Що цеБагато з користувачів соціальних мереж (особливо Вконтакте і Facebook) могли помітити цей часто повторюється на сторінках користувачів матеріал «У відповідь на нову політику "вконтакте" я цим оголошую, що всі мої...» і так далі, суть якого тексту зводиться до захисту авторських прав. Багато хто бездумно копіюють дане творіння до себе на сторінку, ніби захищаючись від всевидючого ока «Великого брата» з романів Оруелла, хоча по суті це абсолютно безглуздий спам. У цьому матеріалі я розповім, чому немає ніякої «нової політики вконтакте» і чому слова «цим заявляю, що всі персональні дані» не мають ніякого сенсу.


Зміст статті:

 • 1 Відповідь на нову політику "Вконтакте" - історія виникнення питання
 • 2 Немає ніякої нової політики Вконтакте
 • 3 Висновок

 • Відповідь на нову політику "Вконтакте" - історія виникнення питання

  Згідно історіографії матеріалу (У відповідь на нову політику "вконтакте" я цим оголошую, що всі мої…), спочатку він з'явився в англомовному варіанті на Фейсбук близько десятка років тому. В тексті даного повідомлення крім відповідей на нову політику Facebook були престранные посилання на UCC (Єдиний Торговий Кодекс США) і не ратифікований в Росії Римський статут, який відіслав нас до створення Міжнародного кримінального суду по геноциду та іншим глобальним злочинів проти людства (мабуть, пости про котиків та інші «няшные» матеріали на стінах користувачів підпадають під юрисдикцію цього закладу).

  Потім хтось з «діячів» вирішив, що соціальна мережа «Вконтакте» і «Facebook» - це одне і те ж, поміняв слово «Facebook» на «Вконтакте», і відправив даний пост гуляти по сторінках дітища Павла Дурова. Поступово з нього зникли посилання про торгових кодексах США і римських статутах, і нині оголошення у відповідь на нову політику "вконтакте" виглядає приблизно так:


  У відповідь на нову політику "вконтакте" я цим оголошую, що всі мої


  Немає ніякої нової політики Вконтакте

  Щоб зрозуміти, що подібні пости (У відповідь на нову політику "вконтакте" я цим оголошую, що всі мої…) спам і немає ніякого сенсу «справжнім оголошувати що-небудь» необхідно знати наступне:


 • Соціальна мережа «Вконтакте» має угода та Правила захисту інформації, та діє у відповідності з ними. Зокрема там зазначено, що елементи дизайну, текст, зображення і так далі є об'єктами прав Адміністрації, Користувачів Сайту і інших правовласників.
 • Абсолютна більшість користувачів не створює своїх матеріалів, а використовує чужі (часто без відома їх авторів), тим самим щосили порушуючи ці самі авторські права;
 • Всі створені об'єкти авторського права є такими і без розміщення даного поста, просто de jure;
 • «Вконтакте» не є публічною компанією (не розміщує свої акції на фондовій біржі, не є акціонерним товариство);
 • Не потрібно думати, що який-небудь «сексот» (секретний співробітник під прикриттям) буде копатися в тоннах ваших постів, шукаючи в них пост про захист авторських прав.


  Пост «захоплення»


 • Висновок

  Як бачимо, розглянутий мною пост «У відповідь на нову політику "Вконтакте" я цим оголошую, що всі мої…» «захист авторських прав» – не більше ніж черговий вірусне повідомлення, тисячами гуляючий по різних соціальних мереж, включаючи Вконтакте. Брак юридичних знань користувачів дозволяють цього твору вже роками перебувати на сторінках мереж, знаходячи все нових і нових «шанувальників». Тому я сподіваюся, що мій матеріал про «нову політику " вконтакте» пролив світло на це питання, і поширення даного матеріалу хоч трохи скоротиться.