Налаштування DLNA сервера Windows 7 - комп'ютерна діагностиказараз сучасну квартиру неможливо уявити без наявності різноманітних цифрових пристроїв, де на першому місці стоять побутові та мультимедійні гаджети. Як правило, перші девайси можна зустріти тільки в кухонних і ванних кімнатах. Говорячи про медиагаджетах, то їх присутність можна побачити в будь-якому місці.

це Пов'язано з тим, що мультимедійні гаджети призначені для широкого кола користувачів і можуть виступати в якості навчального посібника та розваги. Дані можуть бути різного типу: музика, документи, відео, зображення і т. п. Всі ці файли в основному користувач завантажує з інтернету, але не завжди це є зручним. Якщо об'єднати всі ці дані в одному місці і роздавати їх по домашньої мережі або wifi? Це дозволило скоротити час на пошуки і необхідність зберігати одні і ті ж файли на різних пристроях.


Все це в рамках однієї квартири досить легко організувати. Для цього потрібно створити media server dlna під управлінням операційної системи Windows. Причому організувати такий медіасервер можна двома способами: з допомогою внутрішніх засобів ОС і сторонніх програм.

Ця стаття докладно покаже, як налаштувати домашній медіасервер на прикладі операційної системи Windows 7.


Зміст статті:

 • 1 Настройка внутрішніми засобами ОС
 • 2 Налаштування за допомогою сторонніх програм

 • Налаштування внутрішніми засобами ОС

  Що стосується Windows 7, то цей спосіб не підходить для операційних систем версій «Домашня Базова». Налаштування можна проводити з випусків ОС «Домашня розширена».


  Для того щоб створити медіа сервер dlna необхідно налаштувати домашню групу в якій будуть знаходитися всі пристрої використовує цей сервіс. Щоб це виконати, треба перейти до мережевих налаштувань Windows 7. Для цього натискають «Пуск», потім «Панель управління» і в полі пошуку (вгорі праворуч) вводять «Домашня група». У списку слід вибрати відповідний пункт.


  У вікні, необхідно знайти та натиснути кнопку «Створити домашню групу».

  Після цього користувач побачити меню, де можна налаштувати медіа сервер, щоб той міг надавати певні категорії файлів.

  Потім після закінчення всіх процедур, користувач повинен ввести назву свого сервера dlna. Тут також можна настроїти параметри відображення в мережевому оточенні. Також цікавим пунктом буде змінити пароль домашньої мережі, щоб можна було зробити його незабутнім.

  Якщо все зроблено правильно, то сервер dlna вже налаштований. Щоб скористатися його послугами, потрібно перейти в мережевому оточенні на його ім'я. В сучасних телевізорах, що підтримують дану технологію, слід знайти в мережі налаштований комп'ютер і підключитися до нього.

  Налаштування за допомогою сторонніх програм

  Існує величезна кількість сторонніх програмних засобів, які налаштовую комп'ютер в якості медіасервера. Дані програми можуть виступати як окремий продукт, підтримуваний «вільними» розробниками, так і пропонований виробниками різної відео техніки (наприклад, Samsung або LG).

  Всі ці програмні продукти можуть передавати мультимедійні файли за допомогою різних протоколів в тому числі і dlna.

  Всі вони досить прості і мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Графіка однієї з таких програм представлена на малюнку нижче.

  Вся настройка, як правило, зводиться до натиснення однієї кнопки і складання списку доступних файлів для інших пристроїв.