Як дізнатися ім'я Wi-Fi мережі (SSID) - комп'ютерна діагностикаЯкщо згадати часи зародження інтернету, то в голові мимоволі спливає картинка, де на столі стоять стародавні величезні комп'ютери, оповиті купою дротів. Але в сучасній квартирі на даний момент все по-іншому. Величезні комп'ютери замінили найбільш компактними пристроями (ноутбуки, смартфони і тп.), кабелів стало менше, а подекуди їх взагалі немає.

Все це стало можливим завдяки розвитку бездротових технологій передачі даних. Великі модеми були замінені на універсальні wifi-роутери. Вони здатні передавати провідний інтернет через радіочастотну мережу, що має своє певне ssid.


Багато користувачів, перший раз зіткнувшись з цим, задають одне питання: «Що це таке і для чого потрібно?». В першу чергу ssid робить унікальною мережа wifi серед інших, що полегшує пошук і підключення. Також в деяких моментах назву необхідно для установки нового обладнання (роутера).

Ця стаття розповідає докладно про способи, які допоможуть дізнатися користувачам ssid бездротової мережі.


Зміст статті:

 • 1 Внутрішні засоби Windows розпізнавання назви мережі
 • 2 Внутрішні засоби Android пристроїв розпізнавання
 • 3 Способи для просунутих користувачів

 • Внутрішні засоби Windows розпізнавання назви мережі

  Першу чергу потрібно переконатися, що комп'ютер має адаптер, який дозволяє підключатися до інтернету. Навіть якщо наперед відомо, що він є (наприклад, у руках ноутбук), буде хорошим тоном дізнатися включений він чи ні.

  Для цього в Windows можна скористатися двома способами:


 • Перший метод найкоротший. Для цього натискають на поєднання кнопок клавіатури Window R і у вікні вводять команду ncpa.cpl.Після цього повинно відкритися вікно «Мережні підключення», де будуть відображені всі адаптери мережі, серед яких потрібно знайти бездротової. Якщо він відключений, його необхідно активувати. Робиться це правою кнопкою мишки і вибирається пункт увімкнути.
 • Другий спосіб відкриття меню «Мережевих підключень» лежить в даному шляху: «панель управління» - «Мережа та Інтернет» - «Центр забезпечення мережами» - Зміна параметрів мережного адаптера. Далі всі дії аналогічні першого пункту.
 • Після того як переконавшись, що бездротової адаптер мережі є і включений наступний етап буде полягати в перегляді всіх існуючих ssid в окрузі від комп'ютера. Для цього потрібно натиснути лівою кнопкою миші на значок wi-fi, який знаходиться внизу з лівого боку поруч з годинником. Після цього повинен з'явитися список з назвами всіх доступних точок, до яких можна підключитися.


  Внутрішні засоби Android пристроїв розпізнавання

  Зараз у кожного в кишені знайдеться гаджет на платформі Андроїд. Майже у всіх таких пристроях є модулі зв'язку, які можуть підключитися до бездротової мережі.

  Щоб дізнатися ім'я підключення потрібно: зайти в головне меню, знайти значка «Налаштування», потім пункт Wi-Fi. Тут у вікні потрібно включити адаптер, вгорі можна побачити відповідний перемикач. Після включення через кілька секунд повинні відображатися всі точки, що мають ім'я і яких можна підключитися.

  Способи для просунутих користувачів

  Щоб дізнатися більш детальну інформацію про бездротової мережі багато користувачів використовують спеціалізованими програмами, званими снифферами. Це утиліти, що дозволяють дізнатися ім'я мережі, знайти приховані ssid, показати mac адресу роутера і багато іншого.

  У мережі безліч різних сніффер як платних, так і безкоштовних версії. В рамках статті не буде описуватися окремо взята утиліта, буде описаний загальний механізм роботи програми.

  Кожен сніффер працює за однаковим алгоритмом, відмінність лише в процедурах обчислення і наявністю додаткових функцій. Для початку необхідно просканувати робочий простір, щоб знайти приховані мережі, зібрати інформацію про ssid, інші дані.

  Потім утиліта на основі зібраних даних показує користувачеві список знайдених точок доступу, де навпроти кожної зібрана інформація: ім'я, рівень сигналу, алгоритм шифрування, канал зв'язку і багато іншого. В основному ці дані цікаві мережевим інженерам, які займаються аналізом мережі. Як правило, на цьому етапі користувачеві достатньо знати назву, рівень і режим роботи потрібного маршрутизатора.

  Як видно вище існує маса способів, що дозволяє дізнатися ssid бездротової мережі. Безліч методів дуже прості і з ними може впоратися навіть недосвідчений користувач комп'ютера. Для людей, які люблять відкривати для себе щось нове можна порадити скористатися спеціалізованою програмою – сніффер. Вона дозволить довідатися не тільки ім'я мережі, але і безліч іншої корисної інформації, на основі якої можна максимально оптимізувати роботу свого маршрутизатора.