Як дізнатися сокет процесора і материнської плати - все про комп'ютери

Рекламний блок

Плануючи оновлення конфігурації комп'ютера багато не досвідчені користувачі задаються питанням, як дізнатися сокет процесора або материнської плати. У даній статті ми спробуємо відповісти на це питання максимально детально розглянемо всі можливі ситуації.


Як дізнатися сокет процесора

Якщо ви хочете дізнатися сокет процесора, який встановлений на вашому комп'ютері, то робиться це дуже просто. Натискаєте комбінацію клавіш Windows Pause/Break і у вікні, дивіться назва моделі вашого процесора.

Після цього вводьте цю назву в будь-яку пошукову систему і відкриваєте сайт з характеристиками вашого процесора. Краще, щоб це був офіційний сайт виробника, але і будь-який інший також зійде.

Після цього вивчаємо характеристики процесора і шукаємо там інформацію про сокеті. В характеристиках сокет може бути позначений як «Гніздо», «Package» або «Socket».

Крім цього, ви можете дізнатися сокет процесора скориставшись спеціальними програмами. Наприклад, можна встановити на комп'ютер безкоштовну програму CPU-Z. За допомогою даної програми можна переглянути всі характеристики вашого процесора. Що стосується назви сокет процесора, то він буде відображений в рядку «Package».

Якщо ж у вас є процесор на руках (він не встановлений робочий комп'ютер). Ви можете подивитися назва моделі на корпусі процесора.

А маючи назву моделі ви зможете знайти назву сокета в Інтернеті, так як це описано вище.

Як дізнатися сокет материнської плати

Що стосується сокета материнської плати, то тут все трохи складніше. Якщо у вас є робочий комп'ютер на базі цієї материнської плати, то вам потрібно запустити якусь програму для перегляду характеристик комп'ютера. Наприклад, ви можете скористатися тим же CPU-Z.

Запустіть програму CPU-Z на своєму комп'ютері і подивіться назва сокета, так як це описано вище.

Якщо вам потрібно дізнатися назву материнської плати, то цю інформацію можна знайти на вкладці «Mainboard».

Якщо ж материнська плата у вас на руках і робочого комп'ютера на її основі немає, то вам потрібно уважно оглянути материнську плату на наявність різних написів. Зазвичай назву моделі материнської плати надруковано на самій платі десь між сокетом процесора і роз'ємом PCI Express x16.

Знайдене назва материнської плати потрібно ввести в будь-яку пошукову систему і перейти на сайт з описом характеристик.

Після цього вивчіть характеристики материнської плати і знайдіть там інформацію про сокеті.

Треба відзначити один важливий момент. Тільки факт того що материнська плата оснащена потрібне сокетом ще не означає, що вона підтримує всі процесори, випущені під цей сокет. Можливі ситуації, коли сокет процесора і материнської плати збігається, але материнська плата з процесором не сумісна.

Тому якщо ви плануєте купувати процесор під материнську плату зайдіть на сторінку материнської плати на сайті виробника і подивіться, які підтримує процесори дана плата.

Рекламний блок