Як прибрати великі пробіли між словами в Word - все про комп'ютери

Рекламний блок

Редагувати текстові документи, користувачі часто стикаються з рядками, в яких слова розходяться великими пробілами. Такі рядки дуже помітні в тексті і псують зовнішній вигляд документа.

В даному матеріалі ми розглянемо три найбільш ймовірні причини, які можуть призводити до виникнення подібної проблеми, а також розповімо, як прибрати великі проблеми між словами в Word у кожному з цих випадків. Поради, наведені в статті, однаково актуальні як для Word 2007, 2010, 2013, 2016, так і для Word 2003.


Причина № 1. Вирівнювання по ширині.

найпоширеніша причина появи великих пробілів між словами це вирівнювання по ширині. При деякої конфігурації слів і довжини рядка текстовий редактор Word допускає помилку і вирівнює текст таким чином, що в рядку з'являються так звані великі прогалини.

Вирішити цю проблему можна по-різному. Якщо форматування документа дозволяє, то можна просто вирівняти текст по лівому краю аркуша. Це можна зробити за допомогою кнопки на вкладці «Головна» або за допомогою комбінації клавіш CTRL L.

Якщо змінити спосіб вирівнювання тексту не можна, то можна поступити інакше. Ви можете примусово замінити всі прогалини в цьому рядку на маленькі. Робиться це дуже просто. Виділяєте великий пробіл і натисніть комбінацію клавіш CTRL SHIFT пробіл.

В результаті великий пробіл замінюється на звичайний короткий. При цьому ця заміна відбувається незалежно від конфігурації рядка. Повторіть цю заміну для всіх прогалин у рядку, і ви вирішите проблему великих прогалин.


Причина № 2. Недрукований символ «Кінець рядка».

При натисканні клавіші Enter у текст вставляється недрукований символ «Кінець абзацу» і виконує перехід до наступного абзацу. Але, якщо натиснути клавішу Enter разом з клавішею SHIFT, то замість переходу до наступного абзацу буде виконаний перехід до наступного рядка. І якщо при цьому в тексті використовується вирівнювання по ширині, то швидше за все вийде рядок з великими пробілами.

Для того щоб виявити дану проблему необхідно натиснути на кнопку «Відобразити всі символи». У Word 2007, 2010, 2013 і 2016 вона знаходиться на вкладці «Головна».

В Word 2003 дана кнопка знаходиться просто на панелі інструментів.

Після включення кнопки «Відобразити всі символи» подивіться в кінець рядка великими пробілами. Якщо там є символ у вигляді зігнутої вліво стрілки (як на клавішу Enter), то його потрібно видалити.

Для того щоб видалити символ «Кінець рядка» і тим самим прибрати великі пробіли між словами слід встановити курсор між текстом і символом «Кінець рядка», після чого просто натиснути на клавішу DELETE.


Причина № 3. Символи табуляції.

У деяких випадках великі пробіли між словами з'являються з-за символів табуляції, які були вставлені в рядок тексту замість звичайних прогалин. Ця проблема виявляється точно також, як і символ «Кінець рядка». Все що вам потрібно зробити, це натиснути на кнопку «Відобразити всі символи» і вивчити рядок.

Символи табуляції будуть відображатися в тексті у вигляді довгих стрілок, спрямованих вправо. Для того щоб видалити їх і прибрати великі пробіли між словами, просто виділіть стрілки мишкою і натисніть клавішу ПРОБІЛ.

Якщо в тексті багато символів табуляції, ви можете заощадити час і замінити їх на звичайні пробіли за допомогою пошуку. Для цього скопіюйте один із символів табуляції та натисніть комбінацію клавіш CTRL H. У вікні вставити скопійований символ табуляції в поле «Знайти» і звичайний пробіл в полі «Замінити на», після чого натисніть на кнопку «Замінити все».

В результаті такої заміни всі символи табуляції в вашому документі Word замінені на звичайні пробіли.

Рекламний блок