Як зробити список за алфавітом в Excel - все про комп'ютери


При роботі з даними в Excel дуже часто виникає необхідність сортувати список якихось елементів за алфавітом або від меншого значення до більшого. Природно, немає ніякої необхідності робити цю рутинну роботу вручну, адже в Excel є інструменти для вирішення таких поширених завдань.

У даному матеріалі ми розповімо про те, як зробити список за алфавітом у табличному процесорі Excel. Матеріал буде корисний для користувачів всіх сучасних версій цієї програми, серед яких Excel 2007, 2010, 2013 і 2016.


Спосіб № 1. Кнопки на вкладці «Головна».

Якщо вам потрібно відсортувати список за абеткою, то найпростіший варіант, це скористатися кнопкою «Сортування й фільтр», яка знаходиться в блоці «Редагування» на вкладці «Головна». Для цього потрібно виділити дані, які ви хочете відсортувати, після чого натиснути на кнопку «Сортування й фільтр» і вибрати один із способів сортування. «Сортування від А до Я» відсортує ваш список за алфавітом, а «сортування від Я до А» – у зворотному порядку. Якщо ж у стовпці немає текстових даних, а тільки числа, то «Сортування від А до Я» відсортує ваш список від меншого числа до більшого, а «сортування від Я до А» - навпаки.

Також з допомогою тієї ж кнопки можна включити функцію під назвою «Фільтр». У цьому випадку поряд з верхньої осередком з'явиться стрілка вниз, з допомогою якої можна додати фільтр і приховати непотрібні дані. Така фільтрація значно спрощує роботу з різноманітними списками.

Наприклад, якщо у вас є список прізвищ, то ви можете відфільтрувати його таким чином, щоб приховати ті прізвища, для яких не вказані ініціали. Для цього спочатку потрібно натиснути на стрілку, яка знаходиться поруч з першої клітинки.

Після чого використовувати текстовий фільтр «Містить».

У вікні вводимо точку і натискаємо на кнопку «ОК».

В результаті прізвища без ініціалів (а точніше клітинки, які не містять символ крапки) будуть відфільтровані і приховані зі списку.

Для того щоб знову відобразити всі елементи списку потрібно знову натиснути на стрілку поруч з верхньої осередком і вибрати пункт «Видалити фільтр».

Спосіб № 2. Кнопки на вкладці «Дані».

Аналогічні кнопки є також і на вкладці «Дані». Тут є кнопки, що відповідають за сортування списків «від А до Я», «від Я до А», а також кнопка для установки «Фільтрів».

Працюють ці кнопки точно також як ті, які знаходяться на вкладці «Дані». Виділяєте список і натискаєте на кнопку.