Будь служби можна відключити Windows 10 і як це зробити - комп'ютерна діагностикаБагато користувачів операційної системи Windows 10 стикалися з проблемою, коли оперативної пам'яті занадто багато витрачається. Через це електронний пристрій може підвішувати, а деякі програми взагалі не відкриваються або дають збої. Все це вкрай неприємно, особливо якщо, комп'ютер і без того не є потужним. Тоді постає питання, які служби можна безпечно відключити Windows 10 і при цьому не порушити функціональність. Відповідь на нього простий і зрозумілий кожному.


Зміст статті:

 • 1 Список можливих служб для деактивації
 • 2 Як виконати відключення

 • Список можливих служб для деактивації

  Які служби можна точно відключити Windows 10, потрібно знати для того, щоб не порушити продуктивність системи. Якщо деактивувати не те що треба, то можуть виникнути збої, а то і зовсім на комп'ютері неможливо буде працювати. Тому важливо розібратися, що можна, а що не можна чіпати.


  Список:
  [note]

 • Брандмауер. Його рекомендується відключати, якщо вже встановлений нормальний антивірус.
 • Служба завантаження зображень. Вона допомагає перекинути зображення зі сканера або камери на комп'ютер. Якщо така функція не потрібна, то її можна виключити.
 • Диспетчер друку. Цю службу можна відключити тільки в тому випадку, якщо відсутня принтер.
 • Вторинний вхід в систему. Ця служба не потрібна, якщо існує всього одна обліковий запис.
 • Віндовс пошук. Це стандартний пошук, який допомагає відшукати файли на комп'ютері за назвою. Якщо зазвичай він не потрібен, то, відповідаючи на питання, які служби можна безпечно відключити Windows 10, його теж можна згадати.
 • Запис компакт-дисків. Зараз вже мало хто записує диски, так як інформація зберігається на флешці або в інтернеті. Саме тому дану функцію можна сміливо відключити.
 • Служба вводу планшетного ПК. Вона потрібна тільки тим, у кого є графічний планшет для дизайну. Інші можуть її сміливо деактивувати.
 • Батьківський контроль. Якщо в родині немає дітей або дана служба не використовується, то її теж можна виключити.
 • Адаптивна регулювання яскравості. Якщо на комп'ютері немає датчика освітленості, то ця служба не потрібна.
 • Факс. Якщо вдома немає цього пристрою, то і служба ні до чого.
 • Служба підтримки Bluetooth. Вона потрібна тільки тим людям, які користуються Блютузом.
 • Служба повідомлення про системні події. Вона в принципі ні до чого звичайному користувачеві, тому можна сміливо відключати.
 • Архівація Віндовс. Зараз нею рідко хто користується, тому при необхідності можна вимкнути.
 • [/note]

  Всі чи кілька з перелічених програм можна сміливо відмовитися, так як вони не призведуть до збоїв. Які служби крім цих можна відключити Windows 10 – питання, на яке немає універсальної відповіді. Справа в тому, що можуть бути запущені сторонні функції разом з встановленням певних програм. Їх можна самостійно спробувати виявити або ж обмежитися стандартними службами.


  Як виконати відключення

  Розібравшись з питанням, які служби точно можна відключити Windows 10, може зацікавити сам процес деактивації. Для недосвідчених користувачів може опинитися в новинку. Хоча відразу можна запевнити, що в цьому немає нічого складного.


  У першу чергу потрібно відкрити вікно «Виконати». Зробити це можна, натиснувши одночасно клавіші Windows і R. Якщо все зробити правильно, то необхідна утиліта тут же відкриється. У ній є поле Відкрити, в який потрібно вписати певну назву – services.msc. Важливо не зробити помилку в слові, так як із-за цього може нічого не вийти.

  Якщо все зроблено вірно, то відкриється список абсолютно всіх системних служб – як активних, так і зупинених. Там пишуться імена програм, так і їх опис. Рекомендується звертати увагу на обидві характеристики.

  Тепер треба згадати відповідь на питання, які служби можна безпечно відключити Windows 10. Із загального списку можна вибрати ті, які точно не знадобляться. Ну кожну з них необхідно двічі клацнути мишею, щоб відкрити вікно налаштувань. У ньому буде Тип запуску. Існуючий варіант потрібно замінити на «Вимкнено». Тепер необхідно натиснути на кнопку Ок, щоб зберегти нові параметри.

  Якщо все зроблено вірно, то вибрані служби більше не будуть працювати і тягнути оперативну пам'ять. Тепер комп'ютер буде працювати швидше, особливо, якщо не відкривати одночасно багато програм, які теж здатні вплинути на продуктивність.