Як поліпшити продуктивність комп'ютера на Windows 7 або 10 - все про комп'ютери


Продуктивність комп'ютера — це те, що хвилює більшість користувачів. Всі хочуть поліпшити продуктивність свого комп'ютера і виконувати роботу набагато швидше.

У цьому матеріалі ми розглянемо ряд способів, що дозволяють поліпшити продуктивність комп'ютера на базі операційної системи Windows 7 або 10. У статті будуть розглянуті тільки програмні способи покращення продуктивності. Тема апгрейда комп'ютера порушуватися не буде.


Очищення автозавантаження і відключення служб.

Очищення автозавантаження і відключення служб – це дуже простий і ефективний спосіб поліпшення продуктивності комп'ютера на Windows 7 або 10. Справа в тому, що в процесі роботи операційної системи Windows, в автозавантаженні неминуче накопичуються не потрібні користувачу програми. Усі ці програми запускаються при кожному старті комп'ютера і з часом починають досить сильно навантажувати комп'ютер. Очищення автозавантаження і відключення служб дозволяє позбутися від цих зайвих програм і тим самим поліпшити продуктивність.

Для очищення автозавантаження і відключення служб найкраще встановити безкоштовну програму Autoruns, яку можна завантажити з сайту Microsoft.

Скачайте цю програму, розпакуйте його в будь-яку папку і запустіть її з правами адміністратора. Після запуску програма Autoruns проаналізує всі місця, які можуть використовуватися для запуску програм і видасть список усього, що було знайдено.

Для очищення автозавантаження перейдіть на вкладку «Logon». Вивчіть програми, які знаходяться на цій вкладці. Після чого зніміть галочки навпроти тих програм, які можна видалити з автозавантаження.

Для того, щоб позбавитися від зайвих служб перейдіть на вкладку «Services» і точно також зніміть галочки навпроти програм, служби яких вам не потрібні.

При відключенні служб потрібно бути особливо акуратним. Оскільки відключення системних служб може призвести до стабільної роботи Windows. Тому краще відключати служби тільки від сторонніх розробників. Якщо ж розробник служби компанія Microsoft, то таку службу краще не чіпати. Також не варто чіпати служби, які мають відношення до виробників комплектуючих і антивірусам.

Виконання дефрагментації.

Фрагментація файлів на жорсткому диску може значно уповільнити швидкість зчитування. Вирішити цю проблему можна за допомогою дефрагментації – зворотного процесу, який впорядковує дані на диску і покращує продуктивність комп'ютера.

Для дефрагментації можна використовувати вбудовані інструменти або сторонні програми. Для прикладу продемонструємо, як це робиться з допомогою безкоштовної програми Auslogics Disk Defrag Free.

Запускаєте програму Auslogics Disk Defrag Free на своєму комп'ютері, відзначаєте галочкою системний диск і натискаєте на кнопку «Дефрагментація». Після цього потрібно просто дочекатися, поки програма завершить дефрагментацію. Це може зайняти від декількох хвилин до декількох годин.

Треба зазначити, що дефрагментацію не потрібно робити, якщо у вас система стоїть не на жорсткому диску, а на SSD накопичувачі. Дефрагментація SSD накопичувача не призведе до поліпшення продуктивності і знизить його ресурс.

Звільнення місця на системному диску.

Також потрібно перевірити наявність вільного місця на системному диску. Переконайтеся, що на системному диску є хоча б кілька гігабайт вільного місця. Це важливо, оскільки повністю заповнений системний диск може викликати зависання деяких програм.

Для того щоб звільнити місце на системному диску зазвичай досить перенести користувальницькі файли з робочого столу, папки «Мої документи» і «Завантаження» на інший диск. Якщо ж цього не вистачає, то можна зробити очищення диска. Для цього потрібно відкрити властивості системного диска і натиснути на кнопку «Очищення диска».

Після цього треба виділити файли, які ви хочете видалити, і натиснути на кнопку «Ok».

Більш детально про очищення диска можна почитати в нашій статті «Як почистити диск».

Збільшення файлу підкачки.

Збільшення файлу підкачки далеко не завжди дає поліпшення продуктивності на Windows 7 або 10, але ця процедура повністю безпечна, тому її цілком можна виконати.

Для того щоб збільшити файл підкачки відкрийте «Панель управління» і перейдіть в розділ «Система і безпека – Система», або натисніть комбінацію клавіш Windows Pause. Так чи інакше перед вами з'явиться вікно «Перегляд основних відомостей про вашому комп'ютері. В даному вікні потрібно перейти за посиланням «Додаткові параметри системи».

Далі потрібно перейти на вкладку «Додатково» і натиснути на кнопку «Параметри», яка знаходиться в блоці «Швидкодія».

Далі знову переходимо на вкладку «Додатково» і натискаємо там на кнопку «Змінити».

В результаті відкриється вікно з параметрами файлу підкачки. Тут потрібно зняти галочку навпроти опції «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки» і вибрати функцію «Вказати розмір». Після цього можна буде вказати потрібний розмір файлу підкачки.

Подивіться поточний розмір файлу підкачки внизу вікна і вкажіть більший розмір у відповідних полях.

Щоб зберегти новий розмір файлу підкачки натисніть на кнопку «Встановити» і потім закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok».

Відключення візуальних ефектів.

Відключення візуальних ефектів – непоганий спосіб зниження навантаження на комп'ютер і поліпшення його продуктивності.

Для того, щоб виконати дану процедуру потрібно відкрити Панель управління» і перейти в розділ «Система і безпека – Система» або використовувати комбінацію клавіш Windows Pause. А після того, як відкриється вікно «Перегляд основних відомостей про вашому комп'ютері» перейти за посиланням «Додаткові параметри системи».

Далі необхідно відкрити вкладку «Додатково» і натиснути на кнопку «Параметри» в розділі «Швидкодія».

Далі потрібно відкрити вкладку «Візуальні ефекти» вибрати варіант «Забезпечити найкращу швидкодію» і натиснути на кнопку «Ok».

Таким чином ви відключите всі візуальні ефекти операційної системи Windows 7 або 10. На слабких комп'ютерах це дає деяке поліпшення продуктивності.

Видалення зайвих розширень для браузера.

Браузер – одна з основних програм на ПК. У багатьох користувачів браузер запущено практично завжди. Тому прискорення роботи браузера може значно збільшити продуктивність комп'ютера. А прискорити роботу браузера можна за допомогою видалення зайвих розширень.

Щоб зробити це потрібно запустити браузер, відкрити його основне меню і знайти там розділ «Розширення».

Після цього потрібно вивчити список встановлених розширень для браузера та видалити ті з них, які вам не потрібні.