Як дізнатися який встановлений DirectX - все про комп'ютери

Рекламний блок

DirectX це компонент операційної системи Windows, який використовується при програмуванні комп'ютерних ігор та інших програм використовують тривимірну графіку.

Якщо програма розроблялася з використанням DirectX певної версії, то для її запуску на комп'ютері повинна бути встановлена ця версія DirectX або більш нова. Але, і це ще не все. Для нормальної роботи програми, цю версію повинна підтримувати ще й ваша відеокарта.

З-за цього виникає багато питань про версії DirectX. Багато користувачі цікавляться, як дізнатися який DirectX встановлений на комп'ютері, а також яка версія DirectX відеокартою підтримується. Відповіді на ці питання ви зможете знайти в цій статті.


Як дізнатися який встановлений DirectX на комп'ютері

Самим простим і швидким способом дізнатися, який встановлений DirectX на комп'ютері є команда dxdiag. Дана команда працює у всіх версіях Windows. Тому дана інструкція універсальна.

Отже, якщо ви хочете дізнатися версію DirectX, то вам потрібно натиснути комбінацію клавіш Windows R і у вікні ввести dxdiag (знімок внизу). Після цього виконаєте цю команду натиснувши на клавішу введення.

В результаті перед вами з'явиться вікно під назвою «Засіб діагностики DirectX». В даному вікні відображається основна інформація про вашому комп'ютері. Тут можна буде знайти інформацію про версії DirectX.


Як дізнатися який підтримує DirectX відеокарта

Якщо ви хочете дізнатися, який підтримує DirectX ваша відеокарта, то для цього вам знадобиться безкоштовна програма TechPowerUp GPU-Z. Скачайте цю програму з офіційного сайту, встановіть і запустіть на своєму комп'ютері.

Після запуску програма GPU-Z відобразить всю можливу інформацію про вашої відеокарти. Для того щоб дізнатися, підтримувану версію DirectX, зверніть увагу на рядок «DirectX Suport» (знімок вгорі).

Рекламний блок