Як з ноутбука зробити роутер і підключити до нього інший ноутбук - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Напевно, в кожній сучасній квартирі присутня провідний інтернет. Це самий зручний спосіб передачі даних. Поряд з, такими пристроями як, роутер (маршрутизатор) інтернет стає доступним майже для всіх пристроїв. Але бувають такі ситуації, коли в будинку є два однакових девайса, а кабель доступний тільки для одного. Здавалося працювати буде лише один пристрій, але вирішити проблему інтернету допоможе ця стаття (на прикладі двох ноутбуків).

Щоб розділити на всіх провідний інтернет без застосування додаткових пристроїв існує безліч способів, які можна позначити двома типами:


 • перший - вирішується за допомогою самої операційної системи.
 • другий - передбачає використання сторонніх програм.

 • Зміст статті:

 • 1 Внутрішні можливості операційної системи
 • 2 Сторонні програми
 • 2.1 Програма MyPublicWiFi

 • Внутрішні можливості операційної системи

  Щоб забезпечити інтернет-з'єднання через провідний кабель двох ноутбуків можна вдатися до внутрішнім можливостям ОС Віндовс. Оптимальним варіантом буде налаштувати портативний пристрій на роздачу Wi-Fi. Це дозволить уникнути зайвих витрат на додаткове обладнання: з'єднувальний кабель, хаб, маршрутизатор і т. п.
  Оптимальний спосіб, що дозволяє налаштувати ноутбук в якості роутера – це набір команд, введених через командний рядок.

  Щоб виконати це, необхідно натиснути комбінацію клавіш Windows R і ввести команду ncpa.cpl далі Enter.

  Відобразиться список інтернет-з'єднань. Клацніть правою кнопкою миші (ПКМ) по іконці «Бездротова мережа», далі «Властивості».


  У вікні перейдіть в меню «Доступ», встановіть маркер в вікні «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету комп'ютера», після «Ок».


  Слідом потрібно відкрити командний рядок, скориставшись правами адміністратора.

  В ній пропишіть «netsh wlan show drivers». Необхідно перевірити дані, які зазначені в полі «підтримка розміщеної мережі». Якщо зазначено, що підтримується – продовжуємо налаштування. Якщо ні – ймовірно, що на комп'ютері присутній неоригінальний драйвер для адаптера Wi-Fi або пристрій дуже старе.

  Щоб перетворити ноутбук у віртуальний маршрутизатор необхідно в першу чергу скористатися командою такого зразка: «netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=sdelaicomp.ru key=passworforwifi». Тут замість комбінації SSID пропишіть необхідне назву з'єднання і придумайте свій пароль замість слова passworforwifi.

  У вікні командного рядка і з'явиться повідомлення про виконані дії. Далі, використовуємо «netsh wlan start hostednetwork». Результатом стане оповіщення «Розміщена мережа запущена».

  Ще одна комбінація, яка буде корисна в процесі: «netsh wlan show hostednetwork».
  Вона дозволяє з'ясувати стан мережі Wi-Fi, скільки пристроїв вдалося підключитися і т. п.

  Тепер уже можна підключитися до Wi-Fi на іншому ноутбуці або іншому пристрої. Щоб припинити роздачу інтернету введіть «netsh wlan stop hostednetwork».

  Єдиною незручністю є те, що роздача інтернету припиняється після перезавантаження ноутбука, і її необхідно налаштовувати повторно. Для вирішення цього питання можна створити файл автозавантаження з вказівку послідовно всіх необхідних команд.

  Сторонні програми

  Другий метод, що дозволяє навіть недосвідченим користувачам налаштувати свій ноутбук в якості віртуального роутера.
  Для того щоб перетворити ноутбук в точку доступу Wi-Fi придумано кілька програм. Досить популярними є Virtual Router Plus і Virtual Route.

  Virtual Router — це програма, яка виступає в ролі віртуального роутера для пристроїв. Її можна завантажити з офіційного сайту. Ця програма не русифікована. Також вона є основою для версії Virtual Router Plus і за принципом роботи вони ідентичні.

  Virtual Router Plus в свою чергу володіє перевагою наявності російської мови в інтерфейсі і тому зручніше користувачам. Але при установці пропонує додаткову завантаження непотрібного софта, відмовитися від якої складно. Її можна завантажити з офіційного сайту.

  Користуватися цією утилітою дуже просто і зручно. Інтернет, підключення якого вироблено до комп'ютера, не обов'язково повинен бути. Його можна роздавати і через USB – модем.

  Після інсталяції програми потрібно буде ввести наступні параметри:

 • задати назву з'єднання, яке буде створене для поширення Wi-Fi;
 • ключ безпеки з 8 знаків або більше;
 • спільне підключення – у цій рядку виберіть підключення, через яке обладнання з'єднується з мережею.
 • Коли всі параметри будуть заповнені, виберіть активну клавішу Start Virtual Router Plus» (Запустити віртуальний маршрутизатор плюс). Вікно програми згортається і з'явиться повідомлення про успішний запуск. Далі можна користуватися створеною мережею через інший ноутбук або інший пристрій.

  Програма MyPublicWiFi

  Це програма, що дозволяє зробити з ноутбука віртуальний роутер і роздавати для інших пристроїв кабельний інтернет. Працює цей софт з операційними системами Windows-версій 7,8 і 10.

  Після завершення процесу інсталяції система запропонує перезавантажити комп'ютер. Запускати програму необхідно робити від імені адміністратора. У вікні відобразяться поля, де необхідно прописати назву з'єднання і ключ безпеки, а також вказати підключення, яке стане джерелом Wi-Fi. Далі клацніть по рядку «Set up and Start Hotspot» і точка доступу почне працювати.

  В сусідніх вкладках можна переглянути які пристрої справили підключення до мережі і встановити обмеження для небажаних апаратів.

  Всі описані методи мають свої переваги і недоліки. Перший спосіб підійде досвідченим користувачам. Він також є самим швидким і безпечним. Сторонні програми спрямовані на спрощення установки, що в свою чергу добре підійде недосвідченим власникам ПК. Але існує ризик «зловити» з такими утилітами шкідливе ПО. Щоб убезпечити себе потрібно мати на комп'ютері хорошу антивірусну програму і не завантажувати файли через сумнівні ресурси мережі.

  загрузка...
  загрузка...