Як подивитися, скільки оперативної пам'яті на комп'ютері - все про комп'ютери


Оперативна пам'ять є одним з головних комплектуючих будь-якого комп'ютера. Від обсягу оперативної пам'яті залежить кількість програм, з якими користувач може працювати одночасно. Чим більше пам'яті, тим більше програм можна запустити без зниження продуктивності комп'ютера.

Крім цього деякі програми і комп'ютерні ігри для нормальної роботи потребують певної кількості пам'яті. Тому недосвідчені користувачі дуже часто запитують, як подивитися, скільки оперативної пам'яті на комп'ютері. Дане питання ми і розглянемо в цій статті.


Спосіб № 1. Властивості комп'ютера.

найпростіший спосіб подивитися, скільки оперативної пам'яті на комп'ютері, це відкрити вікно властивостей комп'ютера. Це можна зробити кількома способами. Наприклад, якщо на вашому комп'ютері є значок «Мій комп'ютер» (саме значок, а не ярлик), то ви можете клацнути на ньому і вибрати пункт «Властивості».

Також ви можете відкрити вікно з властивостями комп'ютера через «Панель управління». Для цього відкрийте «Панель управління» і перейдіть в розділ «Система і безпека – Система».

Ще один варіант, це комбінація клавіш Windows Pause/Break. Просто натисніть комбінацію клавіш в будь-якому вікні, і перед вами відкриється потрібне нам вікно.

Після того як ви відкрили вікно з властивостями комп'ютера, зверніть свою увагу на пункт «Встановлена пам'ять (ОЗУ)». Тут буде вказано обсяг вашої оперативної пам'яті.


Спосіб № 2. Диспетчер завдань.

Якщо у вас Windows 8 або Windows 10, то ви можете подивитися, скільки оперативної пам'яті на комп'ютері за допомогою «Диспетчера завдань». Для цього відкрийте «Диспетчер завдань» (наприклад, за допомогою комбінації клавіш CTRL Shift Esc). Після цього перейдіть на вкладку «Продуктивність» і відкрийте там розділ «Пам'ять». Тут у правому верхньому куті вікна буде вказано, скільки оперативної пам'яті встановлено на вашому комп'ютері.


Спосіб № 3. Спеціальні програми.

Також ви можете подивитися, скільки оперативної пам'яті на комп'ютері за допомогою спеціальних програм, розроблених для перегляду характеристик комп'ютера. Наприклад, можна використовувати програму CPU-Z. Запустіть цю програму на своєму комп'ютері і перейдіть в розділ «Memory». На даній вкладці буде вказано скільки оперативної пам'яті на комп'ютері. Також тут можна побачити і інші характеристики ОЗУ.


Спосіб № 4. BIOS.

Якщо на вашому комп'ютері поки не встановлена операційна система або вона не запускається, то ви можете подивитися об'єм оперативної пам'яті з допомогою BIOS. Зайдіть в BIOS і вивчіть його зміст. В одному з розділів БІОС повинна бути інформація про комп'ютері.

Зазвичай там вказується модель процесора, його тактова частота і об'єм оперативної пам'яті.