, розігнати частоту процесора (тут вкрай важливо бути гранично уважним, адже перестаратися з розгоном ви ризикуєте перегріти «залізо» і вивести процесор з ладу). Тут же здійснюється настроювання оперативної пам'яті, а також всіх портів комп'ютера.


  Power – цей розділ відповідає за харчування комп'ютера і за всі зміни в конфігурації, що стосуються процесів «увімкнути – вимкнути».


  Boot – сюди варто зайти в тому випадку, якщо ви збираєтесь вносити якісь поправки і корективи в завантажувальні параметри операційної системи Windows. Boot configuration setting, у свою чергу, відповідають за параметри, які безпосередньо впливають на швидкість завантаження Windows

  Tools – вузькоспеціалізовані налаштування, такі як можливість оновлення зі знімного носія (флешки).

  Exit – після того, як ви внесли зміни в BIOS, можна вийти з режиму відладки, зберігши поправки або залишити все як було.

  після того як у вас вийшло увійти в біос, ви можете встановити, при виникненні помилок якого роду завантаження Windows повинна бути перервана, можна розширити розмір оперативної пам'яті, що приймає участь в процесі завантаження або встановити пароль, без введення якого комп'ютер просто не буде включатися.

  Спосіб другий: отримання даних без перезавантаження комп'ютера

 • Якщо у вас з якоїсь причини не вийшло отримати інформацію про те, біос якого виробника встановлений на вашому комп'ютері і тому увійти в режим відладки не представляється можливим, існує спосіб дізнатися, яка версія базової системи на даний момент встановлена на вашому пристрої без перезавантаження ПК. Найчастіше ці відомості містяться в інструкції, яка йде в комплекті поставки, але що робити, якщо комп'ютер купувався давно і керівництво користувача не збереглося?
 • Необхідно зайти в «Диспетчер завдань» і відкрити «Нове завдання» через розкладку «Файл».
 • В полі, яке називається «Відкрити», необхідно внести «msinfo32» і підтвердити свій вибір натисканням клавіші «Ok».
 • Також можна просто ввести «msinfo32» в пошукову рядок, розташовану в меню швидкого доступу «Пуск» і натиснути «Enter».
 • У який з'явився на екрані вікні буде представлена вичерпна інформація про стан операційної системи, що включає в тому числі і відомості про встановлену на поточний момент часу версії BIOS.
 • Тепер, володіючи цією інформацією, можна з легкістю підібрати необхідне поєднання клавіш для переходу в режим налагодження.