Як зайти в безпечний режим - все про комп'ютери

Рекламний блок

Безпечний режим – це режим роботи операційної системи Windows в якому завантажуються тільки найважливіші та необхідні компоненти системи. Такий режим роботи дозволяє виключити вплив сторонніх програм і драйверів на операційну систему. Завдяки цьому Безпечний режим відмінно підходить для пошуку і усунення різноманітних несправностей, видалення вірусів, не робочих драйверів і іншого нестабільного програмного забезпечення. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як зайти в безпечний режим.

Зайти в безпечний режим досить просто. Для цього необхідно перезавантажити комп'ютер (якщо комп'ютер вимкнений, то просто включіть його) і під час старту комп'ютера натискати на клавішу F8. Натискати треба до тих пір, поки ви не побачите меню додаткових варіантів завантаження Windows.


Комп'ютер повинен зреагувати на натискання F8 між запуском і початком завантаження Windows. Якщо ви побачите, що почалося завантаження Windows, то значить, що ви не встигли натиснути на клавішу F8 вчасно. В такому випадку необхідно дочекатися завантаження Windows, перезавантажити комп'ютер і знову натискати на клавішу F8.

Для того щоб зайти в безпечний режим необхідно вибрати один з пунктів меню додаткових варіантів завантаження. В даному меню є багато варіантів завантаження операційної системи. Але, нас цікавлять тільки верхні три:

  • Безпечний режим – звичайний безпечний режим. Разом з операційною системою завантажується тільки самі необхідні компоненти. Локальна мережа та Інтернет не працює.
  • Безпечний режим із завантаженням мережних драйверів – той самий безпечний режим, тільки із завантаженням мережних драйверів. В даному режимі користувач може користуватися мережею та Інтернетом.
  • Безпечний режим з підтримкою командного рядка – безпечний режим без графічного інтерфейсу Windows. При завантаженні у цьому режимі користувачеві доступна тільки командний рядок.
  • Крім цього, ви можете налаштувати автоматичний вхід в безпечний режим. Для цього відкрийте меню «Виконати» (комбінація клавіш Windows R) і введіть MSCONFIG. Після цього перед вами відкриється вікно «Конфігурація системи». Тут необхідно перейти на вкладку «Завантаження» і включити функцію «Безпечний режим».

    Після цього потрібно закрити вікно натисканням на кнопку «OK» і перезавантажити комп'ютер. Після перезавантаження комп'ютера автоматично зайде в безпечний режим.

    Зверніть увагу, якщо ви увімкнули функцію «Безпечний режим» в меню «Конфігурація системи», то її потрібно вимкнути. Перед виходом з безпечного режиму необхідно знову виконати команду MSCONFIG, перейти на вкладку «Завантаження» і відключити функцію «Безпечний режим». Інакше комп'ютер буде кожен раз завантажитися в безпечному режимі.

    Рекламний блок