Програми для видалення не видалених файлів - все про комп'ютери


У процесі роботи з комп'ютером користувачі не рідко стикаються з ситуацією, коли один з файлів просто не хоче видалятися. При спробі видалити файл, операційна система повідомляє про помилку, і видаляється файл залишається на місці. У такій ситуації потрібна програма для видалення не видалених файлів. У даній статті ми розглянемо три такі програми, а також розглянемо інші способи вирішення цієї проблеми.

Unlocker – найпопулярніша програма для видалення не видалених файлів. Програма Unlocker розповсюджується повністю безкоштовно, існує звичайна і портативна (portable) версія програми. Завантажити програму можна на офіційному сайті http://www.emptyloop.com/unlocker/.

З допомогою програми Unlocker можна перейменовувати, переміщати і видаляти файли і папки, які не видаляються звичайним способом.


Програма Unlocker працює з контекстного меню. Після установки програми в контекстному меню з'являється пункт «Unlocker». Якщо ви зіткнулися з неудаляемым файлом, то вам необхідно клацнути по ньому правою кнопкою мишки (для того щоб викликати контекстне меню і вибрати пункт «Unlocker».

Після цього запуститься програма Unlocker, в якій ви побачите список програм, які блокують функцію видалення. Під списком програм буде випадаюче меню і ряд кнопок.

У випадаючому меню ви можете обрати дію, яку слід застосувати до файлу. Ви можете перейменувати, пересунути, скопіювати, або вилучити файл. Також ви можете розблокувати файл і видалити його потім звичайним способом. Для цього потрібно скористатися однією з кнопок:

 • Видалити процес – програма Unlocker завершить роботу програми, яка блокує видалення файлу.
 • Розблокувати – програма зніме блокування файлу обраним процесом.
 • Розблокувати всі – програма зніме блокування файлу всіма процесами.
 • Як правило, після видалення процесу або розблокування, з файлом можна виконувати будь-які дії без обмежень.

  Завантажити Unlocker


  IObit Unlocker – ще одна програма для видалення не видалених файлів. На відміну від Unlocker, дана програма не настільки відома, але, тим не менш, справляється зі своїм завданням не гірше. Програма IObit Unlocker також поширюється абсолютно безкоштовно, ви можете завантажити її з офіційного сайту http://ru.iobit.com/iobit-unlocker/.

  Програму IObit Unlocker можна використовувати як з контекстного меню, так і просто запустивши програму. Після запуску програми ви побачите вікно, в яке потрібно перетягнути файли, які ви не можете видалити.

  Після додавання заблокованого файлу в програмі з'явиться кнопка «Розблокувати» і випадаюче меню поруч з ним. Натиснувши на кнопку «Розблокувати» ви зніміть блокування з файлу, це дозволить виконувати будь-які дії з файлом.

  Якщо ви хочете видалити файл або з ним виконати іншу дію, то вам потрібно відкрити меню, що випадає. З випадаючого меню можна виконати наступні операції з файлом: Розблокувати і видалити, розблокувати і перейменувати, Розблокувати і перемістити, Розблокувати і копіювати.

  Завантажити IObit Unlocker


  LockHunter – остання програма для видалення не видалених файлів, яку ми розглянемо. Дана програма, як і дві попередні, розповсюджується безкоштовно і її можна завантажити на офіційному сайті http://lockhunter.com/.

  Як видно на скріншоті, дана програма має досить заплутаний інтерфейс і не підтримує просте перетягування файлів. Тому її краще запускати з контекстного меню.

  Після відкриття заблокованого файлу програма LockHunter показує список програм, які блокують файл.

  Під списком програм є ряд кнопок:

 • Unlock It – Програма зніме блокування з файлу. Після цього з файлом можна виконувати будь-які дії без обмежень.
 • Delete It – Програма видалить заблокований файл.
 • Other – випадаюче меню з додатковими функціями.
 • Якщо ви хочете видалити файл, натисніть на кнопку «Delete It» і програма швидко вирішить всі ваші проблеми.

  Завантажити LockHunter


  Інші способи видалення не видалених файлів. Перед тим як вдаватися до використання програм для видалення не видалених файлів, можна спробувати видалити файл самостійно. Нижче ми перелічимо деякі хитрощі, які дозволять видалити практично будь-який файл без використання сторонніх програм. Отже, якщо ви зіткнулися з тим, що не можете видалити файл, т вам потрібно спробувати наступне:

 • Закрийте всі запущені програми і повторіть спробу. Якщо файл використовується, якоюсь програмою, то його, швидше за все, не вдасться видалити.
 • Зупиніть роботу антивіруса і повністю закрийте його. Якщо файл потрапив під підозру антивірусу, то антивірус може блокувати будь-які операції з ним.
 • Увійдіть в обліковий запис адміністратора і спробуйте видалити файл ще раз. У деяких випадках файл можна видалити тільки з правами адміністратора.
 • Перезавантажте комп'ютер і повторіть спробу. Не рідко після простий перезавантаження знімає блокування файлу і його можна без проблем видалити.
 • Вимкніть комп'ютер від локальної мережі і спробуйте видалити файл. Якщо файл використовується іншими користувачами по локальній мережі, то цілком можливо, що ви не зможете його видалити.
 • Завантажте комп'ютер у безпечному режимі. В безпечному режимі завантажуються лише основні компоненти операційної системи. Тому ймовірність блокування вашого файлу значно нижче.