видалити папку Windows old в Windows 10 - все про комп'ютери


Після оновлення старої версії Windows до Windows 10 на системному диску залишається папка під назвою Windows old, яка займає близько 20 гігабайт вільно місця. Не складно здогадатися, що в цій папці знаходяться файли попередньої операційної системи. Також в цій папці можуть знаходиться і деякі файли користувача.

Проблеми б не було, якщо папка Windows old видалялася звичайним способом (наприклад, просто натиснувши на клавішу Delete). Але, просто так видалити цю папку не можна. З-за цього у багатьох користувачів виникає цілком логічне питання, як видалити папку Windows old в Windows 10. На це питання ми і спробуємо зараз відповісти.


Якщо ви хочете видалити папку Windows old в Windows 10, то спочатку вам необхідно відкрити властивості системного диска (зазвичай це диск C:). Для цього відкрийте вікно «комп'ютер», натисніть правою кнопкою мишки по системному диску і в контекстному меню виберіть пункт «Властивості».

Після цього перед вами відкриється вікно з властивостями системного диска. В цьому вікні потрібно натиснути на кнопку «Очищення диска».

Після цього система почне аналіз вашого системного диска. Зазвичай ця процедура займає всього кілька секунд.

Після закінчення аналізу відкриється вікно «Очищення диска». В даному вікні потрібно натиснути на кнопку «видалити системні файли» (для запуску цієї функції ви повинні мати права адміністратора).

Після цього система ще раз проаналізує ваші дані і знову відкриє вікно «Очищення диска». Але, тепер у списку файлів, доступних для видалення з'явився пункт «Попередні установки Windows». Для того щоб видалити папку Windows old в Windows 10 встановіть позначку навпроти даного пункту і натисніть на кнопку «Ok».

На екрані з'явиться вікно з упередженням про видалення файлів. Натисніть кнопку «Видалити файли» для того щоб продовжити видалення папки Windows old.

Далі на екрані з'явиться вікно з індикатором процесу видалення. Не закривайте це вікно, після видалення папки Windows old Windows 10 дане вікно закриється сама.

Після закінчення видалення на диску залишиться тільки порожня папка Windows old, яка не буде займати місця на диску. В принципі ви можете її залишити, вона не створює ніяких незручностей. Але, якщо вона вас відволікає, то ви можете видалити і її. Для цього відкрийте командний рядок з правами адміністратора і виконайте команду rd /s /q c:\windows.old.

Після цього папка Windows old буде повністю видалена з Windows 10.


Треба зазначити, що відкриття вікна «Очищення диска» не обов'язково повинно виконуватися з допомогою контекстного меню диска. Замість цього ви можете відкрити це вікно за допомогою команди cleanmgr. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows R і у вікні, введіть команду cleanmgr.

Після цього на екрані з'явиться вікно з пропозицією вибрати диск для очищення. Тут потрібно вибрати диск, на якому знаходиться ваша тека Windows old.

Далі можна використовувати вікно «Очищення диска» так, но це вже описано вище.