Як створити завантажувальну флешку Windows 10 - все про комп'ютери


Завантажувальна флешка з Windows 10 може знадобиться не тільки безпосередньо для установки операційної системи. З її допомогою можна відновити роботу операційної системи, отримати доступ до командного рядка або запустити безпечний режим. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як створити завантажувальну флешку Windows 10.


Створення завантажувальної флешки Windows 10 за допомогою інструменту

найпростіший спосіб створити завантажувальну флешку Windows 10 скористатися інструментом для роботи з Windows 10 (MediaCreationTool). З його допомогою можна створити завантажувальну флешку, скачати ISO образ або безпосередньо оновитися до Windows 10.

Даний інструмент можна завантажити за цим посиланням з сайту Microsoft. При скачуванні інструменту виберіть відповідну вам розрядність: 32 або 64 біта.

Після того як ви завантажите цей інструмент, запустіть його і дотримуйтеся вказівок на екрані. Нижче ми проілюструємо весь процес створення завантажувальної флешки крок за кроком.

Крок № 1. Запустіть створення інсталяційного носія.

На першому етапі потрібно вибрати пункт «Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера». За допомогою цього пункту ви зможете створити завантажувальну флешку або отримати ISO образ, який потім зможете вручну записати на диск або флешку.


Крок № 2. Виберіть характеристики системи.

На другому кроці потрібно вибрати мову, випуск і архітектуру Windows 10, яка буде записана на флешку. У нашому випадку ми вибрали російську мову, випуск Windows 10 Домашня і 64-розрядну архітектуру.


Крок № 3. Виберіть USB-пристрій флеш-пам'яті».

На наступному етапі потрібно вибрати варіант «USB-пристрій флеш-пам'яті». Також ви можете вибрати «ISO-файл». У цьому випадку інструмент створить ISO-файл, який ви зможете записати на диск або флешку вручну.


Крок № 4. Вибір флешки.

Далі вибираємо флешку, яка буде використовуватися для створення завантажувальної флешки Windows 10. На цьому етапі краще відключити від комп'ютера всі зайві флешки для того щоб нічого не переплутати. Адже в процесі створення завантажувальної флешки будуть видалені всі старі файли.


Крок № 5. Створення завантажувальної флешки.

Після вибору потрібної флешки вам залишиться лише трохи почекати, поки інструмент створить завантажувальну флешку Windows 10. Це повинно зайняти близько 5 хвилин.


Крок № 6. Завантажувальна флешка готова.

Після того як робота зі створення завантажувальної флешки буде завершено, на екрані з'явиться відповідне повідомлення.

Тепер можна натискати на кнопку «Готово» і використовувати завантажувальну флешку за прямим призначенням.


Створення завантажувальної флешки Windows 10 в ручному режимі

Якщо у вас вже є ISO файл з Windows 10, то ви можете створити завантажувальну флешку вручну. Для цього можна використовувати різні програми. Ми продемонструємо, як це робиться в програмі UltraISO.

Крок № 1. Відкрийте ISO образ.

Для початку вам необхідно відкрити ISO образ з операційною системою Windows 10 через програму UltraISO. Для цього натисніть на кнопку «Відкрити» і виберіть потрібний файл ISO.


Крок № 2. Відкрийте меню «Самозавантаження» і виберіть «Записати образ Жорсткого диска».

Для того щоб створити завантажувальну флешку виберіть «Записати образ Жорсткого диска» їх меню «Самозавантаження», яке знаходиться у верху вікна.


Крок № 3. Виберіть флешку і запустіть запис.

Тепер перед вами повинно бути відкрите вікно для запису диска. В цьому вікні потрібно вибрати флешку, яку ви хочете зробити завантажувальної і після цього натиснути на кнопку «Записати».

Після цього програма UltraISO зажадає підтвердження видалення файлів з флешки. Просто натисніть кнопку «Так» і програма почне запис ISO-образу на флешку. Після завершення цієї процедури ви отримаєте завантажувальну флешку з Windows 10.