Помилка DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1 як виправити - комп'ютерна діагностикаКористувачі різних операційних систем (починаючи з архаїчною Віндовс XP, і закінчуючи Віндовс 10) можуть зіткнутися з «синім екраном смерті», в тексті якого міститься згадка про помилку «DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1». Зазвичай дана проблема пов'язана з некоректно працюють драйверами для будь-якого з системних пристроїв, але бувають і ситуації, коли помилка 0x000000D1 викликана іншими апаратними і програмними факторами. В даному матеріалі я розповім, у чому суть цієї помилки, які її причини, і як виправити помилку DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1 на вашому ПК.


BSoD з текстом DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1


Зміст статті:

 • 1 Що означає текст «DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1»
 • 2 Причини помилки в Windows
 • 3 Як виправити DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1
 • 4 Висновок

 • текст «DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1»

  Як випливає з тексту самої помилки, що остання виникає із-за збоїв в роботі якого-небудь системного драйвера (зазвичай це один із драйверів системного ядра (kernel), який спробував використовувати некоректну адресу пам'яті для вирішення своїх завдань.


  В тексті виник BSoD може бути вказано ім'я конкретного драйвера-винуватця (з розширенням «sys»), що став причиною помилки«, «DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL», що значно спрощує вирішення даної проблеми.

  Зазначеної помилку і аналогічним 0x00000019: BAD_POOL_HEADER і 0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA схильні практично всі сучасні ОС Віндовс, починаючи з Віндовс XP, і закінчуючи Віндовс 10.


  Вирішуємо проблему з DRIVER_IRQL


  Причини помилки в Windows

  Серед причин цієї дисфункції я б виділив наступні:


 • Проблеми з драйвером пристрою (пошкоджений, застарів, працює некоректно);
 • Встановлені (зазвичай недавно) в систему програма або апаратне обладнання функціонують нестабільно;
 • Жорсткий диск обсипається, пошкоджена його файлова структура;
 • Злоякісне вплив вірусних програм.


  Визначаємо суть виник BSoD


 • Як виправити DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1

  Щоб позбавитися від помилки DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1 виконайте наступне:


  Оновіть (видаліть, откатите) проблемний драйвер. Якщо в тексті BSoD вказано ім'я драйвера-винуватця з розширенням «sys», тоді рекомендується пошукати через пошукову систему, до якого саме пристрою (елементу) системи належить даний драйвер (часто це драйвер відеокарти, мережевої карти та ін). І, перейшовши в «Диспетчер пристроїв» (натискаєте на кнопку «Пуск», в рядку пошуку вводите devmgmt.msc, і натискаєте enter), оновити, видалити, або відкотити даний драйвер.


  Спробуйте відкотити проблемний драйвер


  наприклад, найбільш проблемні драйвера пов'язані з наступними пристроями (елементами) системи:

 • athw8x – Atheros Wireless LAN Driver
 • iaStor – Intel Storage drivers
 • igdkmd64 – Intel Graphics driver
 • Netio – Network I/O Subsystem
 • tcpip.sys – Microsoft TCP/IP Driver
 • usbuhci – UHCI USB Miniport Driver.
 • При цьому рекомендується встановити новий драйвер, скачавши його з сайту виробника даного пристрою (або материнської плати ПК).

  Хорошим інструментом оновлення системних драйверів до самих свіжих версій є використання спеціальних програм для оновлення драйверів (рівня «DriverPack Solution», «Driver Talent», «Easy Driver» та ін), які у автоматизованому режимі перевірять драйвера вашої системи, а потім і оновлять їх до самої останньої конфігурації.

  Якщо конкретний драйвер-винуватець не відображається, то можна пошукати його через програму-аналізатор дампа пам'яті «BlueScreenView», яка допоможе виявити проблемні драйвера, викликають поява BSoD.


  Програма «BlueScreenView» допоможе проанализровать дамп пам'яті, і виявити проблемне драйвер


  Вимкніть нещодавно встановлений в систему пристрій, або деинсталлируйте недавно встановлену програму. У багатьох випадках ефективним рішенням стала деактивація нещодавно встановленого у систему апаратного або програмного елемента. Також можна спробувати поотключать зайве обладнання для ідентифікації причини BSoD (зверніть увагу на планки пам'яті, вони можуть працювати некоректно, для чого перевірте їх з допомогою «MemTest 86»).

 • Перевірте комп'ютер на наявність вірусних програм. Допоможуть такі інструменти як «Dr.Web CureIt!», «AdwCleaner», «Kaspersky Virus Removal Tool» та інші аналоги;
 • Використовуйте утиліту «SFC» для відновлення цілісності системних файлів. Запустіть командний рядок від імені адміністратора, введіть в ній sfc /scannow, натисніть enter, і дочекайтеся закінчення процесу. Це може допомогти вирішити проблему DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL:0x000000D1 на вашому ПК;


  Використовуйте функціонал утиліти SFC для перевірки цілісності системних файлів


 • Встановіть офіційний патч, якщо ви користуєтеся Віндовс 7 SP1 і Віндовс Сервер 2008 R2, у разі, якщо причиною BSoD стали файли fwpkclnt.sys, netio.sys, tcpip.sys;
 • вимкніть ваш антивірус. У деяких випадках, як у випадку з антивірусом «AVAST» допомогло лише повне видалення даного продукту з користувача ПК;
 • Використовуйте системне відновлення. Якщо проблема виникла нещодавно, використовуйте відкат системи до стабільної точки відновлення. Натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть rstrui, і натисніть enter. Знайдіть дату, коли система працювала коректно, і откатите систему до вказаного стану;


  Задійте відкат системи на попередню стабільну точку


 • Висновок

  Виникнення помилки DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL зазвичай пов'язане з яким-небудь некоректно працюють драйвером одного з системних пристроїв. Рекомендується ідентифікувати проблемну драйвер, а потім обновити, видалити, або відкотити його, стабілізувавши роботу системи, і, тим самим, усунути помилку DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: 0x000000D1 на вашому ПК.