Як закріпити область в Ексель - все про комп'ютери


При роботі з таблицями в програмі Ексель не рідко виникає необхідність відокремити верхню рядок або лівий стовпець від іншої частини таблиці. У даному матеріалі ми розповімо про те, як закріпити область в Ексель з допомогою функції «Закріпити області».

Функція «Закріпити області» дозволяє закріпити частину листа Ексель таким чином, щоб вона завжди була перед очима користувача при прокручуванні сторінки. Крім цього, при сортуванні даних, осередки у закріпленій області не беруть участь у сортуванні і не змінюють своє місце розташування.


Для того щоб закріпити область в Ексель потрібно перейти на вкладку «Вид» і скористатися кнопкою «Закріпити області».

При натисканні на дану кнопку з'являється випадаюче меню з такими пунктами: закріпити області (даний пункт выпадающео меню дозволяє закріпити довільну частину листа Ексель), закріпити верхній рядок (даний пункт випадаючого меню дозволяє закріпити тільки одну верхній рядок), закріпити перший стовпець (даний пункт випадаючого меню дозволяє закріпити тільки один перший стовпець). Розглянемо всі ці пункти меню по порядку.

Перший пункт «Закріпити області» дозволяє закріпити будь-яку кількість перших рядків і стовпців. Для того щоб скористатися цією функцією, необхідно виділити комірку, яка буде знаходитися на перетині закріплених рядків і стовпців.

Наприклад, якщо ви хочете закріпити два перших стовпця і два перших рядки на аркуші Ексель, то потрібно виділити комірку, яка перебуває у третьому стовпці і в третьому рядку. Іншими словами, вам потрібно виділити комірку C3. Після того як ви виділили потрібну комірку потрібно натиснути на кнопку «Закріпити області» і вибрати перший пункт випадаючого меню.

Після цього на аркуші Ексель з'явиться вертикальна і горизонтальна лінії, які відокремлюють закріплену область від іншої частини аркуша.

Якщо вам потрібно просто закріпити перший стовпець або рядок, то ви можете скористатися функціями «Закріпити верхній рядок» або «Закріпити перший стовпець». Для використання цих функцій вам навіть доведеться виділяти клітинки. Все, що потрібно зробити, це перейти на вкладку «Вид», натиснути на кнопку «Закріпити області» і вибрати відповідний пункт у спадному меню.