Чим перевірити комп'ютер на віруси онлайн? - комп'ютерна діагностикаКомп'ютерний вірус – хитре програмне забезпечення, яке може не тільки нашкодити персонального комп'ютера, але і самораспространятся, а також самовідтворюється. Практично кожен досвідчений користувач ПК, коли-небудь зустрічався з подібною недугою. Визначити його досить просто головні симптоми, виглядають так:

 • Підвисання пристрої;
 • Спливання небажаних вікон;
 • Відключення деяких агрегатів системи;
 • Нестабільна робота операційної системи;
 • Зникнення інформації;
 • Переміщення файлів;
 • Проблеми з інтернетом та ін
 • Якщо раніше ви не користувалися антивірусом, підхопивши вірус, саме час з ними познайомитись. Антивірус – той засіб, який знайде і знешкодить «інфекцію» у комп'ютерній системі. На просторах інтернету можна зустріти величезну кількість неефективного як софта, розповсюджуваного тими ж виробниками вірусів. Щоб не попастися на виверти шахраїв, розглянемо найбільш надійні та ефективні способи перевірити комп'ютер на віруси онлайн-режимі.


  Зміст статті:

 • 1 Безкоштовні антивіруси-онлайн
 • 1.1 F-Secure Online Scanner
 • 1.2 ESET Online scanner
 • 1.3 Panda ActiveScan v2.0
 • 1.4 Bit Defender Quick Scan
 • 1.5 House Call
 • 1.6 Microsoft Safety Scanner

 • Безкоштовні антивіруси-онлайн

  Сьогодні, набирають популярність антивірусні онлайн-сервіси. З їх допомогою, діагностика і лікування, проходить набагато швидше, ніж в стаціонарному антивірусі. Здійснюється процедура в онлайн-режимі, а для її початку, досить завантажити сканер невеликого розміру.

  F-Secure Online Scanner

  Потужний антивірусний центр, здатний безкоштовно за короткий проміжок часу (близько 10 хвилин), очистити комп'ютер від вірусів. Варто зауважити, що домогтися повної перевірки комп'ютерної системи подібним сервісом не вдасться. В інтерфейс програми закладені основні шляхи, за якими найчастіше знаходиться вірус, саме їх додаток і перевірить. Для початку сканування вимкніть всі наявні антивіруси, попутно закривши всі відкриті програми і вікна.
  Перший крок, який потрібно зробити для початку процедури – завантаження програми (https://www.f-secure.com/ru_RU/web/home_ru/online-scanner - не більше 5 МБ). Встановивши його вирушаємо на той же сайт і натискаємо на кнопку «запустити зараз».  Зверніть увагу, що на питання браузера зберегти або запустити? Натискаємо повторно – «запустити». Після чого, у вікні вибираємо кнопку «Почати», якщо ж ви передумали, тиснемо «Скасувати». Вибравши перший варіант, на екрані з'явиться вікно сканування де можна буде спостерігати за просуванням процесу.

  ESET Online scanner

  Не відстають від сучасних тенденцій і автори знаменитого пакету NOD32, пропонуючи свій варіант онлайн-діагностики.
  Принцип запуску цього антивіруса, мало чим відрізняється від вищеописаного, але для Internet Explorer, існує можливість перевірки прямо в браузері. Набір функцій, трохи вище ніж у F-Secure. Такий сканер, знешкодить ваш комп'ютер від вірусів, так і від самого звичайного шкідливого ПЗ.

  Закривши усі вікна (незабутній про антивірус) крокуємо на сайт (https://www.esetnod32.ru/support/scanner/) і тиснемо синю кнопочку.

  Далі, погодившись з умовами використання програми, відбудеться завантаження сканера. Після чого з'явиться вікно з параметрами діагностики. Поставивши галочки там, де необхідно – тиснемо «Почати».

  Ось і все, оновивши архіви, антивірус приступить до самої процедури діагностики.

  Єдиний мінус ESET Online scanner – це досить довгий сканування. Повна перевірка системи, займе не менше однієї години. Якщо ж придивитися, вона більш суворо, ніж у вищеописаного антивіруса. Більш того, надавши звіт про проведеної діагностики, додаток самоліквідується.

  Panda ActiveScan v2.0

  Якщо необхідно швидко перевірити комп'ютер на наявність шкідливих програм, одним з кращих рішень, стане антивірус «Панда» (http://www.pandasecurity.com/activescan/index/). Він володіє двома типами сканування: з браузера (тільки для Internet Explorer) і за допомогою програми. Завдяки тому, що розмір установочної програми трохи більше ніж у конкурентів (28 МБ), процедуру сканування можна починати прямо з нього. Тобто, відвідувати повторно офіційний сайт, не потрібно. Весь процес діагностики, займе близько 10 хвилин.

  Запустивши встановлений софт, відразу можна приступати до сканування.

  Не лякайтеся, відсутність російського інтерфейсу в додатку, замінить інтуїтивно зрозумілий процес запуску сканування. Якої-небудь проблеми в цьому не буде.

  Закінчивши лікування, «Панда» так само, як і ESET, повністю деинсталлирует свої файли.

  Bit Defender Quick Scan

  Тест комп'ютера цим антивірусом, здійснюється безпосередньо браузера. Відвідавши ресурс http://quickscan.bitdefender.com/ і натиснувши на кнопку Scan now, вам буде запропоновано встановити спеціальний плагін Bit Defender. До речі, саме Quick Scan, подібно нашому «Касперському», має славу найкращого стаціонарного антивіруса за кордоном.

  А вже потім, антивірус-онлайн, візьметься за свою справу. Основне її завдання – ліквідація активних вірусів. Іншими словами, якщо «хвороба» зачаїлася, не факт, що вона буде виліковна.

  Зверніть увагу, що скористатися таким «доктором», не вийде при низькій швидкості інтернету. Якщо з підключенням все нормально, після завершення онлайн-діагностики, вас буде чекати невеликий сюрприз. В якості бонусу, сервіс надає безкоштовну версію стаціонарного антивіруса, строком на 6 місяців. Якщо у вас подібний софт вже є, не біда, онлайн-версія з встановленими антивірусами не конфліктує.

  House Call

  Ще один ефективний засіб для боротьби з шкідливим програмним забезпеченням – це антивірус компанії Trend Micro (http://housecall.trendmicro.com/ru/). Перейшовши на офіційний сайт, автоматично почнеться завантаження необхідного додатка. Після чого приймаємо ліцензійну угоду і починаємо перевірку шляхом натискання на кнопку Scan Now.

  Як і багато аналоги, розібравшись з троянами та іншого роду вірусами, та ж процедура торкнеться і файлів антивірусного додатка.

  Microsoft Safety Scanner

  Виробник всесвітньо відомих операційних систем, пропонує свій варіант онлайн-антивірусу (http://www.microsoft.com/security/scanner/ru-ru/default.aspx). Вона надається на десять діб, а потім, необхідно повторити завантаження для оновлення списку антивіруса.

  Виробник відзначає, що рівень якості діагностики, значно поступається стаціонарним варіантами. Однак, як альтернатива, гідно виконує свої функції.

  Вибравши розрядність встановленою ОС і завантаживши додаток сміливо приступайте до діагностики.

  Перевірити комп'ютер на наявність різного роду помилок і вірусів, не встановлюючи важких пакетів антивірусів, безумовно, можна. Для цього багато компаній розробили онлайн-програми такого ж типу. Основна частина їх програмного забезпечення, що зберігається на віддаленому сервері, а вам пропонується завантажити лише невеликий додаток. Антивірусів подібного роду, величезна кількість. Ми розібрали, найбільш популярні і ефективні антивіруси-онлайн. Можливо деякі з них, трохи не дотягують до рівня сканування стандартним антивірусом. Однак, в більшості випадків, без них не впоратися.