Як перевстановити Windows 7 на комп'ютер - комп'ютерна допомога

Рекламний блок

Проблеми з Windows відбуваються найчастіше з вини користувача.

Виною всьому можуть бути:


 • віруси, які псують системні файли;
 • програмні збої;
 • банальне захламление системного диска, чому комп'ютер починає працювати повільніше і часто давати збої.
 • Повністю перевстановити Windows 7 не складе особливих труднощів, оскільки програма установки інтуїтивно зрозуміла. У процесі підготовки і, власне, перевстановлення системи важливо не втратити файли і при цьому поліпшити роботу комп'ютера. А про те, як це зробити максимально правильно і піде мова нижче.

  Що потрібно зробити до видалення системи

  Звичайно ж, самим першим кроком у процесі переустановки стане скачування нового дистрибутива. Це можна зробити на будь-якому торрент-трекері, або ж файлообміннику.

  Далі слідує процес запису програми установки на завантажувальну флешку або диск. Для запису програми установки на флеш-карту потрібно робоча версія Windows 7 і програма Win2Flash. Вона дуже проста в освоєнні і все робить самостійно в автоматичному режимі. Нам досить вибрати дистрибутив в меню провідника і флешку, яка стане завантажувальної. Якщо у вас вже є записаний на диск дистрибутив – цей пункт пропускаємо.


  Фото: Вікно вибору шляху до Windows і необхідної флеш-карти


  Після автоматичного запису операційної системи на носій настав час переходити до наступного пункту – збереження всіх важливих файлів.

  Цю процедуру краще проводити при наявності містких сховищ: зовнішнього жорсткого диска, об'ємної флешки або ж декількох дисків великого об'єму. На них ми копіюємо всі необхідні нам файли (фото, відео, текстові документи, файли з паролями і т. д.). Також можна зберегти всі файли в хмарному сховищі (Dropbox, Google Drive, Яндекс.Диск тощо), і після закінчення перевстановлення ви зможете завантажити всі потрібні файли назад, вчинивши таким чином без втрати даних.

  Не забудьте завантажити необхідні драйвера (на мережеву карту/модуль wi-fi, відеокарту і ін), адже можливо, що без них комп'ютер не дозволить вам увійти в Мережу і повноцінно працювати.

  Відео: Установка Windows 7

  Підготовка до перевстановлення

  Перед процедурою перевстановлення системи самостійно незайвим буде створення резервної копії Windows на випадок, якщо щось піде не так. Це можна зробити за допомогою програми Acronis True Image.

  Завантажуємо програму і записуємо її на болванку, після налаштування BIOS (див. наступний пункт), перезавантажуємо комп'ютер з диском в дисководі. При завантаженні запуститься вікно True Image, в якому потрібно вибрати «резервне копіювання», позначити диск, який ми будемо переносити (той, на якому зберігаються системні папки, зазвичай це диск С). Далі вибираємо місце призначення – інший логічний розділ, або ж зовнішній жорсткий диск або флешка, і завершуємо процес.


  Фото: головний екран Acronis True Image


  Налаштування BIOS

  Тепер треба зробити так, щоб ПК брав файли для включення з накопичувача, на який записана система, це можна зробити через BIOS.

 • перезавантажуємо комп'ютер і заходимо в налаштування BIOS (натисненням клавіші delete, F1, F2, F8, F12, Insert на початковому етапі включення);
 • вибираємо вкладку Advanced BIOS Features, і шукаємо пункт First Boot Device, у випадаючому меню вибираємо CD/DVD ROM або ж Flash Drive (в залежності від носія, на який записана система);


  Фото: вибір джерела системних файлів


 • зберігаємо налаштування і перезавантажуємо комп'ютер.
 • Не забудьте повернути всі налаштування BIOS після переустановки Windows, якщо забути це зробити, при включенні ПК зі вставленим диском або флешкою буде демонструватися помилка про не знайдених файлах завантаження. Але не завжди потрібно змінювати налаштування BIOS.

  Місце першочерговим завантаження файлів можна вибрати вручну, для цього потрібно при включенні комп'ютера (приблизно між 1-й і 2-й заставкою) натиснути спеціальну клавішу (зазвичай це кнопки F8, F10, F11, F12 або Escape), і в меню вибрати CD/DVD, або ж Flash drive.

  Покрокова переустановка Windows 7

  Всі підготовчі процедури завершені, і ми дізнаємося, як перевстановити Windows 7 на Windows 7 покроково, без форматування системних дисків.

  Інструкція:

 • Вставляємо диск/флешку із записаною програмою установки;
 • далі йде процес копіювання основних файлів і бібліотек, необхідних для установки системи. Дуже важливо не переривати процес копіювання, т. к. тоді все доведеться починати спочатку. Після закінчення процедури копіювання відкривається вікно, в яких ми спочатку підтверджуємо ліцензійну угоду, а потім вибираємо «повну установку»;
 • відкривається основне вікно, з яким нам належить найбільша кількість роботи – настройка дисків. Нам необхідно вибрати розділ зі старою системою, для того, щоб оновити Windows.


  Фото: вибір системного розділу


 • далі вибираємо логічний розділ, який вважається системним і продовжуємо установку. Важливо пам'ятати, що ПК під час установки може перезавантажуватися, а оскільки у нас стоїть завантаження з носія, при повторному включенні програма установки буде почати заново.

 • Установки Wi-Fi роутер для роботи з Ростелеком. Читати, як проводиться настройка роутера DIR-620 Ростелеком .

  Зрозуміла настройка роутера ZYXEL KEENETIC LITE для чайників. Читати тут.

  Щоб уникнути цього, потрібно при першій же перезавантаження увійти в налаштування BIOS і повернути пристрій завантаження назад в графу «HDD». Або ж просто під час перезавантаження вийняти флешку або болванку, не забувши вставити назад, установка ще не завершена;

 • далі йде сам процес установки, під час якого вимикати ПК категорично не рекомендується, в цей момент в системні розділи копіюються файли Windows, і буде краще, якщо ми дочекаємося закінчення копіювання;


  Фото: копіювання файлів системи


 • після закінчення перенесення файлів нам пропонують написати ім'я комп'ютера і пароль ліцензійний ключ Windows (ці два пункти можемо не вводити, просто пропустивши);


  Фото: введіть ім'я комп'ютера


 • перед оновленням, потрібно зробити резервну копію файлів;
 • Важливо! Для успішної установки та з метою захисту ПК від загроз отримаєте останню версію оновлення. Це легко зробити, підключившись до Інтернету, зайшовши на офіційний сайт компанії. Далі перейдіть на сторінку «важливі оновлення для інсталяції.

 • далі Вибрати тип установки пункт Оновлення. З'явиться звіт про сумісність;
 • останнім кроком буде налаштування часового поясу, в якому вибираємо потрібний, і ось – основна частина роботи з перевстановлення операційної системи Windows завершена.
 • Важливо! Спосіб «Оновлення» дозволяє зберегти файли, програми та настройки поточної версії Windows. Оновлюються тільки системні файли Windows.

  Завершення і установка драйверів

  Малоймовірно, що після переустановки Windows ПК буде повністю робочим, для цього потрібно оновити драйвера на ваше обладнання.

  Якщо ви прислухалися до рекомендацій, то напевно завантажили всі необхідні драйвера на флешку, болванку. Драйвера краще скачувати для певної марки і моделі устаткування, бажано останньої версії (практично напевно можна знайти на офіційному сайті виробника).

  Також рекомендується завантажити і встановити компоненти для комфортної роботи в інтернеті (Flash Player, браузер і ін). Не завадять і набори кодеків для адекватної роботи системних і сторонніх додатків (NET Framework, DirectX, бібліотеки C ).


  Фото: вибір мови


  Переустановка Windows – завдання нескладне, але якщо упустити найменшу деталь, можна зробити ПК непридатним для використання.

  Важливо правильно підготуватися до процесу зміни системи скопіювати необхідні файли, щоб їх втрата не стала для вас несподіванкою.

  Так само важлива і процедура налаштування після установки, дуже важливо встановити останні версії драйверів, щоб всі компоненти комп'ютера працювали злагоджено і без збоїв.


  Потрібна настройка IPTV? Читай статтю, налаштування IPTV через роутер TP-LINK.

  Телефон перестав підключається до WI-FI, що робити? Відповідь тут.

  Забув пароль від WIFI роутера? Рішення тут.

  Щоб не допустити руйнування системи вірусними програмами – встановіть антивірус, і включіть брандмауер – він допомагає заблокувати шкідливе вміст сайтів.

  Рекламний блок