Як почистити диск від непотрібних файлів - все про комп'ютери

Рекламний блок

У процесі використання комп'ютера на диску С неминуче накопичуються файли. Це файли в папці Мої документи, Робочий стіл, тимчасові файли, викачані з інтернету файли, а також багато іншого. І якщо диск не чистити час від часу, то цих файлів накопичиться так багато, що вільне місце на диску просто закінчиться. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як почистити диск від непотрібних файлів і звільнити зайняте ними місце.


Крок № 1. Очищення диска.

Перше, що потрібно зробити, це скористатися вбудованою функцією «Очищення диска». Для цього відкрийте «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою мишки по диску «С», після чого виберіть пункт меню «Властивості».

Далі перед вами відкриється вікно з властивостями диска. Тут потрібно натиснути на кнопку «Очищення диска».

Після цього відкриється вікно «Очищення диска». В цьому вікні потрібно відзначити файли, які ви хочете видалити, і натиснути на кнопку «OK».

Таким чином, можна швидко і легко велика кількість непотрібних файлів з диска С.

Крок № 2. Перевірте користувальницькі папки на диску С.

Далі потрібно перевірити користувальницькі папки на диску С і видалити ті файли, які вам більше не потрібні. Потрібні файли можна перенести на інший диск.

Найчастіше непотрібних файлів накопичуються в таких папках як:

 • C:\Users\User_name\Downloads (Завантаження);
 • C:\Users\User_name\Desktop (Робочий стіл);
 • C:\Users\User_name\Documents (Мої документи);
 • Також користувальницькі файли і папки можуть знаходиться в корені диска С (на самому диску, а не в інших папках).

  Крок № 3. Видаліть непотрібні програми.

  Ще один спосіб почистити диск від непотрібних файлів, це видалити непотрібні програми. Як правило, на комп'ютері встановлено велику кількість програм, які вже давно не потрібні і не використовуються. Видаливши такі програми можна звільнити не мало місця.

  Для того щоб видалити непотрібні програми відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Видалення програм».

  Після цього перед вами з'явиться список всіх встановлених програм. Для того щоб видалити програму її потрібно виділити в цьому списку і натиснути на кнопку «Видалити», яка знаходиться одразу над списком.

  Після цього відкриється інсталятор програми, з допомогою якого можна завершити видалення.

  Крок № 4. Скористайтеся програмою для пошуку великих файлів і папок.

  Якщо ви зробили все вище описане, але звільнити велику кількість місця на диску не вдалося, то вам варто використовувати спеціальну програму, для пошуку великих файлів і папок. За допомогою такої програми можна швидко знайти файли, які займають багато місця і видалити їх, якщо вони не є частиною операційної системи.

  Однією з кращих програм такого роду є програма WinDirStat або Windows Directory Statistics. Дана програма є повністю безкоштовною, і ви можете завантажити її з офіційного сайту https://windirstat.info/.

  Після запуску програма запропонує вибрати диск, який слід проаналізувати. Виберіть диск і дочекайтеся, поки програма завершить його аналіз.

  Після завершення аналізу програма покаже розмір всіх папок, а також відобразить їх у вигляді різнобарвною діаграми. Чим більше квадрат на діаграмі, тим більше місця займає даний файл або папка. Клікнувши по такому квадрату, ви зможете дізнатися, що це за файл і де він знаходиться. Якщо цей файл вам не потрібен, то ви зможете його видалити прямо з програми.

  Зверніть увагу, видаляти файли з диска потрібно дуже акуратно. Ви повинні бути на 100% впевнені, що даний файл не є частиною операційної системи.

  Рекламний блок