Як почистити комп'ютер від сміття - все про комп'ютери


У процесі використання комп'ютера на його диску накопичується велика кількість не потрібних файлів. Якщо не виконувати очищення комп'ютера від цього сміття, то з часом комп'ютер почне працювати значно повільніше. Це пов'язано з тим, що на системному диску залишається мало вільного місця і файли сильно фрагментуються при записі. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як почистити комп'ютер від сміття і повернути йому колишню швидкість роботи.


Крок № 1. Скористайтеся функцією очищення диска.

Якщо ви хочете почистити комп'ютер від сміття, то перше, що варто зробити, це скористатися вбудованою функцією «Очищення диска». Ця функція вбудована в усі версії Windows, і вона непогано працює. Для того щоб скористатися цією функцією відкрийте властивості потрібного вам диску і натиснути на кнопку «Очищення диска». Також функцію очищення диска можна запустити за допомогою команди «cleanmgr.exe». Ви можете ввести цю команду в меню «Виконати» або в пошукову форму меню Пуск».

Після натискання на кнопку «Очищення диска» операційна система запустить процес аналізу диска. Це може зайняти кілька хвилин.

Після закінчення аналізу з'явиться вікно зі списком файлів, які можна видалити. Навпроти кожного з пунктів буде відображатися кількість вільного місця, яке можна отримати, видаливши ці файли. Тут потрібно встановити позначки навпроти файлів, які ви хочете видалити, і натиснути на кнопку «OK».

Далі з'явиться вікно, в якому потрібно підтвердити видалення файлів.

Після натискання на кнопку «Видалити файли», операційна система почне видалення.

У результаті такої очистки можна звільнити до декількох гігабайт вільного місця.

Крок № 2. Скористайтеся спеціальною програмою для очищення диска.

Ще один спосіб почистити комп'ютер від сміття це скористатися спеціальною програмою для очищення комп'ютера. Зараз таких програм існує велика кількість. Однією з найбільш відомих є програма CCleraner. Дана програма виконує ті ж дії, що і функція «Очищення диска», вона не знаходить потрібні файли і видаляє їх.

Використовувати програму CCleraner дуже просто. Все, що потрібно зробити, це встановити позначки навпроти файлів, які ви хочете видалити, і натиснути на кнопку «Аналіз». Після цього програма проаналізує комп'ютер і покаже список файлів, які вона підготувала для видалення. Далі вам потрібно натиснути на кнопку «Очищення» і CCleraner видалить всі знайдені файли.

Інтерфейс програми CCleraner представлена декількох вкладок. Перша вкладка називається «Очищення». Тут ви можете видалити не потрібні файли, які відносяться до самої операційній системі windows або до встановлених додатків. Наступна вкладка називається «Реєстр». З її допомогою ви зможете виконати очищення реєстру від записів, які не є актуальними і не потрібні операційній системі. Третя вкладка називається «Сервіс». Тут можна видалити програми, відключити автозавантаження програм, а також виконувати інші маніпуляції з файлами і дисками.

Крок № 3. Видалити або перемістити файли з системного диска.

Ще одне джерело сміття це користувальницькі файли (створені користувачем). Для того щоб почистити комп'ютер від сміття вам потрібно знайти файли, які знаходяться на системному диску. Видаливши або переміщенням їх на інший диск, ви зможете звільнити чимало зайнятого місця.

Як показує практика, найчастіше користувальницькі файли можна знайти на робочому столі папка C:\Users\Имя_пользователя\Desktop) або в папці Завантаження (папка C:\Users\ Ім'я_користувача\Downloads).

На наведеному вище скріншоті показано, що папка «Завантаження», яка знаходиться на системному диску, важить цілих 21 Гб.

Крок № 4. Видаліть непотрібні програми.

Видалення програм, це те, про що забувають навіть досвідчені користувачі. У більшості випадків, всі програми, які коли-небудь були встановлені, залишаються лежати на диску до наступної перевстановлення операційної системи. Якщо ви хочете якісно почистити комп'ютер від сміття, то вам потрібно вивчити список встановлених програм і видалити ті, які ви більше не використовуєте.

Для того щоб подивитися список встановлених програм і видалити не потрібні ви повинні відкрити Панель керування і перейти в розділ «Видалення програм».

Після цього з'явиться вікно зі списком встановлених програм. Для того щоб видалити програму потрібно виділити потрібну програму і натиснути на кнопку «Видалити».

Після цього запуститься деінсталятор даної програми, з допомогою якого ви зможете виконати видалення.