Процес com.android.systemui зупинений що робити - комп'ютерна діагностикаДеякі з користувачів Андроїд-смартфонів (зазвичай це власники телефонів Samsung більш ранніх моделей) можуть зіткнутися з ситуацією, коли при натисканні кнопки «Home» при виході з програми з'являється повідомлення про помилку «Процес com.android.systemui зупинений». У цій статті я розповім, що це за процес, поясню, як діяти при виникненні помилки з зупинкою процесу com.android.systemui, опишу причини виникнення даної дисфункції.


Скріншот помилки com.android.systemui на Андроїд


Зміст статті:

 • 1 Що це com.android.systemui?
 • 2 Причини помилки «Процес com.android.systemui зупинений»
 • 3 Що робити, якщо сталася помилка на Андроїд
 • 4 Висновок

 • це com.android.systemui?

  Com.android.systemui - це системний процес операційної системи «Android», що відповідає, зокрема, за налаштування графічного інтерфейсу користувача в системі.


  Деякі читачі можуть прийняти com.android.systemui за вірус, що є помилкою, так як даний процес має істотне значення в роботі ОС «Андроїд», і заважати його нормальній роботі я б не став. Після того, як ми дізналися, що це таке com.android.systemui, навчимося виправляти її.


  Значок процесу в ОС «Андроїд»


  Причини помилки «Процес com.android.systemui зупинений»

  Як уже згадувалося вище, проблема з com.android.systemui зупинений виникає, переважно, на більш ранніх моделях телефонів Samsung, із установленої на них версією ОС «Андроїд» 4.4 KitKat.


  Андроїд 4.4 KitKat


  У більшості випадків, головною причиною виникнення проблеми є одне з оновлень програми «Google», що працює в системі. Саме це, некоректно написане розробниками оновлення, і є головним чинником появи помилки «процес com.android.systemui зупинений».


  У інших випадках (їх абсолютна меншість) причинами виникнення даної дисфункції є некоректне відображення дати і часу на телефоне, проблеми у функціоналі програми «Телефон» та «Sim Toolkit», а також наявність вірусу на вашому смартфоні (вкрай рідко).


  Тепер перейдемо до розгляду варіантів того, як позбавитися від помилки com.android.systemui зупинений.


  Повідомлення про помилку


  Що робити, якщо сталася помилка на Андроїд

  Для виправлення помилки com.android.systemui рекомендую виконати наступне:

 • Виконайте видалення проблемного оновлення «Google» з вашого телефону. Для цього перейдіть в налаштування вашого пристрою, знайдіть там «Додатки», у списку програм знайдіть і тапніте на «Google», а в ньому натисніть на кнопку «Видалити оновлення». Після цього все має працювати стабільно і без збоїв.


  Видаляємо оновлення Гугл


 • При цьому можна піти альтернативним шляхом, для чого перейдіть до «Плей Маркет», наберіть у пошуку «Google», тапніте на знайденому додатку, а в ньому натисніть на «Видалити».

 • Очистити дані додатків «Телефон» та «Sim Toolkit». Якщо не допоміг перший рада, тоді рекомендую перейти в додаток «Телефон» (Налаштування – Додатки – Все – Телефон), натиснути на нього, а потім, перейшовши до відомостей про додатку, натиснути на кнопку «Очистити дані». Цю ж операцію необхідно виконати для програми «Sim Toolkit». У деяких випадках може допомогти установка стороннього додатка для здійснення дзвінків з Плей Маркет (наприклад, «Dialer»), здатного забезпечити стабільну роботу мобільного пристрою і усунути «Процес com.android.systemui зупинений»;
 • Зупиніть, а потім очистіть дані програми «Системний UI». Для цього перейдіть в «Настройки» – «Програми» – «Все», знайдіть там програма «Системний UI», тапніте на ньому, і, перейшовши в налаштування, натисніть кнопку «Зупинити», а потім на «Очистити дані» і «Очистити кеш» (при можливості). Потім знайдіть у налаштуваннях смартфона ваш гугл-аккаунт, вимкніть його синхронізацію, а потім знову увімкніть, це допоможе вам у питанні виправлення виникнення проблеми на смартфонах Samsung;


  Зупиняємо Системний UI


 • Перевірте коректність відображення дати і часу на вашому пристрої. Перейдіть в налаштування смартфона, знайдіть там «Дата і час» і перевірте коректність відображуваних даних. Якщо дані некоректні, відмовтеся від автоматичних налаштувань і виставте правильне відображення часу самостійно;
 • Встановіть мобільний антивірус, якщо раніше на вашому пристрої його не було (можна порекомендувати, наприклад, AVG);


  Встановлюємо антивірус на телефон


 • Якщо ж зазначені поради не допомогли, тоді рекомендую скинути ваш телефон до заводських налаштувань. При цьому відразу попереджу читача, що після виконання даного скидання особиста інформація (включаючи телефонну книгу номерів, що зберігаються в пам'яті телефону), буде загублена. Тому цей спосіб варто застосовувати лише в крайньому випадку, коли інші прийоми виявилися неефективними. Щоб скинути телефон до заводських налаштувань перейдіть в «Налаштування», знайдіть там опцію «Скидання даних» (у мене вона знаходиться в «Резервне копіювання»), і скиньте налаштування вашого апарату до заводського стану.
 • Висновок

  Рішенням помилки «Процес com.android.systemui зупинений» стане, передусім, видалення проблемного оновлення до програми «Google», яке є безпосереднім винуватцем зазначеної дисфункції. Якщо ж шляхом видалення оновлення не вдалося виправити помилку, то рекомендую спробувати інші перераховані альтернативи, аж до скидання телефону до заводських налаштувань, що є ефективним, але не завжди бажаним, способом вирішення цієї і подібних їй проблем.