Як налаштувати мікрофон - все про комп'ютери

Рекламний блок

Зазвичай мікрофон не вимагає якоїсь спеціальної настройки і працює відразу після підключення. Однак у деяких ситуаціях налаштування мікрофону все-таки необхідна, наприклад, якщо мікрофон працює дуже тихо або дуже фонить. У даному матеріалі ми розповімо про те, як налаштувати мікрофон на комп'ютері з операційною системою Windows 7, 8 чи 10.


Як налаштувати мікрофон на комп'ютері

Після підключення мікрофона можна приступати до його налаштуванні. Для цього натисніть правою кнопкою мишки по іконці динаміка в правому нижньому кутку екрану і виберіть у меню пункт «Записуючі пристрої».

Також ви можете отримати доступ до налаштувань мікрофона через «Панель управління». Для цього увійдіть в «Панель управління» і виберіть розділ «Обладнання та звук – Звук».

В результаті перед вами повинно відкрити вікно звук на вкладці «Запис». На цій вкладці буде відображатися ваш мікрофон. Для того щоб перевірити, як він працює просто скачіть щось у нього. Якщо мікрофон працює, то праворуч від нього з'явиться зелені смужки, які сигналізують про отриманому від мікрофона сигналі. Якщо ж мікрофон не працює, то смужки залишаться сірими.

Також тут можна вимкнути мікрофон на програмному рівні, не відключаючи мікрофон від комп'ютера фізично. Для цього потрібно клікнути по мікрофону правою кнопкою мишки і у вікні, вибрати пункт «Вимкнути». Включається мікрофон точно таким же способом.

Для того щоб почати налаштування мікрофону виділіть її у списку і натисніть на кнопку «Властивості». Також ви можете клацнути на ньому правою кнопкою мишки і в меню вибрати пункт «Властивості».

Після переходу до властивостей мікрофона на екрані повинно з'явитися нове вікно. У цьому вікні є кілька вкладок з налаштуваннями мікрофона. Ми розглянемо всі доступні тут настройки по порядку. На першій вкладці, яка називається «Загальні», можна перейменувати мікрофона, призначити йому іншу іконку, відкрити вікно з налаштуваннями драйвера звукової карти або вимкнути мікрофон.

Наступна вкладка називається «Прослухати». Тут можна налаштувати перенаправлення звуку з мікрофона на динаміки. Для цього досить включити функцію «Прослуховувати з даного пристрою». Також тут можна налаштувати поведінку даної функції при роботі від акумулятора, що буде корисно, тільки якщо у вас ноутбук.

Наступна вкладка «Рівні». Тут знаходяться дві найбільш корисні налаштування мікрофону. Перша функція називається «Мікрофон» - це просто гучність мікрофона. У більшості випадків підійде значення 100. Друга функція «Посилення мікрофона» тут в більшості випадків підійде значення 20 дБ. Але, тут все більш індивідуально. Якщо ваш мікрофон записує звук занадто тихо, то сміливо встановлюйте 30 дБ, якщо ж навпаки мікрофон дуже чутливий і звук виходить дуже гучним, то рівень посилення мікрофона можна знизити до 10 дБ або навіть до нуля.

Наступна вкладка називається «Enchancements» або «Поліпшення». Налаштування, які доступні, залежать від моделі звукової карти і її драйвера. Наприклад, на моєму комп'ютері тут доступна тільки одна настройка «Відключити всі поліпшення».

Але, зазвичай на вкладці «Покращення» доступні налаштування мікрофону, які відповідають за звукові ефекти і придушення шумів.

Ну а на останній вкладці, яка називається «Додатково», можна налаштувати розрядність і частоту дискредитації мікрофона. Крім цього тут можна налаштувати монопольний режим мікрофона

Також на вкладці «Додатково» є кнопка «По умолчанию», яка повертає всі налаштування на цій вкладці до стандартних.


Як налаштувати мікрофон через драйвер звукової карти

Також ви можете налаштувати мікрофон через драйвер звукової карти. Але, налаштування, які доступні, майже повністю дублюють розглянуті вище стандартні настройки Windows.

Для того щоб відкрити настройки драйвера звукової карти перейдіть в «Панель управління» і виберіть розділ «Обладнання і звук». Тут повинен бути доступний модуль для керування звуковою картою. На скріншоті внизу це «VIA HD Audio Desk», але на вашому комп'ютері даний модуль може називатися інакше.

Після відкриття даного модуля переходимо в розділ «Мікрофон» і бачимо ті ж налаштування, які ми розглядали раніше. Це «Гучність мікрофона» та «Посилення мікрофона».

Якщо перейти на другу вкладку налаштувань мікрофона, то тут можна змінити Частоту дискредитації» і «Бітове дозвіл».

При зміні налаштувань через драйвер звукової карти, вони змінюються і в налаштуваннях мікрофона Windows.

Рекламний блок