Чому гальмує відео в інтернеті? - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Можливості глобальної на сьогоднішній день переоцінити складно. Інтернет торкнувся практично всіх видів діяльності людини, включаючи розвага. Одним з них є відео, яке можна переглядати, не відходячи від комп'ютера. Фільми, кліпи, телепередачі або просто чиїсь відеозапису – більшість користувачів глобальної мережі не можуть без цього жити.

На жаль, як і будь-який електронний пристрій або програмне забезпечення, технологія передачі відеопотоку через інтернет рано чи пізно дає збій. Одним з найбільш неприємних проблем при перегляді відео є його сильне гальмування. Популярні ролики раптово зупиняються на якомусь моменті, потім тривають (або зовсім не тривають) через деякий час. Складно не погодитися, що подібна проблема викликає масу негативних емоцій, і щоб ми не робили, вона нікуди не може подітися.


У цій статті ми розглянемо основні причини, по яких відео зависає при його перегляді онлайн, а також опишемо способи їх вирішення.


Зміст статті:

 • 1 Недостатньо ресурсів комп'ютера
 • 2 Сміття в браузері
 • 3 Застаріле програмне забезпечення
 • 4 Ще варіанти

 • Недостатньо ресурсів комп'ютера

  Як відомо, для перегляду будь-якого відео, комп'ютер використовує різні вбудовані пристрої – відеокарту, звукову карту, оперативну пам'ять, жорсткий диск і процесор. Якщо перші два компоненти ПК практично не впливають швидкість обробки відеопотоку в інтернеті (мається на увазі виключно онлайн-перегляд), то другі три – дуже навіть.

  Центральний процесор і оперативна пам'ять можуть бути перевантажені обробкою запитів від різних додатків, що виконуються на комп'ютері. Відомо, що більшість браузерів перш, ніж почати показувати відео з інтернету, записують його на жорсткий диск. Останній, в свою чергу, може бути вже зайнятий записом або зчитуванням даних (наприклад, копіюється великий файл).


  Чому ж відео гальмує, якщо я впевнений, що на комп'ютері запущено ніяких зайвих програм, перевантажують роботу компонентів ПК? Відповідь проста – працюють вірусні програми або яке-небудь з додатків зациклилося при виконанні своєї роботи. Дізнатися, чому це відбувається і чи відбувається взагалі, допоможе стандартний диспетчер додатків.


  Викликати його можна за допомогою одночасного натискання клавіш «Ctrl Alt Del» або «Ctrl Shift Esc». Зробіть це, а потім уважно спостерігайте за виконуваними процесами.

  Якщо у вашому випадку ситуація така ж, як на зображенні, то можете сміливо робити висновок, що відео гальмує з-за дій програм. А як перевірити завантаженість вінчестера?

  Диспетчер завдань версій Windows від XP до 7 не відображає інформацію про завантаженість жорсткого диска. Починаючи з Windows 8, диспетчер став відображати її.

  Що робити, якщо у мене немає Windows 8? Завантаженість вінчестера можна дізнатися за допомогою різних програм, наприклад, AnVir Task Manager.

  На скріншоті видно, що програма «BitTorrent.exe» зараз витрачає 1,919 Кб/сек від максимальної швидкості жорсткого диска. Це, звичайно, дуже мало, оскільки середня швидкість рядових вінчестерів становить близько 60-80 Мб/сек. Але якщо у вашому випадку програма показує приблизно рівну цим цифрам значення, значить, відео гальмує саме з цієї причини.

  Залишається тільки завершити процеси, що використовують ресурси комп'ютера. Зробити це можна, виділивши назва процесу, а потім натиснувши клавішу Del.

  У всьому цьому, звичайно, є свої нюанси. Наприклад, неможливо зняти завдання, бо немає доступу. Або процесор, оперативна пам'ять або вінчестер перевантажені самим браузером, через який ви намагаєтесь переглянути онлайн-відео. У першому випадку часто допомагає перезавантаження ПК або повне сканування вірусів, тому що саме вони зазвичай блокують свої процеси. У другому – перевстановлення браузера або використання іншого.

  Поїхали далі.

  Сміття в браузері

  Якщо навіть ваш браузер не споживає надмірно велику кількість ресурсів ПК, це ще не означає, що він працює добре. Чому? А тому, що бувають випадки, коли відео гальмує із-за порушеного функціонування провідників, т. к. вони при роботі в інтернеті накопичується різний сміття – куки і кеш-файли, різні плагіни та розширення (типу панель Яндекс і подібні). Єдине вірне рішення в цьому випадку – видалення сміття.

  Це можуть робити різні програми. Сміття можна видалити і через сам браузер, але оскільки для кожного окремого провідника ми не будемо розписувати процес чищення, скористаємося все ж спеціалізованим софтом. Однією з таких програм є CCleaner. Вона знаходиться у інтернеті у вільному доступі, ефективна і проста в обігу. Встановіть її і запустіть, а потім:

 • Виберіть пункт меню «Очищення».
 • Відкрийте вкладку «Програми».
 • Поставте галочки для свого браузера, як на картинці нижче.
 • Залишається зробити останнє – натиснути на кнопку «Очищення».
 • Тепер спробуємо розібратися з плагінами. Як і в попередньому випадку, видалення таких розширень в кожному браузері відбувається по-своєму. Сторонні програми, якщо вони й існують, для цих цілей краще не використовувати – вони можуть видалити невідомо що і чому. Тому розглянемо в якості прикладу, як робити це вручну в Google Chrome:

 • Щоб подивитися, які розширення використовуються в даний момент, вписуємо в адресний рядок браузера – «chrome://plugins».
 • Відобразиться список плагінів.
 • Щоб відключити якої-небудь з них, натискаємо кнопку «Відключити» під назвою плагіна.
 • Робимо це для всіх плагінів, крім Adobe Flash Player – це саме він відповідає за перегляд відео в інтернеті, що програються за допомогою флеш-плеєра.
 • Також пробуємо вимикати розширення (вводимо в браузер chrome://extensions/»), як на картинці.
 • Тепер перезапускаємо браузер, включаємо відео і спостерігаємо, гальмує воно чи ні.
 • Застаріле програмне забезпечення

  Технології на місці не стоять. Для побудови сайтів починають використовувати всі нові і нові фішки, що роблять їх більш зручними для роботи. Якщо ваш браузер або флеш-програвач оновлювались коли-5 місяців тому, тоді відразу стає ясно, чому гальмує відео у вас на комп'ютері.

  Рішення цієї проблеми саме швидке – просто скачайте новий браузер в інтернеті або поновіть свій. Інструкція для Google Chrome:

 • Наберіть в адресному рядку інтернет-провідника «chrome://help/».
 • Після цього браузер автоматично почне перевіряти наявність оновлень і, якщо вони є, то він оновиться самостійно, в іншому випадку видасть повідомлення про те, що у вас вже встановлена остання версія, як тут:
 • Тепер оновлюємо програвач флеш. Для цього потрібно зробити:

 • Вписуємо в інтернет-браузер сайт «http://get.adobe.com/ru/flashplayer/».
 • Натискаємо на посилання «Завантажити системний модуль Adobe® Flash® Player...».
 • А потім тиснемо кнопку «Встановити зараз» і дотримуйтесь інструкцій інсталятора (зверніть увагу, що вам також буде запропонована установка «McAfee Security Scan Plus» – якщо не хочете встановлювати цю програму, просто зніміть галочку).
 • Ще варіанти

  Є ще причини, чому відео може гальмувати при онлайн перегляді.

  По-перше, ваша швидкість інтернету може бути занадто низька. Спробуйте в цьому випадку знизити якість перегляду онлайн-відео, якщо це дозволяє сайт. Наприклад, на YouTube якість можна знизити так:

 • Натисніть на значок шестерінки в правому нижньому кутку.
 • Потім клацніть на кнопку «Якість».
 • Виберіть найменше значення.
 • По-друге, вашому флеш-плеєрі не включена функція апаратного прискорення. Щоб включити її, просто клацніть по будь-якому онлайн відео правою кнопкою миші і виберіть в меню пункт «Параметри». У віконці, що з'явилося, перейдіть в першу вкладку і поставте галочку, як вказано на картинці:

  -третє, у вашій системі не встановлений драйвер на відеокарту. Щоб перевірити це в Windows 7 і 8, клікніть правою кнопкою миші по порожньому місцю робочого столу, потім виберіть пункт «Дозвіл екрану». З'явиться вікно:

  Далі відкрийте посилання «Додаткові параметри». Якщо у вас з'явитися віконце, в якому буде написана модель вашої відеокарти, тоді все нормально. Як тут:

  А якщо у вас з'являється щось на кшталт «Стандартний драйвер монітора», тоді ясно, чому в інтернеті гальмує відео на вашому ПК. В цьому випадку вам буде потрібно встановити драйвер від вашої відеокарти.

  Рекламний блок