Що робити, якщо кнопка "Пуск" у Windows 10 не працює - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Операційна система Windows вже давно добре себе зарекомендувала серед користувачів. Вона зручна, зрозуміла і надійна, проте, і в неї часом трапляються збої. Наприклад, деякі люди, які встановили собі на комп'ютер Windows 10, встигли зіткнутися з вкрай незручним глюком. У них просто не працює меню Пуск, тобто кнопка ними була натиснута, але нічого не сталося, навіть не з'явився стартовий екран. Це вкрай неприємно і ускладнює користування системою. Тому, якщо не відкривається меню Пуск в Windows 10, проблему потрібно постаратися якомога швидше вирішити. А зробити це можна кількома способами.


Зміст статті:

 • 1 Навіщо потрібен Пуск?
 • 2 Рішення проблеми з допомогою редагування реєстру
 • 3 Перереєстрація меню Пуск
 • 4 Висновок

 • Навіщо потрібен Пуск?

  Суперечка про те, чи потрібен взагалі Пуск або без нього можна обійтися, почався ще тоді, коли в Windows 8 прибрали це меню. Тоді багато користувачів почали висловлювати невдоволення, хоча були і ті, кому це рішення навіть сподобалося. В результаті розробники повернули усім звичний Пуск в Windows 10 його навіть удосконалили.


  Меню Пуск в Windows 10


  Проте, якщо не працює ні стандартне меню, ні стартовий екран, то це вже стає проблемою. Не вдається швидко відкрити потрібні програми, перейти у певні папки, легко виконати настройку системи та вчиняти інші дії. Погодьтеся, з-за цього працювати на комп'ютері стає менш приємно і зручно, тому варто хоча б спробувати вирішити виниклу проблему. До речі, чому такий збій відбувається досить складно сказати. Ймовірно, це пов'язано з тим, що Віндовс 10 ще не до кінця допрацювали, от і виникають різні глюки. На щастя, більшості людей вдається вдало їх усувати своїми силами.

  Рішення проблеми з допомогою редагування реєстру

  Виявивши, що кнопка Пуск раптом перестала працювати в першу чергу слід перевірити цілісність файлів. Зробити це дуже просто. Потрібно активувати командний рядок від імені адміністратора, потім вписати в неї: sfc /scannow. Тепер необхідно дочекатися результату. Він може показати, що порушення цілісності немає. В цьому випадку доведеться випробувати метод, який описаний далі.  У першу чергу потрібно відкрити редактор реєстру. Щоб це зробити, необхідно натиснути Windows R. Відкриється вікно під назвою «Виконати». Воно створене спеціально для того, щоб відкривати різні програми і сервіси. В рядок «Відкрити» необхідно вписати наступне: regedit. Якщо все зроблено вірно, відкриється редактор реєстру.

  Інструкція:
  [note]

 • насамперед у редакторі реєстру необхідно перейти за адресою HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced. Остання тека, яка і потрібна, знаходиться саме по цьому шляху. Тому шукати її в інших розділах немає сенсу.
 • Відкривши потрібну папку, потрібно створити в ній параметр. Для цього треба клацнути на порожній області вікна правою кнопкою миші. Це відкриє контекстне меню. Там необхідно вибрати пункт Створити Параметр DWORD (32 біта). Цього файлу необхідно дати певне ім'я – EnableXAMLStartMenu. Там буде запропоновано задати значення – необхідно залишити 0. Може статися так, що створюваний параметр вже є. Тоді його необхідно відкрити і змінити значення на 0. Система числення має бути обрана шістнадцяткова.
 • Тепер можна натиснути на Ok, щоб закрити редактор і перезавантажити комп'ютер.
 • [/note]

  В більшості випадків цей спосіб допомагає і кнопка Пуск починає працювати, але деякі користувачі відзначають, що проблема залишається. Але це ще не привід впадати у відчай, адже є й інші способи вирішення неприємності.

  Перереєстрація меню Пуск

  Як уже говорилося, проблема, пов'язана з тим, що перестав працювати Пуск, зустрічається у багатьох користувачів. Деякі з них починають звикати користуватися пристроєм без неї, інші шукають причину появи несправності. Але найважливіше в цей момент спробувати всіма доступними способами вирішити цю неприємність.

  Одним із дієвих способів, завдяки яким кнопка знову запрацює, вважається перереєстрація меню. Це робиться просто і швидко, тому проблем не повинно виникнути. Для початку необхідно зайти в «Диспетчер завдань». Викликати його можна, наприклад, через контекстне меню.

  Там необхідно навести курсор на розділ Файл і вибрати Запустити нову задачу. На це вже півсправи зроблено. Тепер потрібно ввести в рядок " Відкрити «powershell» і поставити галочку на пункт, що завдання створюється з правами адміністратора. Зробивши це, необхідно натиснути на Ok.

  У вікні потрібно в точності ввести наступне:

  Get-appxpackage -all *shellexperience* -packagetype bundle |% add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation "\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml")

  Бажано, все це скопіювати, а не переписувати вручну, так як велика ймовірність зробити помилку. Тепер необхідно натиснути на Enter і дочекатися, поки команда успішно виконається. Після цього її можна перезапустити комп'ютер.

  Тепер проблеми мають бути вирішені. Проте, є невелика примітка. Якщо це дію виконував користувач, який не має прав адміністратора, то цей спосіб може не допомогти. У цьому випадку необхідно звернутися до людини, що має права адміністратора. Саме з його облікового запису, потрібно здійснювати всі перераховані вище дії.

  Може статися так, що і після цього проблема не буде вирішена. Тоді вже залишається тільки одне правильне, але малоприємне рішення. Потрібно оновити і перевстановити операційну систему, так як, ймовірно, в ній самій і є збій, який звичайними діями не виправити. Безумовно, все це не особливо приємно, так як займе чимало часу, але необхідно, якщо перестав працювати Пуск, а без нього обійтися не виходить.

  Так само ви можете подивитися вирішення даної проблеми на відео нижче.

  Висновок

  не Можна точно сказати, допоможуть вищеперелічені способи або кнопка як і раніше не буде працювати. Все залежить від ситуації конкретної людини, так як немає жодної причини, по якій трапляється збій. Деяким людям цілком успішно вдається впоратися з проблемою, а іншим доводиться звертатися в сервісний центр. У будь-якому випадку, якщо докласти досить зусиль, то глюк вдасться усунути. А що стосується причин його появи, то вони можуть бути викликані як системним збоєм, так і самі людиною. Який з цих варіантів краще – складно сказати. У будь-якому разі проблему краще не залишати не вирішеним, так як вона здатна принести чимало клопоту.

  Рекламний блок