Програми для створення печаток і штампів - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


При роботі з документами можуть виникнути ситуації, коли нам необхідно створити штамп або печатку, або, що гріха таїти, підробити вже існуючі. У вирішенні цієї задачі нам допоможуть спеціалізовані програми, здатні легко і швидко зробити відповідні графічні рішення. У даній статті я розповім, які є програми для створення печаток і штампів, та як з ними користуватися.


Розглядаємо софт для створення печаток


Зміст статті:

 • 1 Особливості конструкторів печаток і штампів
 • 2 Список кращих програм для створення печаток і штампів
 • 2.1 «STAMP 0.85» - є готові макети печаток
 • 2.2 «ШТАМП» - призначена для створення штампів і датерів
 • 2.3 «Майстер печаток» - допоможе виготовити шаблон друку
 • 2.4 «Fine Print» - в програмі є можливість додавати водяні знаки
 • 2.5 Інші продукти
 • 3 Висновок

 • Особливості конструкторів печаток і штампів

  У більшості випадків спеціалізовані програми для створення печаток і штампів (наприклад, «Stamp», «ШТАМП» і інші аналоги) мають досить доступним інтерфейсом, розібратися в якому не складе труднощів навіть недосвідченому користувачеві. У таких програмах зазвичай є кілька вкладок, кожна з яких відповідає за будь-які властивості штампа (графічний об'єкт, написи та специфіка їх розміщення на друку, особливості використовуваного шрифту, колір і так далі).


  Після того, як ви розробіть потрібний штамп, ви зможете зберегти його у форматі графічного файлу (наприклад, pdf або bmp), або роздрукувати на паперовому аркуші з допомогою принтера (при цьому якість такої печатки може не відрізнятися від друку, поставленої за допомогою цього штампа).


  Приклади різних видів печаток


  Список кращих програм для створення печаток і штампів

  Перейдемо до перерахування та опису програм для конструювання печаток і штампів.

  «STAMP 0.85» - є готові макети печаток

  Умовно безкоштовна програма «STAMP» - це спеціалізований софт, призначений для виготовлення печаток і штампів різноманітних форм і рівнів складності. Володіє досить простим і зручним інтерфейсом, не вимагаючи від користувача якихось спеціальних знань для вирішення зазначених завдань.


  При цьому дана програма має умовно-безкоштовний характер, але можна спробувати пошукати ключі до неї в мережі.


  Інтерфейс програми розбитий на п'ять основних вкладок:

 • «Рядка» - дозволяє створити верхні і нижні рядки печатки або штампа;
 • «Параметри рядків» – дозволяє налаштувати специфіку відображення рядків (відступ, підкреслення, інверсія і так далі);
 • «Центр» - дозволяє внести які-небудь елементи в центральну область печатки або штампа;
 • «Форма» – дозволяє вибрати форму печатки, вказати її розміри, а також вибрати параметри рамки;
 • «Створення і редагування» - тут ви можете побачити, як буде виглядати ваша друк (натисніть на кнопку «Створити»). Також у даній вкладці знаходяться налаштування редагування друку, а також опції роздруківки створеної нами штампа (печатки).
 • «ШТАМП» - призначена для створення штампів і датерів

  Програма «ШТАМП» - ще одна вітчизняна розробка, призначена для створення різноманітних печаток, штампів, датерів. Функціонал програми по своїй простоті і доступності відрізняється від вищезгаданої програми, при цьому її головна мета – це створення макета штемпельного вироби. А потім подальше збереження даного макету на диск (з розширенням dat»), його роздрук, а також пересилання в компанію, що займається виробництвом штампів.

  Процес оформлення штампа полягає у виборі макета штампа (налаштування на екрані програми ліворуч), а потім заповнення полів з текстовою інформацією, яка буде розміщена на штампі (нижні поля). Для операцій над вже створеним макетом штампа (збереження, пересилання) існують кнопки праворуч.


  Розробляємо макет в «ШТАМП»


  «Майстер печаток» - допоможе виготовити шаблон друку

  Ще одна популярна програма для монтування різних печаток – це «Майстер печаток». Даний софт пропонує розробку печаток різних форм (представлені кругла і трикутна форми, а також прямокутна – штамп), доступна зміна розташування елементів друку, шрифту, кольору тексту та фігур. Програма не вимагає інсталяції, володіє умовно-безкоштовним характером (для отримання доступу до повного функціоналу потрібно покупка спеціального ключа).

  Вікно програми складається з трьох основних вкладок, які визначають, яка форма печатки (штампа) вам необхідна («Кругла», «Трикутник», «Штамп»). Залежно від обраної форми ви можете ввести текст, який буде розміщений на друку, вибрати шрифт, розмір шрифту, колір і так далі. Для збереження створеного шаблону є кнопки «Зберегти. mst» і «Зберегти. bmp».


  Налаштування форми штампа в «Майстер печаток»


  «Fine Print» - в програмі є можливість додавати водяні знаки

  Утиліта «Fine Print» - це спеціальний допоміжний інструмент, що дозволяє друкувати водяні знаки й печатки на документі, що допоможе в імітації різних печаток).

  Основна мета даного продукту – це розширення можливостей принтерів при друці. З її допомогою ви зможете друкувати кілька сторінок на одному аркуші, автоматично вставляти заголовок, створювати фірмові бланки, додавати друку на документи і так далі.


  Функціонал програми «Fine Print»


  Інші продукти

  Для розробки печаток і штампів можна також використовувати професійні графічні рішення – «CorelDRAW», «Adobe Photoshop» та інші аналоги. Робота з ними вимагає наявність у користувача спеціалізованих знань, умінь і навичок, тому рекомендую людям, не знайомим з цими продуктами, звернутися до відповідних навчальних матеріалів.

  Висновок

  В даному матеріалі мною були розглянуті популярні програми для створення печаток і штампів, описано їх особливості та специфіка використання. Найбільш ефективним рішенням в даному переліку є програма «STAMP 0.85», тому рекомендую використовувати її можливості для виробництва необхідних вам графічних продуктів.

  Рекламний блок