Як почистити комп'ютер від сміття за допомогою програми AVG PC TuneUP - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Програма для тонкої настройки і очищення комп'ютера AVG PC TuneUP під назвою PC TuneUP Utilities відома вже не перший десяток років. За цей час вона пройшла шлях від досить примітивної конструкції, що дозволяла системним адміністраторам не возитися з реєстром Windows безпосередньо, до багатофункціонального комплексу, що виконує рутинну роботу в автоматичному режимі.


Другий важливою функцією цього пакету є очищення комп'ютера від сміття. Ідеологія внутрішнього устрою операційних систем сімейства Windows, при всій їх уявній зручності для користувача, містить безліч неприємних моментів. Так при установці програми в систему розкидають безліч своїх модулів з різних папок, вносять зміни до реєстру, створюють тимчасові файли і роблять ще багато необхідних для їх функціонування дій.

Прибирати за собою не люблять не лише діти, грішать цим і складні комп'ютерні програми. Людям, які багато працюють з комп'ютерами не ново, що відразу після установки система працює досить стабільно, програми не «зависають», нічого не гальмує. Але через невеликий час, що залежить від інтенсивності використання, все стає зовсім не так чудово.

Очищення комп'ютера від сміття, що б не говорили продавці в салонах комп'ютерної техніки, це цілком дієвий спосіб вдихнути в вашу техніку нові сили. Навіть найпростіша програма, що виконує такі функції, що дає приріст продуктивності до 10 відсотків. Ми ж говоримо про програму AVG PC TuneUP, повноцінному програмному комплексі для обслуговування систем Windows.


Зміст статті:

 • 1 Огляд програми AVG PC TuneUP
 • 1.1 Очищення не потрібних файлів за умовчанням
 • 1.2 Додаткові можливості програми

 • Огляд програми AVG PC TuneUP

  Програма для очищення комп'ютера від сміття AVG PC TuneUP виглядає в режимі «Інтегратор» (основний модуль) наступним чином:


  Оскільки нас цікавить саме очищення комп'ютера, то саме закладка з такою назвою нам і цікава. Натиснувши на неї, ми отримаємо наступне вікно, що відкриває доступ до функцій очищення системи:

  Основна очищення проводиться при виборі кнопки «Відкрити» навпроти опису конкретних завдань:

 • очистити Windows і програми;
 • очистити оглядач (насправді очищає всі встановлені);
 • видалити неробочі ярлики;
 • деактивувати функції Windows.
 • Натиснувши на першу зверху кнопку «Відкрити» ми отримаємо список знайдених проблем з пропозицією їх виправити:

  Очищення не потрібних файлів за умовчанням

  Якщо ви не знайомі з налаштуваннями Windows, то для початкової очищення досить нічого не змінювати в цьому вікні, хіба що поставте галочку навпроти параметра «Кошик», якщо ви впевнені, що там немає важливих файлів. Зверніть увагу, що наявність значка – жовтий трикутник зі знаком оклику означає, що з даною функцією потрібно звертатися з особливою обережністю! Натисніть кнопку «Очистити» внизу вікна, після чого буде проведена очищення комп'ютера з вибраними вище параметрами. По закінченню роботи програма видасть вікно з описом результатів, відмовтеся від перезавантаження, якщо її запропонують.

  Наступна важлива процедура очищення – видалення тимчасових файлів браузерів, таких як Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer і деяких інших. Вікно параметрів після натискання кнопки «Відкрити» виглядає приблизно наступним чином:

  Тут правила ті ж, що і в попередньому вікні – не розуміємо, про що мова – не чіпаємо! Особливо важливо – не відзначайте пункти «Збережені паролі» і «об'єкти cookies», хіба що вам це дійсно потрібно. Що б була проведена більш глибоке очищення комп'ютера, зніміть галочку біля пункту «Захистити елементи, які віком до одного тижня» (на картинці вона вже знята), це дозволить очистити більшу кількість непотрібних елементів.

  Наступна кнопка «Відкрити» дозволяє видалити неробочі ярлики – записи про програмах і документах, яких більше немає на вашому комп'ютері, або вони переміщені в інше місце. Ярлик – крихітний файлик з описом як виконати команду запуску іншого файлу, неймовірно, але навіть кілька десятків таких непотрібних файлів можуть загальмувати роботу найдосконалішої системи, а для відновлення продуктивності потрібно очищення комп'ютера. Якщо ж таких файлів, а це не рідкість, сотні, а комп'ютер не вражає свіжістю, то його продуктивність може впасти вже не на лічені відсотки, а в рази! Обов'язково видаліть всі непотрібні ярлики, натиснувши відповідну кнопку «Відкрити» і вибравши пункти в списку!

  Додаткові можливості програми

  Повернувшись, по закінченні описаних процедур, в головне меню закладки «Очистити» ви, можете звернути увагу на варіанти очищення «Деактивувати функції Windows» і «Пошук і видалення файлів-дублікатів». Ці кнопки запускають процедури, більш складні, ніж звичайна очищення комп'ютера, опис яких виходить за рамки цієї статті. Але можна ще помітно прискорити вашу систему і для цього не потрібні особливі старання.

  У списку закладок виберемо кнопку «Панель моніторингу» і в панелі «Обслуговування» натиснемо кнопку «Сканувати зараз». Процес сканування на картинці нижче:

  Після закінчення сканування програма видасть вікно з кнопками «Закрити» і «Провести обслуговування». Вибір очевидний, натисніть кнопку «Провести обслуговування» і дочекайтеся, поки очищення комп'ютера буде завершена. В ідеалі, після того, як ви закриєте вікно з результатами роботи, вигляд основного вікна програми повинен стати таким:

  Якщо ж цього з різних причин не відбулося, значить, потрібно налаштувати деякі параметри системи, або збільшити складність, з якою проводиться очищення комп'ютера. Однак це куди більш широка тема.

  Рекламний блок