Як відключити автозапуск програм в Windows 7 - все про комп'ютери


Автозапуск програм – це абсолютно необхідна функція для нормальної роботи комп'ютера. З допомогою автозапуску операційна система самостійно запускає ті програми, які повинні працювати постійно під час роботи комп'ютера. Але, деякі розробники програм зловживають цією функцією. В результаті багато програм, які абсолютно не потрібні користувачеві постійно, завантажуються автоматично і створюють постійну навантаження на комп'ютер, не виконуючи ніякої корисної роботи. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, як відключити автозапуск програм в Windows 7.


Відключити автозапуск програм в Windows 7 можна кількома способами. По-перше, ви можете відкрити налаштування програми і відключити функцію автозапуску. Але, на жаль, далеко не всі програми мають такі функції в налаштуваннях. Крім цього, якщо ви хочете відключити автозапуск відразу декількох програм, то цей спосіб не дуже зручний і забере багато часу. У таких випадках ви можете скористатися утилітою MSCONFIG або спеціальними програмами для відключення автозапуску програм.

Спосіб № 1. Відключаємо автозапуск програми з допомогою її налаштувань.

Відкрийте потрібну програму і перейдіть в її налаштування. Тут вам потрібно знайти функцію автозапуску і відключити її. Продемонструємо це на прикладі програми uTorrent.

Запускаємо програму і відкриваємо меню «Налаштування». У цьому меню вибираємо пункт «Налаштування програми».

Після цього перед вами відкриється вікно з налаштуваннями програми. Знайдіть функцію автозапуску даної програми і вимкніть її. У разі uTorrent дана функція знаходиться на вкладці «Загальні».

Після налаштування програми закриваємо вікно натисканням на кнопку «Ok» для того, щоб зберегти зміни. Все, таким не складним способом ми відключили автозапуск програми uTorrent в Windows 7.

Спосіб № 2. Відключаємо автозапуск за допомогою утиліти MSCONFIG.

З допомогою утиліти MSCONFIG можна отримати доступ до багатьох налаштувань операційної системи Windows. Для того щоб відкрити дану утиліту натисніть комбінацію клавіш Windows R і у вікні, введіть команду MSCONFIG».

Після цього ви побачите невелике вікно з назвою «Конфігурація системи», це і є наш MSCONFIG. Щоб відключити автозапуск програм в Windows 7, вам потрібно перейти на вкладку «Автозавантаження».

Тут відображається список програм, які запускаються автоматично відразу після старту операційної системи Windows 7. Для того, щоб вимкнути автозапуск досить зняти позначку навпроти назви програми і зберегти налаштування, натиснувши на кнопку «Застосувати».

Треба відзначити, що деякі програми можуть не відображатися у вкладці «Автозавантаження». Це трапляється, якщо вони запускаються як служби. Для того щоб відключити автозапуск таких програм перейдіть на вкладку «Служби» і встановіть позначку навпроти опції «Не відображати служби Майкрософт».

Після цього ви побачите всі програми, які запускаються автоматично в якості служб на вашому комп'ютері. Відключити автозапуск таких програм також дуже просто. Для цього досить зняти позначку навпроти назви служби і зберегти налаштування.

Спосіб № 3. Відключаємо автозавантаження програм за допомогою спеціальних програм.

Також ви можете скористатися сторонніми програмами. Так однією з найбільш гарних і зручних програм для керування автоматичним запуском є програма Autoruns. Після запуску програма сканує операційну систему і збирає дані про всіх програмах, які запускаються автоматично. Ці програми розділяються на групи і відображаються в окремих вкладках програми Autoruns.

Для того щоб прибрати програми з автозавантаження за допомогою Autoruns досить зняти позначку навпроти потрібної програми. Більшість завантажуються автоматично програм, що доступні користувачу на вкладці «Logon». Для того щоб відключити автозапуск служб потрібно перейти на вкладку «Services».