Як додати відсоток до числа в Excel - все про комп'ютери


Працюючи в програмі Excel часто виникає необхідність додавати або віднімати від числа якісь відсотки. Це може бути пов'язано з необхідністю додати відсоток ПДВ або розрахувати прибуток. Якою б не була конкретна задача, її можна вирішити в Excel.

Зараз ми розповімо про те, як додати відсоток до числа в Excel. Матеріал буде корисний для користувачів всіх версій Excel, включаючи Excel 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016.


Для того щоб пояснити, як додати відсоток до числа розглянемо простий приклад. Припустимо у вас є число, до якого вам потрібно додати певний відсоток (наприклад, потрібно додати 18% ПДВ). А в сусідній клітці ви хочете отримати значення з вже доданим відсотком.

Для цього потрібно виділити комірку, якої повинен знаходиться результат, і вписати в неї формулу. В якості формули можна використовувати ось таку не складну конструкцію: =A2 A2*18%. Де A2 – це комірка містить вихідне число, а 18 – це відсоток, який ви бажаєте додати до цього вихідного числа.

Після того як ви ввели формулу, потрібно просто натиснути на клавішу Enter на клавіатурі, і ви отримаєте результат. У нашому випадку, ми додавали 18 відсотків до числа 100 і отримали 118.

Якщо не хочете додавати відсоток, а віднімати, то це робиться аналогічним способом. Тільки у формулі використовується не плюс, а мінус.

При необхідності, відсоток, який ви будете додавати або віднімати, можна не вказувати прямо у формулі, а брати з таблиці. Для цього випадку формулу потрібно трохи змінити: =A2 A2*B2%. Як бачите, у формулі замість конкретного значення відсотків використовується адреса клітинки, а після нього відсоток.

Після використання такої формули ви отримаєте число з доданим до нього відсотком, який був вказаний в таблиці.


Можлива проблема при додаванні відсотків

Треба відзначити, що при роботі з відсотками ви можете смокнуться з тим, що у ваших клітинках почнуть відібратися якісь дуже великі цифри, а також знак відсотка.

Це відбувається в тих випадках, коли користувач спочатку вводить неправильно формулу, а потім виправляється. Наприклад, у разі додавання 18 відсотків можна помилитися і ввести: =A2 18%.

Якщо після цього виправитися та ввести правильну формулу =A2 A2*18%, то ви отримаєте якийсь неправдоподібно велике число.

Проблема в тому, що в результаті введення першої формули формат комірки помінявся з числового на відсотковий. Для того щоб це виправити клацніть по комірці правою кнопкою миші і перейдіть в меню «Формат ячеек».

У вікні, виберіть формат комірки, який буде їй підходити.

Найчастіше, це загальний або числовий. Після вибору потрібно формату збережіть налаштування за допомогою кнопки «Ок».