Як зробити пряму трансляцію в ВК - комп'ютерна діагностикаСоціальна мережа «Вконтакте» постійно вдосконалюється, регулярно радуючи користувачів поліпшенням свого функціоналу. Не встигла публіка звикнути до нового дизайну сайту, як в грудні 2016 року ВКЛЮЧНО почала тестування функції проведення «прямих відеотрансляцій» (стримов) на сторінках користувачів «VK». У цьому матеріалі я докладно розповім, як зробити пряму трансляцію в ВК, і які інструменти нам в цьому допоможуть.


Вчимося запускати Live трансляцію у Вконтакте


Зміст статті:

 • 1 Як почати трансляцію у ВК – особливості реалізації
 • 2 Вчимося вести пряму трансляцію з допомогою мобільних пристроїв
 • 3 Знімаємо онлайн трансляцію соціальної мережі з комп'ютера
 • 4 Висновок

 • Як почати трансляцію у ВК – особливості реалізації

  Існує дві базові можливості зробити пряму трансляцію в Vk.com – за допомогою мобільних пристроїв (на базі iOS і Andoid) і з допомогою звичайного персонального комп'ютера. При цьому можливості і програмний інструментарій для їх реалізації суттєво відрізняються, тому в даному матеріалі я детально розповім про їх специфіці, а також поясню, як користуватися кожним з них.


  Спробуйте видеостримы в VK


  Майте на увазі! Пряму трансляцію для своїх друзів і передплатників завжди можна зробити і в Инстарам (коротка інструкція по посиланню).

  Вчимося вести пряму трансляцію з допомогою мобільних пристроїв

  Для користувачів мобільних пристроїв на базі ОС Android і iOS доступний функціонал мобільного додатку «VK Live». («VK Live» для Android, «VK Live» для iOS»). Можливості даного мобільного програми дозволяють досить швидко почати відеотрансляцію в ВК, без необхідності проходити тривалий і часом складний етап налаштування програми.

  При цьому одразу зауважу, що встановити додаток вийде далеко не на всіх пристроях, наприклад, версія програми для ОС «Android» вимагає мінімум Android 4.3 і вище.


  Після установки і запуску програми VK Live вам запропонують пройти реєстрацію (або використовувати дані свого облікового запису в VK). Також вам буде доступний список прямих трансляцій, що йдуть в дану секунду.


 • Для включення трансляції ВК існує спеціальна червона кнопка внизу екрану.
 • Після її натискання необхідно вказати базові налаштування відео, звуку, визначення місця знаходження (при бажанні), вибрати джерело трансляції (від себе або групи), дати ім'я трансляції, зробити трансляцію публічної, або тільки для друзів.
 • Після початку онлайн трансляції ви будете бачити, скільки часу йде трансляція, кількість отриманих вами стікерів від користувачів, кількість смотрящих вас людей. Зупинити трансляцію можна натиснувши на відповідну кнопку внизу екрану.

  до Речі, запускати цей мобільний додаток можна і на ПК, з допомогою відповідних емуляторів ОС Android (Bluestacks 2, Nox App Player і інших).


  Користуємося VK Live


  Знімаємо онлайн трансляцію соціальної мережі з комп'ютера

  Відеотрансляція в VK з комп'ютера зараз доступна далеко не всім, що пов'язано з триваючим тестами даної функції стаціонарної версії «Вконтакте». На даному етапі можливість провести видеострим мають, переважно, відомі блогери і популярні користувачі «Вконтакте», у яких у вкладці «Відеозапису» знаходиться кнопка «Трансляція» (або, після натискання на кнопку «Додати відео» кнопка «Створити трансляцію» буде розташовуватися на сторінці).


  Кнопка «Створити трансляцію»


  Якщо у вас такої кнопки немає, то ви можете написати лист в технічну підтримку «Вконтакте» з проханням надати вам можливість створювати відеотрансляції з ПК. Якщо адміністрації визнає ваші аргументи переконливими, у вас на сторінці з'явиться відповідна кнопка, і ви отримаєте доступ до організації стримов у ВК.

  Якщо ж дана кнопка у вас вже є, то, на даному етапі, вам необхідно встановити програму рівня OBS (Open Broadcaster Software – вільне програмне забезпечення для проведення трансляцій). Скачайте і встановіть на свій комп'ютер даний софт, потім запустіть його.

 • Для початку проведення трансляції клацніть на кнопку «Трансляція» у вкладці «Відеозапису» вашій сторінці у «VK», з'явиться відповідне меню.
 • Клікнувши на верхню кнопку, необхідно завантажити обкладинку вашої трансляції, а потім вказати назву трансляції, опис, категорію, визначитися з налаштуваннями приватності (хто може дивитися відео).
 • Також рекомендую активувати опцію «попередній перегляд», яка дозволить контролювати якість вашого стріму.

 • Вікно створення трансляції в VK


 • Потім клікніть на «Налаштування відеодекодера». Система дасть вам посилання на вашу трансляцію і ключ потоку.
 • Їх необхідно скопіювати і вставити у відповідні поля налаштувань вашого OBS (видеокодера).
 • У згаданому мною Open Broadcasting Software (посилання на нього наведена мною трохи вище) дані поля знаходяться в «Файл» - «Налаштування» - «Мовлення», вибираєте опцію «Користувацький тип мовлення», і вставляєте у відповідні поля раніше отриману посилання і ключ потоку.

 • Вводимо посилання і ключ потоку у налаштуваннях Open Broadcasting Software


 • натисніть на кнопку «Зберегти» в VK для створення плеєра трансляції.
 • На головному екрані OBS в «Джерела» внизу натисніть плюсик, і додайте «Пристрій захоплення відео» (зазвичай це вебкамера) або іншого пристрою на ваш вибір, яке дозволить вам вести трансляцію.
 • натисніть «Запустити трансляцію» OBS для початку трансляції, оцініть її якість з допомогою активованої нами раніше функції попереднього перегляду в VK.
 • Якщо все нормально, натисніть на кнопку «Опублікувати» в VK, і ваш стрім стане доступний для перегляду користувачами ВК.
 • Для завершення трансляції просто припиніть її в OBS, ваш стрім буде трансформований в звичайний відео і розміщений у ваших відеозаписах ВК.
 • Як зробити пряму трансляцію в ВК можна подивитися в даному відео:

  Висновок

  Для того, щоб транслювати відео в ВК необхідно використання відповідного інструментарію, представленого як у вигляді ряду опцій на сайті ВК, так і у вигляді спеціальної програми для проведення відеотрансляцій (рівня Open Broadcaster Software). Встановіть налаштування в VK і OBF як зазначено вище, і ви зможете не тільки зробити пряму трансляцію в ВК, але і заробити бонуси у вигляді отриманих під час трансляції стікерів, які, за обіцянками розробників, надалі можна монетизувати за допомогою різних платіжних систем. Створюйте відеотрансляції, стаєте все більш і більш популярним, а потім і монетизуйте свою популярність у тверду валюту. Воно того варто.