Як виконати дефрагментацію диска в Windows 7 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Жорсткий диск – це місце, де зберігаються різні файли. Це музика, відео, ігри, програми, документи і все інше, що тільки можна внести в комп'ютер. Алгоритм техніки кожний з них ділить на кілька сотень, чи навіть тисяч фрагментів. Це застосовується для того, щоб краще використовувати вільне місце. Дійсно корисна функція, але при розкиданості частин по всьому простору, відкриття навіть простого документа може перетворитися на коротку симфонію пошуку потрібних фрагментів операційною системою Windows.

Якщо говорити простіше, то комп'ютер починає «гальмувати» і «глючити». Особливо, якщо мова йде про давніх файлах, які з'явилися ще в минулому сторіччі, а планують відкритися тільки в наступному. Але вирішити проблему можна, для цього варто очистити диск і зробити його дефрагментацію.Зміст статті:

 • 1 Підготовка до дефрагментації
 • 2 Етапи процесу
 • 2.1 Очищення
 • 3 Дефрагментація з Defraggler
 • 4 Дефрагментація без установки додаткових програм

 • Підготовка до дефрагментації

  Частини одного, навіть невеликого файлу, дуже складно порахувати. Природно, що це ускладнює роботу комп'ютера. Найбільше від цього страждають ноутбуки, жорсткі диски яких навряд чи можна вважати потужними.

  Для того щоб вирішити проблему, існує спеціальна програма для дефрагментації жорсткого диска. Її принцип роботи дуже простий: всі фрагменти одного файлу об'єднуються, дані обробляються швидше. Якщо регулярно користуватися таким програмним забезпеченням, то робота ОС Windows буде відрізнятися високою продуктивністю.


  Але братися відразу ж за скачування дефрагментатора не потрібно, щоб отримати максимальний ефект, спочатку варто виконати очищення. Адже кількість різних непотрібних програм і файлів може бути таким, що адміністратор комп'ютера здивуватися. Це не тільки ті файли, які використовувалися давно, а зараз стали непотрібними. «Сміття» включає в себе і ярлики, які нагадують про відеоігри початку 2000-х, і тимчасові файли, які використовуються браузерами. Також шкоди комп'ютеру приносять залишилися файли програм, які не можуть працювати самостійно, і вперто чекають своїх «родичів». І все це краще не дефрагментувати, а відразу відправити у кошик.


  Щоб виконати очищення всього цього вручну, знадобитися кілька годин часу, і то, всі файли знайти не вдасться. Розробники програмного забезпечення подбали про це, і створили спеціальну програму для очищення – CCleaner. А для дефрагментації існує програма Defraggler.

  Етапи процесу

  Для того щоб «вилікувати» жорсткий диск, потрібно пройти 3 простих етапи.

 • Скачування і установка потрібних програм;
 • Очищення диска від «сміття»;
 • Дефрагментація диска;
 • На першому етапі все просто. І CCleaner, і Defraggler пропонують безкоштовні версії програм, які можна завантажити на офіційних сайтах виробника.

  Вони відмінно працюють на найновіших операционках Windows 8.1 або 10, не кажучи вже про «сімці». Існують і платні версії, але використовуються вони для великих масштабів, а просте очищення і дефрагментації на 100% можуть зробити і безкоштовні варіанти.

  Очищення

  На другому етапі слід відкрити CCleaner і розпочати роботу з ним. У програмі є інструмент з зрозумілим і простим назвою «Очищення». Він сам знайде ті файли, які потрібно видалити, і зробить процес. Системна інформація під час очищення не постраждає. Якщо користувач постійно забуває свої паролі, то краще вимкнути в параметрах очищення Cookies.

  Коли налаштування зроблені, потрібно натиснути на кнопку «Аналіз», вона знайде все сміття комп'ютера. В процесі пошуку, програма вимагатиме закриття браузерів (тому краще відразу роздрукувати статтю або докладно вивчити її).

  Після цього, CCleaner виведе на екран цілий перелік файлів, які слід видалити. Якщо користувач вважає, то який-небудь файл зі списку все ще потрібен йому, то можна просто прибрати галочку. Почати процес видалення варто натисканням кнопки «Очищення». Готово, диск став набагато чистішим.

  До відома, що CCleaner не буде чіпати робочі файли користувача, але серед них теж досить сміття. Аудіо - та відеофайли, які зберігалися для майбутньої транспортування на мобільний телефон, вже давно виконали свою функцію, і Windows в них більше не потребує. Знайти їх вручну дуже важко. Допоможе в ситуації старий знайомий – CCleaner.
  Спочатку потрібно відкрити меню «Сервис», а потім натиснути на «Аналіз дисків». Програма дає можливість аналізувати один конкретний диск, або відразу всі диски системи Windows. Після цього, слід зробити вибір типу даних, які треба знайти.

  Фотографії, пісні, фільми і документи забирають багато простору, тому потрібно шукати саме їх. Програма покаже всі файли по заданим параметрам. З ними одразу ж, не виходячи з програми для очищення можна працювати (перейменувати, деінсталювати, видалити).

  Дефрагментація з Defraggler

  Програму потрібно відкрити на правах адміністратора. У верхньому куті потрібно вибрати той диск, який вимагає дефрагментації. На ньому правою кнопкою миші слід відкрити вікно дій і натиснути на «Дефрагментацію диска». Щоб вибрати кілька дисків, їх треба відзначати, утримуючи клавішу Ctrl.

  У процесі програма буде давати повний звіт. Потрібно бути готовим до того, що дефрагментація жорсткого диска займе багато часу. Але є можливість вибрати окремі файли у вкладці «Список файлів». Також під час дефрагментації можна користуватися комп'ютером, але це збільшить тривалість процесу.

  Дефрагментація без установки додаткових програм

  Якщо немає бажання або можливості скачувати Defraggler, то можна скористатися стандартною функцією Windows 7. Щоб її запустити, потрібно відкрити меню «Пуск», вписати в рядку пошуку «Дефрагментація» і натиснути «Enter».

  З'явиться вікно програми, у якому необхідно вибрати що цікавить нас диск і натиснути «Дефрагментація диска».

  Рекламний блок