: Що робити, якщо не відтворюється відео в інтернеті - комп'ютерна діагностикаШвидкості мобільного інтернету сьогодні дозволяють дивитися відео майже всюди. Навіть у сільських місцевостях 3G-трафік завантажується зі швидкістю 2-3 Мбіт/с, що цілком достатньо, і браузер на будь-якому пристрої показує відео без перерв. Wi-Fi і 4G дозволяють майже не думати про швидкості, якщо справа стосується перегляду відео. Ось чому користувачі воліють перегляд відео читання тексту, а творці контенту для сайтів це враховують. Якщо вас щось зацікавило, і він шукає інформацію, то частенько посилання приводять його на сторінку саме з відеороликом. І буває дуже прикро, якщо він не відкривається і його можна подивитися.


Зміст статті:

 • 1 Adobe Flash Player
 • 2 Проблеми з браузерами
 • 2.1 Internet Explorer
 • 2.2 Opera
 • 2.3 Mozilla Firefox
 • 2.4 Google Chrome
 • 3 Операційні системи і відео
 • 3.1 Windows
 • 3.2 Android
 • 3.3 Linux

 • Adobe Flash Player

  Найбільш часто сайти, а ми дивимося відео саме на їх сторінках, використовують контейнер відео flv, розроблений Macromedia (пізніше купленої Adobe Systems). Програвач Adobe Flash Player вбудовується в браузер як плагін і є віртуальною машиною, яка показує потік відеоданих з вхідного трафіку. Завдяки векторному морфингу можна використовувати дуже невеликий потік даних. Трафік дуже невеликий і вантажиться без відчутної втрати якості. Це пояснює, чому плеєр Adobe Flash має таку велику популярність. Здебільшого плеєр не дає можливості зберегти відео на диск, але іноді це працює як отримання посилання на відео.


  Відсутність перегляду відео може мати причиною відсутність плагіна в браузері. Характерна ознака – не показує навіть короткі рекламні ролики. Правильно зверстані сайти повідомляють про проблему самі: «не встановлений Adobe Flash Player» у тих місцях, де повинен знаходитися блок з відео. Також застарілі версії плагіна відмовляються працювати, тут досить просто встановити програвач з офіційного сайту Adobe перейшовши за посиланням: http://get.adobe.com/ru/flashplayer/.

  Багато web-сторінки вимагають виконання javascript-коду, який може виявитися потрібним для відтворення відео. Користувачі з параноєю на «віруси» чому-то відключають javascript буквально на всіх сторінках, і в результаті мають те, що мають: не відтворюється відео в інтернеті. «Не можу подивитися ролик», «не можу дивитися відео», – такі зауваження часто можна бачити в соцмережах і на форумах. Можу лише зазначити, що заради цікавості відкривається 99% таких посилань, в справному браузері, звичайно.

  Проблеми з браузерами

  Деякі налаштування браузерів можуть перешкодити дивитися відео навіть, якщо плагін flash відео встановлений коректно. Частина таких налаштувань є загальною для всіх браузерів. Це можуть бути cookie, що відносяться до macromedia.com взагалі, всі дані, що відносяться до старої версії плагіна flash, заповнений кеш браузера (або його недостатній розмір). Зрозуміло, потрібно перевіряти оновлення браузерів і швидше встановлювати випущені. Нарешті, якщо браузер не показує відео, непогано подивитися, а яка швидкість з'єднання з інтернетом?

  Internet Explorer

  В IE8 і IE9 для 64-бітних версій зазвичай проблем не буває. Можна спробувати використовувати версію Internet Explorer 32-біт, якщо відео не працює. В IE9 перегляду відео може не бути через включеної фільтрування ActiveX. І крім того, у властивостях браузера необхідно переконатися, що працює наступне (встановлені галочки):


 • Автоматична підгонка розмірів зображення.
 • Анімація на сторінках.
 • Включений звук на web-сторінках.
 • Включений показ зображень.
 • Включений показ зображень.
 • Включена поліпшена передача кольору (зазвичай колір тулиться для веб економії трафіку заради).

 • Після того, як всі налаштування зроблені, необхідно перезапустити браузер і переконатися, що він показує те, що від нього вимагається. Якщо це не допомагає, то можна і перезавантажити комп'ютер, а потім дивитися відео. Крім того, не варто забувати і про тих радах, які відносяться до всіх браузерів (див. початок цього розділу).


  Opera

  В браузері Opera необхідно перевірити плагін Adobe Flash на оновлення і взагалі, зробити все загальні рекомендації, які були показані вище. Зокрема, для Opera потрібно зайти в налаштування, потім в розширені налаштування і перевірити, що встановлені наступні прапорці:

 • Увімкнути анімацію зображень.
 • Включити звук на веб-сторінках.
 • Увімкнути javascript.
 • Включити плагіни.
 • Перевіривши всі налаштування, потрібно перезапустити Opera. І потім перевірити, як буде відтворюватися відео на сторінках. До речі, якщо ви хочете видалити Adobe Flash плагін коректно, при цьому не вдаючись у тонкощі, то потрібно обов'язково використовувати спеціальний дєїнсталлятор з сайту Adobe. Це відноситься до всіх браузерів.

  Mozilla Firefox

  Для браузера Firefox слід перевірити, чи встановлений необхідний плагін, а крім того, активний він чи ні. Це можна перевірити в меню Add-ons (Ctrl Shift A) на вкладці Plugins, як показує малюнок нижче. Відповідний плагін називається Shockwave Flash. Клікнувши на посилання More... можна одержати більше докладні відомості про плагіні.

  Google Chrome

  Почати усунення проблем потрібно з перевірки версії Adobe Flash Player і установки останньої. Після цього потрібно вимкнути внутрішній плеєр браузера (той, який знаходиться в каталозі Users). Зовнішній повинен бути включений.
  Після цього браузер слід повністю перезавантажити, тобто відключити фоновий режим і використовувати команду «Вихід» (із меню браузера в системному лотку). Потім знову запустити Chrome і переконатися, що відео працює. (Див. малюнок)


  Кликабельно


  Операційні системи і відео

  «Завдяки» невисокої ефективності віртуальної машини, в якій виконуються flash, на центральний процесор припадає велике навантаження. Тут може бути корисним трохи поекспериментувати з драйверами – на старому обладнанні не прагнути встановлювати найсвіжіші, так як вони напевно написані в припущенні, що системі доступно багато ресурсів. І з цієї причини будуть працювати не краще, а навіть гірше. Достатньо кожен раз уважно дивитися на результат.

  Windows

  Flv не є форматом відео, як вже говорилося вище, це просто контейнер. Тому він може використовувати різні кодеки. Замість їх роздільної установки краще знайти і встановити пакет кодеків, відомий як K-Lite Codec Pack.

  Android

  Для таких пристроїв найкраще встановити відповідний браузер з магазину Google Play. Серед цих браузерів:

 • Opera.
 • Maxton Browser.
 • UC Browser.
 • Dolphin Browser.
 • [warning]
  Adobe Flash в Android, починаючи з версії 4.0, працювати не буде, через припинення підтримки.
  [/warning]

  Linux

  Користувачі Linux, особливо такого дистрибутиву як Mint, знаходяться в самому вигідному становищі, оскільки з репозиторіїв постійно отримують останні оновлення браузера Firefox і плагінів для нього. Особливо добре працює відео на 64-розрядних дистрибутивах, а всі комп'ютери та ноутбуки за останні 7-8 років мають 64-бітові процесори.

  Переважна частина існуючих кодеків, як відео, так і для звуку також доступна в Linux.