змінити напрямок тексту в Word - все про комп'ютери


Не рідко при оформленні текстового документа у Word виникає необхідність змінити напрямок тексту. На щастя, розробники з Microsoft передбачили таку можливість і створили відповідні функції. У цьому матеріалі ми розглянемо відразу два способи, як можна змінити напрямок тексту в Word 2007, 2010, 2013 і 2016.


Зміна напрямку тексту за допомогою таблиці

Мабуть, найпростіший спосіб змінити напрямок тексту в Ворді — це укласти його в таблицю. Для того щоб скористатися цим способом спочатку потрібно створити таблицю розмірів в одну комірку. Робиться це за допомогою кнопки «Таблиця» на вкладці «Вставити».

Після створення таблиці, перенесіть в неї текст, напрямок якого ви хочете змінити. Далі виділіть текст у таблиці за допомогою миші, перейдіть на вкладку «Робота з таблицями – Макет» і натисніть на кнопку «Напрямок тексту». Кожне натискання на кнопку «Напрямок тексту» змінити напрямок тексту в клітинці таблиці.

Для більш точного розміщення тексту усередині комірки таблиці можна скористатися кнопками для вирівнювання тексту, які знаходяться на вкладці «Макет», поруч із кнопкою «Напрямок тексту».

В результаті ви можете отримати ось такий вертикальний текст.

Якщо таблиця заважає оформлення вашого документа, то ви можете зробити її невидимою. Для цього перейдіть на вкладку «Робота з таблицями – Конструктор» натисніть на кнопку «Кордону і виберіть варіант «Немає кордонів».

Зміна напрямку тексту за допомогою написів

Ще один спосіб змінити напрямок тексту в Word 2007, 2010, 2013 або 2016 – це функція під назвою «Написи». Для того щоб скористатися цим способом перейдіть на вкладку «Вставити» натисніть на кнопку «Фігури» і виберіть «Напис».

Після цього за допомогою мишки потрібно вказати розмір напису і на екрані з'явиться рамка, всередину якої можна вставити текст.

Вставити в рамку текст, напрямок якого ви бажаєте змінити, і перейдіть на вкладку «Формат». Тут за допомогою кнопки «Напрямок тексту» можна повернути текст на 90 або 270 градусів.

Таким способом можна створити рамку з вертикальним текстом і розмістити її в потрібному місці документа.

Перевагою даного способу зміни напрямку тексту є те, що ви можете вручну обертати рамку з текстом. Для цього треба натиснути на зелену крапку над рамкою і не відпускаючи кнопку мишки повернути рамку.

Таким чином ви зможете змінити напрямок тексту на будь-який потрібний вам кут.