Де знаходиться в системному блоці відеокарта? - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


У всіх комп'ютерах відеосистема вбудована в материнську плату і її цілком достатньо для перегляду фільмів і відео в інтернеті. Але шанувальників відеоігор просто необхідно покращувати продуктивність свого ПК з допомогою додаткового графічного прискорювача. Маючи хороший відеоадаптер, комп'ютер з легкістю тягне найсучасніші ігри, дозволяючи встановлювати високі налаштування, наближають ігрову графіку до реальності.

Пошук місцезнаходження відеокарти в комп'ютері може знадобитися випадках заміни старої графічної карти на нову плату або для очищення її від пилу. Кожного недосвідченого користувача необхідність відшукати відеокарту ставить у глухий кут, адже вони не тільки не знають її місця розташування в системному блоці, а і поняття не маю, як вона виглядає.


насправді відшукати, де знаходиться відеоадаптер не так вже складно, так і сплутати його з іншими платами практично неможливо.

Давайте спробуємо детальніше розібратися, як визначити серед схем, та інших деталей, графічний прискорювач і де він встановлений.


Зміст статті:

 • 1 Коли доводиться починати пошуки відеоадаптера?
 • 2 Відшукати графічний прискорювач в комп'ютері просто
 • 2.1 Зняття відеоадаптера

 • Коли доводиться починати пошуки відеоадаптера?

  Любителі відеоігор знають, як швидко зараз розвивається ця індустрія. Нові ігри мають більш високі графічні вимоги до відеокарт, з-за чого одне покоління карт швидкими темпами змінюють інші. Розуміння того, що графічну карту пора міняти на поліпшену версію, приходить, коли комп'ютер не тягне чергову випущену гру, яку ви так довго чекали. Прикро адже, погодьтеся?


  Ще одні з ознак, що прийшов час для нової покупки: відсутність сигналу на монітор ПК, вилітають гри, при спробі встановити драйвер відеокарти система видає синій екран. При несправній графічній платі порушується повна робота ПК.

  Перед початком пошуків місцезнаходження карти, слід переконатися, що проблема з несправністю ПК не належить до іншої поломки:

 • Переконайтеся в цілісності кабелю, що сполучає монітор з системним блоком. Огляньте його на наявність пошкоджень.
 • Якщо зі з'єднувальним кабелем все нормально, але монітор не працює, спробуйте підключити його до іншого системнику (якщо такий є).
 • Якщо є другий робочий системний блок, спробуйте підключити до нього монітор. Так можна виключити поломку самого монітора.
 • Якщо кабель цілий, а монітор працює — причина несправності в графічній карті.

  Часто через незнання користувачі ПК не проводять періодичну чистку системного блоку. Велике скупчення пилу на відеокарті здатне впливати на якість роботи. Тому слід проводити чистку близько одного разу на місяць.

  Перед покупкою нового відеоадаптера обов'язково дізнайтеся модель попереднього. Зробити це можна, зайшовши в налаштування «Диспетчер пристроїв» і «Відеоадаптери» через «Пуск». Знайти, де знаходиться все це, не представляє труднощів в будь-якій з версій Windows. На фото нижче розглянемо на прикладі Windows 7, де в меню програми знайти, якій моделі відеокарта вашого ПК.

  Відшукати графічний прискорювач в комп'ютері просто

  Графічна плата серед інших деталей в блоці ПК має досить великі розміри, тому знайти її нескладно. Але буває, що недосвідчені користувачі плутають її з TV-тюнером і інших плат подібних розмірів. Знання точного місцезнаходження допоможе не допустити таких помилок. Дії, які допоможуть визначити, де знаходиться відеокарта:

 • Перед початком маніпуляцій повністю вимкніть електричне живлення комп'ютера. Найпростіше вийняти вилку з розетки.
 • Відкрутіть болти на бічній кришці системника і зніміть її. Покладіть комп'ютер на горизонтальну поверхню, де вам буде зручно працювати.
 • Знайдіть в системному блоці роз'єм, який з'єднує комп'ютер з монітором. Цей роз'єм вбудований безпосередньо в відеокарту. Це найкращий і швидкий спосіб знаходження графічної карти.
 • Визначити відеоадаптер досить просто і по системі охолодження (кулеру), що має схожість з вентилятором. На всіх графічних платах встановлюють таку систему, щоб уникнути перегріву і поломки плати. Є карти з одним кулером, а є з двома.
 • Що робити якщо карту все ж не вдалося розпізнати? Бувають випадки, коли система охолодження надійно замаскована, а в материнській платі встановлено ще кілька модулів, які заважають визначити місце розташування потрібно вам плати.

  Абсолютно на кожній графічній платі знаходиться роз'єм для підключення монітора (VGA). Помітити його легко — він забарвлений в синій колір і має прямокутну форму. Є сучасні варіанти, на яких роз'єм DVI має біле забарвлення. Але переплутати їх з іншими роз'ємами важко, в основному блоці більше немає таких отворів. Помітивши, великий роз'єм синього або білого кольору можете бути впевненими, що перед вами відеокарта.

  Тепер знаючи, де в системному апараті знаходиться відеоадаптер і як він виглядає, можете сміливо приступати до його чищення або заміни.

  Зняття відеоадаптера

  Після того як ви знайшли графічну плату і з точністю визначили, що це вона, можна приступати до її зняття.
  Перед вилученням відеоадаптера з системного блоку від'єднайте всі проводи, підключені до нього. Знімати дроти слід обережно, щоб не зламати кріпильні важелі, встановлені на гніздах живлення відеокарти.

  Далі, слід відкрутити гвинти, які кріплять графічний прискорювач до системного блоку. З внутрішньої сторони відеокарта додатково кріпиться носіння, що захищає її від вібрацій і дозволяє карті щільно контактувати з материнською платою. Обережно натисніть на кріплення, відведіть його вниз.

  Тепер акуратно візьміть плату з двох сторін і потихеньку витягніть з слоти, не зачепивши інших деталей, що знаходяться поруч.

  Чиститься відеокарта від пилу великий пензликом для малювання або ватяними паличками. Чистити потрібно акуратно, щоб не допустити ушкоджень відеокарти. З такою ж обережністю слід встановлювати її назад в системник.
  Як видно нічого складного у всіх цих діях немає. Головне, здійснюючи роботи всередині системного блоку ПК, бути обережним і уважним, щоб не нашкодити роботі всього комп'ютера.

  Рекламний блок