Чому гальмує браузер Mozilla Firefox і що робити - комп'ютерна допомога


У статті розглядається проблема затримки та збоїв у роботі популярного браузера mozilla firefox. З часом, при постійному серфінгу веб-сторінок, браузер починає гальмувати. Прискорити роботу досить просто.

Некоректна завантаження веб-сторінки, перебої в роботі і раптове вимикання свідчать про те, що потрібно приймати заходи по відновленню роботи програми.


Налаштування плагінів

Плагіни – спеціальні додаткові браузерні утиліти для перегляду різного контенту. Плагіни відкриваються у вікні браузера, або інтегруються в активну сторінку.


Фото: логотип до Мозила


Установка плагінів займає мінімум часу. Дуже часто користувач встановлює плагіни, які не ніжні надалі і забуває їх вимкнути. Плагіни працюють у фоновому режимі, сповільнюючи роботу програми.

Плагіни браузера Mozilla не видаляються, але можна відключити їх. Якщо плагін є частиною одного з розширень браузера, можна видалити його, тоді з розширенням віддалиться відповідний плагін.


Видалити плагін можливо тільки через програми та компоненти комп'ютера в Панелі управління.

Якщо у Вашому браузері встановлено занадто велика кількість різних плагінів, при цьому Firefoxпостійно гальмує, дотримуйтесь нижчезазначених дій:

 • для відключення плагіна браузера відкрийте меню, за допомогою кнопки Firefox в лівому верхньому куті вікна. В списку з'явиться вкладка «Доповнення, відкрийте її;


  Фото: відкриття доповнень браузер


 • після того, як вікно доповнень відкрилося, виберіть зліва пункт «Плагіни». Перегляньте весь список включених плагінів. Вимкніть непотрібні. При необхідності, всі плагіни можна включити в майбутньому;
 • Налаштування розширень

  Розширення – це програми для браузера. Вони дозволяють блокувати небажану рекламу на веб-сторінках, завантажувати аудіо та відео з різних Інтернет-ресурсів та виконують багато інших функцій.

  Якщо браузер гальмує дуже сильно, це може свідчити про велику кількість встановлених розширень:

 • для перегляду списку розширень і їх відключення перейдіть у вікні «додаткові параметри» на вкладці розширення;
 • після відключення кожного розширення перезапустіть браузер. Ви можете в будь-який момент включити розширення назад.


  Фото: управління розширеннями


 • Відключені розширення браузера налаштувати неможливо, для цього потрібно повторно включати їх.

  Очищення історії

  Всі дані про відвідування веб-сторінок, збережені паролі, cookie, дані про завантаження і розширеннях – все це накопичується і зберігається в базі даних браузера. Неочищена історія браузера – ще одна проблема того, чому firefox гальмує.

  Прискорюємо роботу браузера за допомогою очищення історії.


  Фото: вікно очищення історії браузера


  Для цього виконайте такі дії:

 • увімкніть меню браузера;
 • виберіть пункт «Журнал»;
 • зітріть недавню історію з допомогою відповідного пункту меню. В такому випадку буде видалена вся історія браузера за минулий годину;
 • щоб підвищити ефективність роботи браузера і усунути неполадки в його роботі, очистити історію браузера за весь час.
 • Відео: Adobe Flash Player заблокований

  Папка «Prefetch»

  В момент кожного включення комп'ютера Windows завжди стежить за тим, які програми найчастіше відкриває користувач і з якими файлами працює. Всі ці дані зберігаються у формі невеликих за розміром файлів в «Prefetch» - папці попередньої вибірки.

  При кожному включенні комп'ютерна система звертається до файлів папки попередньої вибірки, таким чином прискорюючи процес завантаження пріоритетних для користувача файлів і програм.

  Для того, щоб додати програму в папку «Prefetch» і зробити його пріоритетним при кожному запуску системи, дотримуйтесь таких інструкцій:

 • на робочому столі знайдіть ярлик MozillaFirefox;
 • натисніть на ньому правою клавішею мишки і виберіть пункт Властивості;
 • у діалоговому вікні перейдіть на вкладку Ярлик;
 • у полі об'єкта допишіть до рядку текст / Prefetch:1 , як показано на зображенні нижче;


  Фото: додавання браузера в Prefetch.


 • натисніть OK і перезапустіть браузер;
 • Тепер програма додано в папку попередньої вибірки. Завантаження програм і її робота прискоряться.


  Дізнайтеся про можливості програми SAP. Читайте статтю, SAP, що це за програма.

  Установка Windows на даний диск неможлива, стиль розділів GPT. Інструкція знаходиться тут.

  Firefox гальмує після оновлення

  Розробники Firefox досить часто випускають оновлення для браузера. Деякі користувачі почали скаржитися на часті затримки і збої у роботі програми після інстальованих оновлень.

  найпростіший спосіб вирішення даної проблеми – не встановлювати оновлення браузера. У Firefox немає функції автоматичної установки оновлень.


  Фото: сторінка оновлення


  Для того, щоб відкотити встановленої оновлення браузера:

 • скачайте попередньою версію програми (передостання версія оновленого браузера, як правило, відрізняється від нової лише цифрою – передостання версія має значення на один менше);
 • встановіть її не видаляючи оновлену версію браузера.
 • Очищення історії браузера при виході

  В браузері Firefox кожен користувач може налаштувати функцію автоматичного видалення історії при кожному виході з браузера.

  Для установки очищення дотримуйтесь інструкції:

 • відкрийте вікно налаштувань браузера з допомогою головного меню;
 • натисніть на вкладку Конфіденційність. Відкриється настройка параметрів відстеження і очищення історії браузера;
 • Поставте галочку біля тексту «Видалення історії після виходу з браузера»;


  Фото:
  вікно налаштувань браузера


 • замість тексту «Буде запам'ятовувати» в випадаючому списку виберіть пункт «використовувати ваші налаштування зберігання історії»;
 • Тепер вся історія буде видалятись при завершенні сеансу роботи браузера, база даних не буде перевантажуватися зайвою інформацією, а швидкість роботи браузера помітно збільшиться.

  Утиліти SpeedyFox і Firetune

  Firetune – спеціалізована утиліта для браузера Firefox, яка призначена для того, щоб користувач міг адаптувати програму під свої потреби. Утиліта дозволяє підібрати набір компонентів для браузера, які усунуть проблему постійного гальмування і збоїв в роботі.

  Завантажити програму можна з офіційного сайту. Завжди скачивайте самі останні версії утиліти, таким чином можна позбавитися від помилок і несумісності у роботі програми і комп'ютерної системи.


  Фото: зовнішній вигляд програми Firetune.


  До програми Firetune додається вся детальна інструкція по використанню і налаштувань.

  SpeedyFox – невелике безкоштовний додаток для ефективного підвищення продуктивності браузера Firefox. Завантажити програму можна з офіційного сайту компанії-розробника.

  Після установки програми SpeedyFox закрийте браузер. Запустіть тільки що встановлену утиліту і натисніть кнопку Прискорити мій Firefox.


  Фото: головне вікно програми SpeedyFox


  Налаштування реєстру Windows

  Щоб підвищити продуктивність програм, в тому числі і браузера, можна налаштувати реєстру Windows.

  Реєстр – це системний інструмент, який потрібен для того, щоб переглядати та змінювати системні параметри додатків та налаштувань системи.


  Фото: зовнішній вигляд редактора реєстру


  Змінювати параметри реєстру комп'ютера можуть лише просунуті користувачі, які не зашкодять системі. Суть оптимізації роботи Firefox через реєстр полягає в тому, щоб видалити з реєстру всі приховані розширення і файли браузера.


  Докладніше про те, чому у мене вимикається комп'ютер сам по собі.

  Як дізнатися модель ноутбука через командний рядок? Тут.

  Відключити сенсорну панель на ноутбуці можна далі.

  У статті розглянуті всі основні способи оптимізації роботи браузера mozilla firefox. Всі інструкції і вказівки допоможуть Вам налагодити роботу програми.